Polska

Najlepsze Bary Mleczne we Wrocławiu

Wrocław to miasto studentów i turystów przybywających tu z całego świata, by podziwiać wspaniałe zabytki. Nie dziwi zatem fakt, że obok luksusowych restauracji, w centrum miasta znajduje się wiele tanich barów mlecznych ze smacznym, domowym jedzeniem. Dlatego, zwiedzając Wrocław warto zajrzeć do lokalnego bistro. Plusem są zawsze świeże potrawy, podawane szybko i oczywiście bardzo przystępne ceny. Poniżej wybór barów mlecznych z Wrocławia.

1. Bar Mleczny Miś

fot. fb.com/p/Bar-Mleczny-Miś-100057359983983

Ten popularny bar mleczny mieści się w samym centrum Wrocławia, przy bocznej ulicy biegnącej od rynku Starego Miasta do zabytkowego gmachu Uniwersytetu Wrocławskiego. Zna go każdy student uczęszczający na zajęcia. Bar otwarty jest od rana, więc można w nim zamówić zestawy śniadaniowe. Każdego dnia do wyboru są popularne, domowe zupy, drugie dania, kompot, surówki i inne specjały. Można zamówić połowę porcji i mieszać dowolnie ulubione, domowe przysmaki, np. naleśniki, placki ziemniaczane, gołąbki i oczywiście pierogi własnej roboty. Plusem Baru Miś jest szybka obsługa i dania wyrabiane przez kucharki na miejscu. Można mieć zatem pewność, że stołując się w Barze Miś, zjemy tanio, zdrowo i smacznie.

Adres: Wrocław, ul. Kuźnicza 48

2. Bar Mleczny Mewa

Zdjęcie ilustracyjne fot. Imad 786 | Unsplash

Bar Mleczny położony niedaleko centrum, blisko rzeki Odry. Przystępne ceny i dobra lokalizacja, przy głównej ulicy sprawiają, że stołują się tu zarówno studenci, jak i mieszkańcy oraz turyści. Bar Mleczny Mewa posiada swojsko, klimatycznie urządzone wnętrze z prostymi stolikami. Można zamawiać posiłki z bogatego menu. Bar Mewa otwarty jest od rana (od godziny 9.00), więc można tu wpaść jeszcze na szybkie śniadanie. W karcie dań znajdują sie przysmaki i tradycyjne dania kuchni polskiej. Nie brakuje potraw mącznych z pierogami, plackami, naleśnikami. Są też klasyczne zestawy z kotletem mielonym lub schabowym.

Adres: Wrocław, ul. Bolesława Drobnera 4

3. Bar Mleczny Mikrus

Zdjęcie ilustracyjne fot. Jimi Filipovski | Unsplash

W niewielkiej odległości od centrum Wrocławia znajduje się prosta jadłodajnia, czyli Bar Mleczny Mikrus. To klasyczne bistro z domową kuchnią, a posiłki gotowane na miejscu podawane są szybko. Dlatego bar ten cieszy się popularnością wśród mieszkańców, którzy stołują się tu ze względu na ceny i jakość dań.

Adres: Wrocław, ul. Kluczborska 6/4

4. Bar Mleczny Jacek i Agatka

Zdjęcie ilustracyjne fot. Clark Douglas | Unsplash

Położony bezpośrednio przy wrocławskim rynku bar cieszy się od lat uznaniem mieszkańców i turystów. Dla wielu osób to punkt obowiązkowy na kulinarnej mapie Wrocławia. Jaś i Agatka posiada obok świetnej, domowej kuchni dodatkowy plus: mieści się w zabytkowym budynku między rynkiem a gotyckim kościołem. Otwarty do późnych godzin wieczornych (do godz. 20.00), gwarantuje rozmaite, domowe dania.

Adres: Wrocław, ul. Wita Stwosza 28

5. Bar Mleczny Wiking

Zdjęcie ilustracyjne fot. Anshu A | Unsplash

Przy jednej z głównych ulic Wrocławia, niedaleko dworca głównego PKP, znajduje się tradycyjny Bar Wiking. To typowy bar mleczny z wieloletnią historią. Otwarty cały tydzień, włącznie z weekendami. Dania domowe, jak gołąbki, pierogi, mielone, schabowe, to tylko część bogatego menu. W Barze Wiking panuje domowa atmosfera, a ceny są bardzo przystępne.

Adres: Wrocław, ul. J. Piłsudskiego 14

6. Bar Jak u Mamy

fot. fb.com/p/BAR-JAK-U-MAMY-100057202759937

Bar mleczny Jak u Mamy to jeden z licznych bistro w centrum Wrocławia. Niewielkie wnętrze kryje świetną kuchnię. Bar sałatkowy, dania kuchni polskiej i tradycyjne posiłki w dobrej cenie. Warto skorzystać z oferty jedzenia na miejscu lub na wynos. Zaletą Baru Jak u Mamy są niewygórowane ceny i doskonały smak potraw. Polecenia godne są pierogi ruskie oraz obfite drugie dania.

Adres: Wrocław, ul. św. Wincentego 11

7. Bar Swojska Chatka i pizzeria

fot. fb.com/swojska.chatka

Swojska Chata to świetny bar mleczny blisko turystycznego centrum Wrocławia. Posiada duży wybór dań i pojedynczych potraw, np. można samemu skomponować obiad z wyborem surówek i innych dodatków. Domowe zupy, pierogi i potrawy mleczne to tylko część najchętniej wybieranych przysmaków. Obok domowej kuchni na miejscu dostępna jest też pizza, więc to dość oryginalne połączenie baru mlecznego z nowoczesnym bistro.

Adres: Wrocław, ul. Kazimierza Wielkiego  17

8. Bar Krówka

Zdjęcie ilustracyjne fot. jessica lock | Unsplash

Krówka to swojska nazwa niewielkiego baru mlecznego położonego blisko Dworca Świebodzkiego, czyli wielkiego targowiska w centrum Wrocławia. W Krówce warto zamówić pyszne gołąbki i inne specjały domowej, tradycyjnej kuchni polskiej. Nie brakuje tu klasycznych zestawów z kotletem schabowym. Przy tym niewysokie ceny w zestawieniu z dobrą jakością, gwarantują ucztę dla podniebienia.

Adres: Wrocław, ul. Tęczowa 22

9. Bar Polskie Smaki

fot. fb.com/profile.php?id=100063692966642

Oddalony od centrum, lecz z łatwym dojazdem od strony obwodnicy Wrocławia, tu Bar Polskie Smaki. Tutejsza kuchnia zadowoli wielbicieli domowego jedzenia. Można zamówić klasyki rodzimej kuchni: pierogi w różnych wydaniach, gołąbki, schabowe z kapustą lub surówka warzywną. Do tego na miejscu lub na wynos są dostępne rozmaite zupy domowego wyrobu.

Adres: Wrocław, ul. Grochowa 3-5

10. Bar Różowa Krowa

fot. fb.com/WRO.Rozowa.Krowa

Nowoczesny bar mleczny z ciekawym wnętrzem jest chętnie odwiedzany przez studentów, turystów i pozostałych mieszkańców miasta, którzy lubią dobre jedzenie w przystępnej cenie. Bar mleczny, a raczej bistro Różowa Krowa oferuje ciekawe połączenia smakowe, szybką obsługę i ładne wnętrza,

Adres: Wrocław, ul. Świdnicka 36