Podróże

Wznowienie ruchu turystycznego – nowe zasady

transport powietrzny

Pandemia wirusa znacznie ograniczyła naszą codzienność. Ze względu na ryzyko zachorowania musieliśmy całkowicie zmienić nasz codzienny plan dnia. Większość naszej pracy wykonywana była w sposób zdalny. Jeśli chodzi o podróże to mogliśmy pozostawić je tylko wśród naszych marzeń. Obecnie życie powoli wraca do normy, większość z nas wraca do swoich rytuałów.

Powróciła również możliwość podróżowania, co znacznie ucieszyło część społeczeństwa planującego wakacje za granicą. Coraz więcej krajów otwiera swoje granice dla turystów, dlatego swobodnie możemy już planować nasze wakacyjne wyjazdy. Musimy jednak pamiętać o zasadach, które zostały wprowadzone na rynku turystycznym w celu ograniczenia ryzyka zachorowania na Covid-19.

Osoby planujące wyjazd za granicę powinny zwrócić szczególną uwagę na zasady panujące na lotniskach oraz w samolotach.

Dwa najważniejsze elementy to obowiązek zakrywania ust i nosa przy użyciu takich elementów jak maseczki oraz zachowanie półtora metrowego odstępu od osób znajdujących się w naszym otoczeniu. Zasady te obowiązują na terenie całego lotniska.

Jedną ze zmian, które pojawił się w ostatnim czasie to możliwość wejścia do terminala lotniska tylko osobom posiadającym bilet lotniczy – osoby odprowadzające nie mają możliwości towarzyszenia im.

Kolejną zmianą, która nie jest już zaskoczeniem dla większości społeczeństwa jest mierzenie temperatury po wejściu do terminala – osoby z temperaturą powyżej 38 stopni Celsjusza nie zostaną wpuszczone na pokład samolotu.

Nowością, która może zaskoczyć podróżujących jest sposób boardingu pasażerów. Obecnie pracownicy wywołują pasażerów w zależności od przydzielonego miejsca – najpierw wsiadają osoby posiadające miejsca na tyłach samolotu.

Umożliwia to ograniczenie kontaktu między osobami uczestniczącymi w danym locie. Jeśli chodzi o przylot to tu również powinniśmy spodziewać się kontroli temperatury po opuszczeniu samolotu.

Niewielkie zmiany zaszły również w branży hotelarskiej. Większość z nich nie ma jednak większego związku z klientami hoteli. Główną zmianą jest ograniczenie liczby osób korzystających z usług hotelu w danym momencie, a także wyłączenie części wspólnych z codziennego użytku.

W większości restauracji ograniczona została liczba osób przebywających w pomieszczeniu. Dzięki temu mamy szansę ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Przed wyjazdem warto dodatkowo zapoznać się z zasadami panującymi w danym hotelu, ponieważ większość z nich wprowadza własne reguły związane z pandemią.

Oczywiście wybierając się na wakacje powinniśmy pamiętać o zachowaniu rozsądku oraz ochronie własnego zdrowia. Powinniśmy nadal zachowywać odpowiedni odstęp od otaczających nas osób oraz dbać o dezynfekcję rąk.

Pozwoli nam to wpłynąć pozytywnie na stan zdrowia naszych bliskich oraz nas samych. Jeśli mamy wątpliwości związane z zasadami postępowania warto dokładnie dopytać pracowników hotelu, którzy na pewno podpowiedzą nam, które zachowania powinny być przez nas przestrzegane.

Branża turystyczna powoli powraca do normalnego funkcjonowania. Dzięki temu mamy szansę zrealizować nasze plany wakacyjne oraz podróżnicze. Wiele osób decyduje się na wyjazdy za granicę, do ciepłych krajów w celach wypoczynkowych.

Nie powinniśmy jednak zapominać o ciągle panującym ryzyku zachorowania na covid-19. To właśnie nasze zachowanie ma wpływ na to czy z naszej wymarzonej podróży wrócimy zdrowi. Jeśli dostosujemy się do wszystkich panujących zasad na pewno będziemy mogli cieszyć się z wyjazdu bez obaw o nasz stan zdrowia.

Zachowajmy więc rozsądek zarówno w trakcie podróży samolotem, jak i w trakcie pobytu w hotelu. Stosując się do obowiązujących zasad dbamy o siebie.