Europa

Wycieczka do Holandii – Przewodnik po Krainie Wiatraków

Widok na miasto Rotterdam z wieży Euromast

Pierwszym skojarzeniem wśród większości turystów planujących odwiedzić Holandię są charakterystyczne dla tego kraju wiatraki, zachwycające tulipany i mnóstwo zapalonych rowerzystów. Holandia jest niedużym krajem, który jednak ma sporo do zaoferowania. Sprawdź, jak zaplanować wycieczkę do Holandii i co warto zobaczyć!

Wycieczki do Holandii – od czego zacząć planowanie wyjazdu?

Planowanie wycieczki do Holandii jest nie lada wyzwaniem. Ten niepozorny i niewielki kraj pełen jest bowiem atrakcji i miejsc wartych odwiedzenia. Zastanów się więc, co sprawia Ci największą radość i na czym najbardziej Ci zależy, gdy jesteś w podróży. Bez względu na to, jak opracujesz plan zwiedzania, przez wyjazdem koniecznie sprawdź hotele w Holandii. Wcześniejsze zabookowanie miejsca noclegowego pozwoli Ci uniknąć niepotrzebnego stresu związanego z szukaniem pokoju w zupełnie obcym kraju. Holandia jest krajem, w którym poziom znajomości języka angielskiego jest naprawę wysoki, więc nie musisz się zatem martwić nieznajomością niderlandzkiego. W każdym miejscu bez większego problemu będziesz mógł rozmawiać po angielsku i załatwić wszystkie sprawy posługując się właśnie tym językiem.

Amsterdam – co warto zwiedzić w stolicy Holandii?

Mosty nad kanałami Amsterdamu jesienią
Amsterdam, czyli stolica Holandii zachwyca o każdej porze roku, ale prawdziwie piorunujące wrażenie na turystach robi wiosną, gdy zakwitają tulipany. Tulipany są, tuż obok wiatraków, symbolem i znakiem rozpoznawczym tego kraju. Jeśli chcesz zobaczyć Amsterdam w pełnej krasie, pomyśl o zaplanowaniu wakacji w Holandii w miesiącach wiosennych. Ceny noclegów w Holandii są zróżnicowane, ale musisz być gotowy na to, że w Amsterdamie zapłacisz najwięcej. W zamian zaoferowany zostanie Ci naprawdę wysoki standard i mnóstwo miejsc, które przyprawią o zawrót głowy. Będąc w Amsterdamie będziesz miał dostęp do niezliczonych muzeów, galerii sztuki, centrów rozrywki i dobrych restauracji. Infrastruktura stolicy Holandii pozwala na zwiedzanie miasta z łodzi lub gondoli. Obowiązkowym punktem zwiedzania Amsterdamu jest Central Station, który największe wrażenie robi nocą. Innym ciekawym miejscem jest pałac królewski, w którym rezyduje holenderska rodzina królewska.

Holandia – raj dla miłośników spokoju, odprężenia i…pysznych serów

Jeśli już znajdziesz odpowiedni nocleg w Holandii, możesz przystąpić do eksploatacji tego niezwykłego kraju. Mimo, że Holandia jest krajem wysokorozwiniętym, nie uświadczysz tam betonu, wieżowców i miejskiego zgiełku typowego dla wielkich metropolii. Nawet największe niderlandzkie miasta mają w sobie urok małych, prowincjonalnych miasteczek. Wszystko za sprawą wyjątkowej architektury, która od lat zachwyca turystów z całego świata. Malownicze parki i ogródki przydomowe są w Holandii standardem. Mieszkańcy tego kraju uwielbiają bowiem oddawać się błogiemu relaksowi w otoczeniu nieskażonej przyrody. Jeśli jesteś miłośnikiem różnego rodzaju serów, wycieczka do Holandii będzie dla Ciebie wyjątkowym przeżyciem. Tak, Holandia jest prawdziwym rajem dla miłośników sera. Najsłynniejszy targ serów znajduje się w Alkmaar, mieście leżącym około 40 kilometrów na północ od Amsterdamu.

Rotterdam i Giethoorn – dlaczego warto odwiedzić te miejsca

Giethoorn
Rotterdam i Giethoorn to miejsca, które wywierają na turystach spore wrażenie. Pierwsze z nich jest dość sporym miastem, które oferuje zwiedzającym jeden z najpiękniejszych ogrodów zoologicznych w Europie. Na jego terenie funkcjonuje zachwycające Oceanarium, które oferuje możliwość przyjrzenia się rafom koralowym. Ciekawym punktem na mapie Rotterdamu jest Erasmus Bridge, który przez miejscowych nazywany jest Łabędziem. Druga z miejscowości, Giethoorn, nazywana jest holenderską Wenecją. Charakterystyczną cechą tego miasta jest jego urokliwy, niemalże bajkowy klimat. Osoby, które odwiedziły Giethoorn są zgodne co do tego, że w tym miejscu można poczuć się jak w alternatywnej, baśniowej rzeczywistości. Otoczone zachwycającymi jeziorami miasteczko składa się z labiryntu kanałów i maleńkich wysepek, na których zbudowano urokliwe domki. Gierthoon najlepiej zwiedzać łódką, gondolą lub pieszo ścieżkami prowadzącymi wzdłuż kanałów.

Jak i gdzie szukać noclegów w Holandii?

Znalezienie taniego noclegu w Holandii może być problematyczne w okresie wiosennym, kiedy to kraj zalewa morze turystów z całego świata. Jeśli chcesz zwiedzić tulipanowy raj, pamiętaj, aby odpowiednio wcześnie znaleźć hotel w Holandii i zarezerwować w nim miejsce. Jak szukać noclegu? Z pomocą przychodzą najpopularniejsze portale, dzięki którym zarezerwujesz miejsce w hotelu za pomocą jednego kliknięcia. Innym sposobem na znalezienie miejsca noclegowego w Holandii jest śledzenie grup na mediach społecznościowych – właściciele mieszkań oferując krótkoterminowy wynajem dla turystów niejednokrotnie posługują się właśnie takimi metodami.

Ile kosztuje wycieczka do Holandii?

Dla wielu osób planujących wycieczkę do Holandii, najistotniejszą kwestią są koszty związane ze zwiedzaniem tego kraju. Trudno jednoznacznie stwierdzić, jaki będzie koszt takiego wyjazdu. Kluczowe znaczenie ma to, czy podróżujesz z biurem podróży czy na własną rękę. Największym wydatkiem z pewnością jest opłacenie hotelu w Holandii – cena miejsc noclegowych uzależniona jest od lokalizacji i standardu pokojów. Wiele atrakcji turystycznych w Holandii oferuje turystom darmowe wejścia w określonych dniach czy godzinach. Warto więc zapoznać się informacjami na temat cen biletów do poszczególnych miejsc na etapie planowania podróży.