Europa

Zoo w Moskwie – Multum Wspaniałych Zwierząt

zoo w Moskwie
źródło: A.Savin / Wikipedia

Nie tylko w Polsce możemy podziwiać wspaniałe obiekty, które pełne są niezwykłych zwierząt i cudownej natury. Praktycznie na całym świecie można znaleźć ogrody zoologiczne, które rozkochują w sobie turystów, już od pierwszego kroku postawionego przez nich na tamtych terenach. Niewątpliwie jednym z takich magicznych ogrodów zoologicznych, jest znajdujące się na terenie Rosji, a dokładniej w Moskwie tamtejsze ZOO.

Duża powierzchnia

Pierwszym czynnikiem, który robi tak niesamowite wrażenie na każdym turyście, który zdecyduje się na wycieczkę właśnie do tamtejszego ZOO, jest jego imponująca powierzchnia. Początkowo, podczas otwarcia w 1864 roku owe ZOO liczyło sobie około 10 ha powierzchni.

Niesamowity rozwój przez te wszystkie lata sprawił, że obecnie liczba ta wzrosła aż do 21 ha. Przed ten cały okres moskiewski ogród był wielokrotnie modernizowany i powiększany, dzięki czemu obecnie jest miejscem, które jest jednym z najczęściej odwiedzanych na całym świecie, co robi niesamowite wrażenie.

Multum wspaniałych zwierząt

Drugim czynnikiem i dla wielu zdecydowanie najistotniejszym w tej kwestii, jest prawdziwa kopalnia wielu fantastycznych gatunków zwierząt, jakie można spotkać na terenie owego ZOO. Na początku istnienia było to jedynie 286 zwierząt, ale teraz liczby, jakie można tu zaobserwować, są wręcz imponujące.

Obecnie znajduje się tu ponad 6000 zwierząt, które reprezentują ponad 1000 gatunków. Takie liczby rzucają na kolana. Wspaniałe jest również to, że dba się tu o odpowiednie karmienie zwierząt, bada się ich zachowanie i w wielu przypadkach o ich rozmnażanie.

Atrakcje poboczne

Moskiewskie ZOO poza wspomnianymi zwierzętami ma w swojej ofercie również inne miejsca, które okazują się niezwykle interesujące dla turystów. Mowa tu przede wszystkim o przepięknych wodospadach i strumieniach, które bez wątpienia nadają mu niezwykłej naturalności.

Nie można także zapominać o ptaszarni, akwarium, jak i również o sekcji dla dzieci, gdzie wspaniale spędzą czas i bardzo ciężko będzie je wyciągnąć potem do domu.

Jak doskonale widać wybór ZOO w Moskwie to wybór doskonały. To wiele godzin wspaniałej rozrywki dla każdego i ogromna masa wspomnień, które pozostaną aż do końca życia.