Polska

10 Zaskakujących Atrakcji w Wolinie

Wolin to piękna i jednocześnie największa wyspa w Polsce.

To cudowne tereny i masa rewelacyjnych atrakcji, które zachwycą każdego, kto zdecyduje się na wizytę na tym zjawiskowym terenie.

Warto zapoznać się z tymi najlepszymi z atrakcji, by jeszcze bardziej zrozumieć fenomen tego miejsca.

1. Woliński Park Narodowy

To zdecydowanie jedna z tych najpiękniejszych atrakcji tam dostępnych. To idealne miejsce dla każdego pasjonata przyrody, jak i również dla każdego, kto marzy o relaksie i ucieczce od codzienności. Multum gatunków roślin, magiczne widoki.

To wszystko można spotkać właśnie w Wolińskim Parku Narodowym.

2. Centrum Słowian i Wikingów

To prawdziwa atrakcja dla wszystkich pasjonatów dawnych czasów i fanów prawdziwych wikingów. Odwiedzając to miejsce, każdy, chociaż na chwile może poczuć się jak jeden z nich. To atrakcja, która zostanie w głowach na długie lata.

3. Festiwal Wikingów

Z powyższym centrum wiąże się kolejna atrakcja, która ma miejsce w okresie letnim. Co roku w lecie odbywa się tam bowiem Festiwal Wikingów. Można tam posłuchać dawnej muzyki, być świadkiem bitew wikingów, a dodatkowo można również popływać repliką dawnej łodzi.

4. Wzgórze Gosań

Wszyscy ci, którzy uwielbiają piękne zachody słońca bezapelacyjnie powinni udać się na Wzgórze Gosań. To niezwykle piękny punkt widokowy, z którego widoki zapierają dech w piersiach.

5. Grodzisko

To kolejne miejsce warte odwiedzenia. To wczesnośredniowieczny gród, który powstał na przełomie wieków dziesiątego i trzynastego. Ciekawostką jest tu fakt, że prowadzone są tam badania archeologiczne i udało się odkryć tam fundamenty najstarszego kościoła w województwie.

6. Piaskowa Góra

To kolejny punkt widokowy Wolińskiego Parku Narodowego, ale jednocześnie magiczny. Zbocza tej góry idealnie opadają do Jeziora Turkusowego, co sprawia, że widok na to jezioro, jak i również okolice robi piorunujące wrażenie.

7. Wzgórze Wisielców

To kolejna z nietypowych atrakcji i jednocześnie jedna z tych mroczniejszych. To typowe cmentarzysko kurhanowe z dziewiątego i dziesiątego wieku, co sprawia, że jest jednocześnie najstarsze wczesnośredniowieczne w całym rejonie.

8. Kamień runiczny

To bardzo ciekawa atrakcja, którą wiąże się ciekawa historia. Mówi się, że został on wykuty, jako upamiętnienie duńskiego króla Haralda Sinozębego w 886 roku, a ciekawy jest fakt, że ponoć panował on również nad Wolinem.

9. Wieś Zalesie

Każdy fan militariów i historii koniecznie powinien odwiedzić właśnie to miejsce. Znajduje się tu muzeum, które zostało utworzone w znajdującym się tu bunkrze, a dodatkowo obok niego znajdują się pozostałości po prototypie niemieckiego działa V3.

10. Zagroda Pokazowa Żubrów

To także miejsce warte zobaczenia. Jest to również zarazem miejsce hodowli tych niezwykłych zwierząt. To atrakcja szczególnie polecana tym najmłodszym uczestnikom wycieczek.