Porady

Wybieramy narty Völkl: na co zwrócić uwagę przed zakupem?

volkl

Narty Völkl słusznie uchodzą za arystokrację w świecie narciarstwa. Stosowane w nich technologie zostały dopracowane do perfekcji, dzięki czemu każdy narciarz, niezależnie od stopnia zaawansowania, będzie odczuwać ogromną przyjemność z jazdy – oczywiście pod warunkiem wybrania modelu, który najlepiej pasuje do jego umiejętności i preferowanego stylu. Aby ułatwić Ci podjęcie decyzji i odnalezienie się w ofercie tej firmy, przygotowaliśmy poradnik, w którym podpowiadamy, na co warto zwrócić szczególną uwagę wybierając narty Völkl.

UVO 3D

Rewolucyjna technologia tłumienia drgań jest znakiem rozpoznawczym marki Völkl i jednym z głównych powodów, dla których tak wielu narciarzy wybiera deski właśnie tego producenta. Można śmiało zaryzykować stwierdzenie, że Völkl ma najlepszy tłumik na rynku – pozwala on na ograniczenie drgań przenoszonych na nogi narciarza nawet o 30%, co szczególnie docenisz podczas szybkiej jazdy na wprost.

Wybierając konkretny model nart Völkl zwróć więc koniecznie uwagę na to, czy posiadają one system UVO w najnowszej wersji 3D. Naprawdę warto dopłacić do wyższej serii, aby poczuć o wiele lepszy komfort na stoku i zapewnić sobie większe bezpieczeństwo.

Konstrukcja rdzenia

Zdecydowana większość modeli nart Völkl posiada rdzeń wykonany z drewna, jednak w nartach dla początkujących i dzieci króluje kompozyt. Jeśli masz już pewne doświadczenie lub jeździsz naprawdę dobrze, zdecydowanie zalecamy skupić się na modelach z technologią Woodcore. Tutaj wybór jest ogromny – Völkl oferuje narty z warstwami tytanu, z pełnym rdzeniem drewnianym i wewnętrznym sidewallem, z karbonem, wykonane z różnych gatunków drewna.

Podejmij decyzję kierując się przede wszystkim swoimi oczekiwaniami odnośnie do masy nart oraz preferowanego stylu jazdy. Jeśli lubisz agresywne wchodzenie w skręty, to najlepszym wyborem będzie dla Ciebie jeden z ultra lekkich modeli gigantówek, np. z serii Racetiger.

Rocker

Rocker to obecnie standard w większości modeli nart dostępnych na rynku. Specjalna konstrukcja deski, z wyraźnie wygiętym dziobem i piętką, ułatwia jazdę po miękkim śniegu, minimalizując ryzyko upadku i umożliwiając swobodne wchodzenie w skręty nawet przy niskiej prędkości. Firma Völkl od wielu lat rozwija tę technologię, obecnie oferując ją jako Tip Rocker. Co ciekawe, to rozwiązanie nie jest stosowane wyłącznie w nartach rekreacyjnych, ale także tych ekstremalnych.

Decydując się na zakup nart Völkl nie bądź więc zdziwiony, że również deski dla zawodowców w swojej konstrukcji wykorzystują Tip Rocker. Nie oznacza to, że robią coś za Ciebie, że ograniczają Twoją wolność czy odbierają frajdę z jazdy. One po prostu dbają o Twoje bezpieczeństwo, choć nawet tego nie zauważysz.

To oczywiście tylko podstawy – poszczególne modele nart Völkl różnią się między sobą także przeznaczeniem, taliowaniem, promieniem skrętu, wzornictwem itd. Wymienione przez nas kwestie mają jednak kluczowy wpływ na komfort jazdy, dlatego wybierając deski niemieckiego producenta skup się na tych modelach, które posiadają zaprezentowane rozwiązania.

Szeroki wybór nart Völkl w bardzo atrakcyjnych cenach znajdziesz w sklepie internetowym twoje-narty.pl.