Europa

10 Fascynujących Atrakcji dla Dzieci w Zakynthos w 2024 ⛱️

fot. unsplash.com

Zakynthos to jedna z wielu zachwycających wysp greckich znajdujących się na Morzu Jońskim. Jest często odwiedzana i trzeba przyznać, że jest jedną z atrakcyjniejszych wysp. Jest niewielką wysepką, a liczba mieszkańców nie przekracza 41 tysięcy. Można powiedzieć, że niemal cała gospodarka kręci się tutaj wokół turystyki.

1. Zakynthosie

Będąc na Zakynthosie wprost nie sposób nie zdecydować się na rejs, do jakiejkolwiek z okolicznych mniejszych wysepek. Dla każdego dziecka rejs i eksplorowanie nieznanych terenów jest fantastyczną przygodą. Warto się skusić na taką wycieczkę.

2. Drewniany most

Ciekawą atrakcją jest długi drewniany most, który jest jedyną możliwością dostania się z Agios Sostis na maleńką i malowniczą wysepkę Cameo. Zwłaszcza dzieci uwielbiają to miejsce, choć zachwyca również dorosłych.

3. Navagio Beach

Zdecydowanie trzeba udać się do bajecznej zatoki Navagio Beach, czyli Zatoki Wraku. Widok na przepiękny klif sięgający trzystu metrów to widok, dla którego warto przebyć setki kilometrów.

4. Błękitne groty

Będąc w podróży z dziećmi trzeba zadbać przede wszystkim atrakcje dla swoich pociech. Czasami udaje się jednak znaleźć złoty środek. Błękitne groty to atrakcja dla wszystkich. Zachwyca bez względu na wiek. Wapienne białe skały w połączeniu z lazurem wody to niezwykły widok.

5. Żółwi Caretta

Mali poszukiwacze z pewnością ucieszą się na możliwość uczestniczenia w rejsie poszukiwawczym. Celem rejsu jest znalezienie wspaniałych żółwi Caretta. To ekscytująca przygoda, która z pewnością przypadnie do gustu naszym dzieciom.

6. Rowery wodne

Malutkie dzieci również mogą aktywnie spędzać czas z rodzicami. Wielu mieszkańców oferuje wypożyczenia rowerków wodnych, które są niezwykle wygodną formą zwiedzania z malutkim dzieckiem.

7. Atrakcje wodne

Na wyspie znajdziemy również sporo miejsc z atrakcjami wodnymi. Niekoniecznie na terenie naszego hotelu. Zjeżdżalnie, sztuczne fale i bicze wodne to doskonały sposób na aktywny wypoczynek dla całej rodziny.

8. Parki zabaw

Na Zakynthosie nie brakuje również parków zabaw z tradycyjnymi huśtawkami i innymi przyrządami do wspólnej zabawy.

9. Kalamaki

Kalamaki to jeden z popularniejszych kurortów i w związku z tym najbardziej dostosowanych do obecności młodych turystów. Zaletą miejsca jest cieplutka woda i piękna sceneria.

10. Baklawa

Wakacje bez słodyczy to dla dzieci nie wakacje. Będąc na wyspie koniecznie trzeba przetestować pyszną baklawę, czyli ciasto filo najczęściej z miodem i orzechami.