Polska

10 Fascynujących Atrakcji dla Dzieci nad Polskim Morzem

fot. Storm1 / Wikipedia

Wakacje nad polskim morzem, potrafią dostarczyć wspaniałych chwil, jeśli wiemy, co zwiedzić lub co robić będąc nad Bałtykiem.

Jeśli planujesz wczasy nad morzem i szukasz sprawdzonych atrakcji dla dzieci, sprawdź listę najlepszych atrakcji i bawcie się razem jak najlepiej.

1. Mini Zoo – Zwierzaki Nad Potokiem w Żukczynie

emu

Mini Zoo znajduje się blisko Gdańska. Można tutaj przyjechać całą rodziną. Obiekt oferuje również możliwość organizacji imprez plenerowych i okolicznościowych: zabaw, festynów, biesiad, czy organizacji urodzin, ognisk. Mini zoo otwarte jest od czwartku do niedzieli od 10 do 17.

Interaktywne Zoo „Zwierzaki Nad Potokiem” znajduje się w Żukczynie koło Gdańska. To miejsce, w którym dzieci mają okazję poznać, dotknąć, nakarmić i pogłaskać wiele gatunków oswojonych zwierzaków. Dzieci po prostu uwielbiają karmienie zwierząt. Są tutaj bardzo dobre warunki do wypoczynku dla całych rodzin.

Wiele mieszkańców Mini Zoo urodziło się i wychowało wśród ludzi. Lubią kontakt z dziećmi, uwielbiają się przytulać i być głaskane. W soboty i niedziele rozpalane jest ognisko dla wszystkich gości. Na miejsce można przywieźć własny prowiant lub zakupić kawę i kiełbaski z pieczywem w Food Trucku.

2 kucyki

Zaletą tego obiektu jest parking pośrodku mini zoo, dzięki czemu mamy stały dostęp do rzeczy z samochodu. Na wyspie pośrodku stawu znajduje się altana gdzie w razie czego można schować się przed deszczem.

Dzieci po prostu uwielbiają karmienie zwierząt. Są tutaj bardzo dobre warunki do wypoczynku podczas pobytu. Mini Zoo jest świetną atrakcją dla dzieci. Są tutaj: kucyki, emu, egzotyczne ptaki, daniele, kozy, świnki, owieczki, pawie i wiele innych. Emu – Nandi i Tośka skradną Wasze serce.

Większość zwierząt jest oswojona. Można podejść, karmić.

Specjalne atrakcje:

  • karmienie alpak, kucyków, dużego strusia, krówek, danieli, emu, lam i innych zwierząt
  • jazda na kucyku w soboty i niedziele od 11 do 15
  • egzotyczne ptaki, papugi, pawie
  • można wziąć króliczka lub świnkę morską na rękę jak się poprosi kogoś z obsługi
  • oglądanie jak żyją nutrie, świnki wietnamskie, kangurki czy mundżaki chińskie
  • ciągnik klasyk – na który dzieci mogą usiąść
  • liczne zabawki dla dzieci – koparki, samochodziki, mini ciągniki
  • duży otwarty teren – można zrobić piknik
  • leżaczki

Jeśli chodzi o alpaki, to są one bardzo spokojne. Na życzenie można dostać za darmo kubek do karmienia różnych zwierząt. Można alpaki nakarmić przysmakiem z ręki. Fajnie jest alpaki przytulać i robić sobie z nimi zdjęcia.

Dojazd autobusami z Gdańska, Pruszcza Gdańskiego, Starogardu Gdańskiego: 400, 401, 443, 445, 447, 884, 850. Do najbliższego przystanku autobusowego 4 minuty pieszo. Adres: Nad Potokiem 5, Żukczyn

2. Papugarnia

Papugarnia w Międzyzdrojach. To jedyny w okolicy obiekt, w którym spotkać można egzotyczne ptaki. Dodatkową atrakcja tego miejsca, jest możliwość wzięcia papugi na ręce, na karmienia jej i zrobienia sobie z nią zdjęcia.

3. Wystawa klocków Lego

Wystawa klocków Lego w Międzyzdrojach. Każdy miłośnik klocków, będzie się tu świetnie bawił. Na ogromnym placu, zgromadzone zostały przeróżne budowle, samochody a nawet statki, wykonane z klocków. Nic nie pobudza tak wyobraźni i nie zapewnia świetnej zabawy, jak wystawa klocków Lego.

4. Mini park rozrywki

Pozostając w Międzyzdrojach, warto odwiedzić mini park rozrywki. Znajdują się tu liczne maszyny do gry, karuzelę oraz maszyny z zabawkami. Każde dziecko będzie się tu dobrze bawić.

5. JumpCity

JumpCity w Gdańsku. Atrakcja, która spodoba się każdemu, aktywnemu dziecku. Ogromny plac zabaw, składa się z różnego typu trampolin, dostosowanych do potrzeb dzieci w każdym wieku. Na dorosłych czeka tu między innymi tor przeszkód lub ogromne trampoliny i baseny z gąbkami.

6. Port jachtowy

Port jachtowy Gdańsk. W dzielnicy Jelitkowo, prócz pięknej plaży, znajduje się port jachtowy. Można obejrzeć statki oraz wypożyczyć sprzęt wodny. To świetne miejsce na spędzenie wolnego czasu całą rodziną.

7. Krzywy Domek

Krzywy Domek w Spocie. Wyjątkowy domek, który znajduje się przy głównej ulicy Monte Cassino w Sopocie, wabi ciekawych turystów. Jego wnętrze oraz oryginalny sposób wykonania budyniu sprawia, że można poczuć się w nim wyjątkowo.

8. Muzeum Figur Woskowych

Muzeum Figur Woskowych w Sopocie. Kolejna, ciekawa atrakcja która pobudzi wyobraźnię i umożliwi spotkanie ze znanymi osobami oraz postaciami z bajek. W Muzeum, znajdują się różne figury wykonane z wosku, które łudząco przypominają sławy. Z pewnością każdy będzie się tu dobrze bawić.

9. Fokarium

Fokarium na Helu. O jedyne tego typu miejsce, które zamieszkują foki. Prócz możliwości przyjrzenia się tym zwierzętom z bliska, można poczytać informacje na temat mieszkańców fokarium oraz zobaczyć jak wygląda ich karmienie czy zabawa.

10. Oceanarium

Oceanarium w Pobierowie. To nic innego jak kilka zbiorników wodnych, które zamieszkują morskie zwierzęta. Miejsce te warto odwiedzić, chociażby dlatego, że przybliża wiedzę na temat mieszkańców Morza oraz roślinności, która w nim rośnie.

10. Dar Pomorza

Dar Pomorza w Gdyni. Wyjątkowy statek na pokładzie którego, zgromadzone zostały eksponaty, związane z podróżami morskimi. Wystawy mają charakter edukacyjny, a multimedialne pokazy, przybliżają wiedzę na temat morza i mieszkańców zajmujących się rybołówstwem.

To już wszystkie atrakcje, które warto odwiedzić wypoczywają nad morzem wraz z dziećmi.