Polska

10 Najlepszych Atrakcji w Wieżycy

Wieżyca

Pojezierze Pomorskie jest największym pod względem powierzchni polskim pojezierzem. Ponad 4 tys. jezior, a niektóre z nich większe niż hektar robią wrażenie. Turyści wybierający ten zakątek Polski na miejsce odpoczynku na pewno znajdą spokój i ciszę. Główną atrakcją są tu jeziora i gęsto zalesione tereny o różnym ukształtowaniu. Najwyższym wzniesieniem Pojezierza Pomorskiego jest Wieżyca o wysokości 329m n.p.m. Miejscowość Wieżyca nazywana jest Szwajcarią Kaszubską. Lista 10 atrakcji Wieżycy

1. Stoki narciarskie

Działają tu trzy wyciągi. Średnio strome stoki Wieżycy sprawdzają się doskonale zarówno dla doświadczonych narciarzy jak i tych początkujących.

2. Wieża widokowa

Z wysokości 30 metrów można zobaczyć piękną pomorską panoramę. Doskonale widać Wzgórza Szymbarskie i okoliczne wzniesienia porośnięte bukowymi lasami.

3. Rezerwat przyrody „Szczyt Wieżyca”

Piękny drzewostan ze starymi okazami. Rosną tu trzy pomniki przyrody 170- letnie graby i dąb szypułkowy, którego wiek ocenia się na 200 lat. Jest też potężny głaz narzutowy o obwodzie ponad 850 cm. Rezerwat jest również miejscem występowania storczyka, konwalie majowe, wonną przytulię czy kruszynę pospolitą. Kilka gatunków roślin uważanych jest za żadkie i ginące, np. czerniec Gronkowy.

4. Gęsie Góry

Wzgórze z wieżą telewizyjną, zbudowaną na fundamencie który służył Niemcom do ustawiania wyrzutni rakietowych. Kiedyś na zboczach góry znajdowały się niemieckie bunkry.

5. Raduńskie Koło

Natura tak ukształtowała okoliczne jeziora i strumienie, że razem z rzeką Radunią układają się w koło tworząc ciekawy ciąg wodny. Najlepiej widać to z wysokości.

6. „Droga Kaszubska”

Ciekawy szlak dla turystów pieszych, prowadzący przez najbardziej malownicze tereny.

7. Plaża w Wieżycy

Czyste, spokojne miejsce, z łagodnymi zejściami do wody i z pełnym zapleczem sanitarnym i gastronomicznym.

8. Jezioro Ostrzyckie

Znajduje się u podnóża Wieżycy i nieustannie przyciąga turystów spragnionych wypoczynku nad wodą. Uznawane jest za najpiękniejsze jezioro kaszubskie.

9. Dworek Pod Wieżycą

Doskonały pomysł na nocleg , połączony z aktywnością na świeżym powietrzu.

10. Szlak kajakowy na rzece Wierzycy

Ciekawy szlak dla wprawionych kajakarzy. Wierzyca to wymagająca rzeka ale satysfakcja z jej pokonania nie zapomniana.