Ciekawostki

15 Interesujących Ciekawostek o Whatsapp

WhatsApp to mobilna aplikacja dla smartfonów, która jest obecnie jednym z najpowszechniejszych komunikatorów. Co warto o niej wiedzieć? Poniżej znajdują się wybrane informacje.

1. Pierwsze wydanie aplikacji pojawiło się na rynku w 2009 roku, a na przestrzeni lat wielokrotnie je udoskonalano, modyfikowano i wprowadzano nowe opcje.

2. W 2014 roku aplikacja została wykupiona przez Facebooka za 14 miliardów dolarów. Cena transakcji może jednak wzrosnąć o kolejnych 5 miliardów dolarów.

3. Na chwilę obecną WhatsApp ma już ponad miliard użytkowników na całym świecie. Swoją popularność zawdzięcza temu, że jest to aplikacja darmowa, dzięki której użytkownicy mogą wysyłać sobie zdjęcia, filmy oraz wiadomości tekstowe i głosowe.

4. Jedną z najnowszych funkcji WhatsAppa jest możliwość prowadzenia video rozmowy między czterema osobami na raz. Wówczas każdy z użytkowników widzi na wyświetlaczu swojego telefonu trzy pozostałe osoby. Wystarczy tylko utworzyć grupę i wybrać opcję „połączenie grupowe”.

5. W związku z ogromną popularnością rozmów video na WhatsAppie i mniej popularnych komunikatorach, niektóre sieci komórkowe oferują abonament,  w którym transfer danych nie maleje podczas korzystania z mediów społecznościowych i komunikatorów.

6. WhatsApp to aplikacja, z której korzysta wiele osób popularnych, w tym również polscy prezydent i premier. Żeby jednak zadzwonić do kogoś na WhatsAppie trzeba mieć w książce kontaktów zapisany czyjś numer. Osoby, do których mamy numery i które mają zainstalowaną aplikację, automatycznie wyświetlają się w kontaktach na WhatsAppie.

7. Jakiś czas temu głośno było o oszustach, którzy wysyłali do użytkowników WhatsAppa wiadomości o treści „WhatsApp staje się płatny”. Warto na nie uważać, ponieważ aplikacja ta w zamyśle zawsze będzie darmowa.

8. Na oszustów powinny również uważać osoby wystawiające rzeczy na sprzedaż w Internecie. Jeśli na witrynach takich, jak OLX, podajemy numer telefonu, oszuści bardzo często odzywają się właśnie na WhatsAppie zgłaszając problem z zakupem. Kliknięcie w wysłany przez nich link może nas pozbawić wszystkich pieniędzy na koncie.

9. Chętne osoby mogą korzystać z najnowszych wersji aplikacji jeszcze zanim zostaną one wdrożone na stałe. Wystarczy w sklepie Google Play wyszukać zaproszenie WhatsApp, aby stać się jednym z testerów.

10. W rozmowach z jednym rozmówcą przeczytana wiadomość zostaje odhaczona niebieskimi ptaszkami. Jeśli jednak piszemy na grupie, to niebieskie ptaszki pojawiają się dopiero, kiedy wszyscy przeczytają wiadomość. Można jednak na nią kliknąć i w podręcznym menu sprawdzić, do kogo z rozmówców wiadomość już dotarła.

11. Jeśli jakiś użytkownik bardzo często rozmawia z jakąś osobą i chce mieć całą rozmowę zawsze pod ręką, to możliwe jest umieszczenie wybranej konwersacji na pulpicie ekranu.

12. Tryb incognito w aplikacji WhatsApp sprawia, że inni użytkownicy nie widzą, czy jesteśmy online. Włącza się go w ustawieniach prywatności.

13. WhatsApp Web umożliwia korzystanie z aplikacji na komputerze. Wymaga to jednak włączenia aplikacji na telefonie i zeskanowania kodu QR.

14. Przyciśnięcie cudzej wiadomości pozwala na jej cytowanie i odniesienie się w odpowiedzi właśnie do niej.

15. Oznaczanie wiadomości jako nieprzeczytanych pozwala na poznanie ich treści i ukrycie tego przez drugim użytkownikiem.