10 najważniejszych atrakcji w Wielkopolsce

Wielkopolska

W województwie wielkopolskim znajduje się bardzo wiele miejsc, które koniecznie należy odwiedzić. Zarówno miłośnicy aktywnego wypoczynku, jak i osoby lubiące zwiedzać muzea, czy rodziny z dziećmi znajdą coś dla siebie. Przedstawiamy ciekawe miejsca w Wielkopolsce.

Rogalowe Muzeum w Poznaniu

Jedną z ciekawszych atrakcji w Wielkopolsce jest Rogalowe Muzeum. Znajduje się ono w Poznaniu. Wbrew pozorom w tym miejscu nie tylko można skosztować specjału w postaci rogali świętomarcińskich, ale również poznać historię Poznania. To muzeum ma charakter interaktywny, zatem odwiedzający poznają oryginalny przepis na te pyszne rogale, ale również mogą zasmakować specjału. Wykonany jest on przez najlepszych cukierników, a smak rogali jest nie do podrobienia. Warto tam udać się również całymi rodzinami z dziećmi. To gwarancja świetnej zabawy dla każdego.

Park Cytadela

Kolejny obowiązkowy punkt do zwiedzania i poznania to Park Cytadela, który także znajduje się w Poznaniu. Jest to największy park w Poznaniu o powierzchni ponad 100 ha. Posiada on tytuł pomnika historii, który jest formą ochrony. Na terenie parku znajduje się min. cmentarz bohaterów polskich, czy radzieckich. Warto również odwiedzić Muzeum Uzbrojenia, czy też Muzeum Armii Poznać. Ponadto na terenie parku znajduje się wiele pomników takich jak: Pomnik Bohaterów, Amfiteatr, rozarium, zabytkowy dąb przy Cmentarzu Garnizonowym, Dzwon Pokoju i Przyjaźni Między Narodami, Młodzieżowy Dom Kultury „Harcówka”, a nawet instalacja 112 rzeźb Nierozpoznani Magdaleny Abakanowicz, wykonana z okazji 750-lecia lokacji Poznania. Zatem jest co zwiedzać.

Pokazowa zagroda zwierząt w Gołuchowie

Warto również udać się do pokazowej zagrody zwierząt w Gołuchowie. Została ona założona w 1977 roku i od tego czasu cieszy się dużą popularnością. Zwiedzający mogą wziąć udział w zajęciach edukacyjnych, ale również na własne oczy zobaczyć zwierzęta takie jak żubry, jelenie, czy nawet dziki. W to miejsce warto udać się w dziećmi, które będą na pewno zachwycone.

Pałac w Rogalinie

Warto również odwiedzić pałac w Rogalinie, który zachwyca już na pierwszy rzut oka. Posiada on status pomnika historii. Pałac pełni rolę muzeum, które można zwiedzać przez cały rok. Znajduje się tam kolekcja pięknych obrazów. Na uwagę zasługuje również architektura budynku, czy też otaczający pałac ogród. Zatem naprawdę warto się tam wybrać.

Parozownia Gniezno

Parozownia w Gnieźnie to także obowiązkowy punkt na trasie wycieczki po Wielkopolsce. Wybudowana ona została w 1875 roku i była bardzo ważnym punktem komunikacyjnym. Obecnie jest to muzeum. Na terenie znajduje się wiele zabytków, które koniecznie należy zobaczyć. Są to min. drewniany żuraw węglowy. Jest to jedyny taki pojazd w Europie. Ponadto warto też zobaczyć
dyspozytornie bramową z ok. 1942 r., czy też obrotnicę z lat 90. XIX w.. Została ona przebudowana w I poł. XX w. Warto w to miejsce się wybrać i poznać jego historię.

Kopalnia soli Kłodowa

Wiele osób na pewno zainteresuje też zwiedzenie kopalni soli w Kłodowie. Choć jest to spółka państwowa, która nadal dobrze prosperuje to organizowane są w niej również wycieczki, które zainteresują osoby lubiące ciekawą rozrywkę. Otóż program zwiedzania jest bardzo ciekawy i obejmuje zjazd windą na poziom 600 m pod powierzchnią ziemi, następnie odwiedzenie pomnika św Kingi. Ponadto uczestnicy zobaczą również wyeksploatowane chodniki i poznają historię kopalni.

Park Dzieje

Kolejnym obowiązkowym punktem na mapie wycieczki po Wielkopolsce jest udanie się do Parku Dzieje. W tym miejscu nuda nie grozi, ani dzieciom ani też dorosłym. Zwiedzający poznają ciekawą historię tego miejsca, mogą również wziąć udział w wielu zabawach. Tam nie ma miejsca na nudę. Historia przedstawiona jest w ciekawy sposób. Można tam podziwiać nie tylko występy, ale również samemu wziąć udział w wielu pracach rzemieślniczych.

Pomnik glana w Jarocinie

Kolejny ciekawy punkt na mapie Wielkopolski to oczywiście pomnik glana w Jarocinie. To miasto kojarzy się z festiwalem muzyki, ale również stylem życia i wolnością. A wszystko to symbolizuje glan. Pomnik niewątpliwie jest świetną atrakcją, choć dosyć osobliwą, ale warto na pewno go zobaczyć.

Muzeum im. G. J. Osiakowskich w Kaliszu

Muzeum im. G. J. Osiakowskich znajduje się w Kaliszu i jak mówią zwiedzający jest to najciekawszy punkt w tym mieście. Otóż jest to muzeum sztuki użytkowej. Ale to miejsce znacząco różni się od innych muzeów. Otóż w nim eksponatami są rzeczy, których kiedyś używali Kaliszanie, a obecnie większości osób są zwyczajnie nieznane. Zatem to trzeba zobaczyć Świetna zabawa gwarantowana.

Aquapark Kalisz

Po całym dniu zwiedzania warto też udać się do aquaparku. Znajduje się tam wiele atrakcji, dedykowanych zarówno dla dorosłych jak i dzieci. Godziny świetnej zabawy gwarantowane.

4.1/5 - (liczba ocen: 7)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *