Polska

10 najlepszych atrakcji w Wejherowie i okolicach

plac Wejhera
źródło: Andrzej Otrębski / Wikipedia

Wejherowo jest to miasto położone w województwie pomorskim. Ze względu na to, że miasto, to leży blisko Morza Bałtyckiego większość osób przyjeżdżających do tego miasta to turyści, lecz warto nadmienić, że Wejherowo jest bardzo ciekawym miastem, które jest warte zwiedzenia.

1. Kalwaria Wejherowska

Kalwaria Wejherowska była jedną z czterech kalwarii powstałych w czasach Rzeczpospolitej. Inicjatorem jej utworzenia był Jakub Wejher. Kalwaria została rozplanowana na trzech wzgórzach. Którym nadano imiona biblijne, czyli Góra Oliwna, Golgota i Syjon. Jest to miejsce, do którego uczęszcza bardzo dużo pielgrzymów i cieszy się ono niesamowitym klimatem, oraz wyróżnia się pięknem. Jeśli planujesz wycieczkę do Wejherowa, koniecznie musisz odwiedzić Kalwarię Wejherowską.

2. Muzeum Piaśnickie w Wejherowie

Jest to muzeum założone w 2015 roku, dokumentuje ono zbrodnie jakie zostały wykonane w Piaśnicy. Jest ono otwarte od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8:00-16. 00. Jeśli jesteś historykiem, lub osobą, która jest ciekawa tego co proponuje muzeum, koniecznie musisz odwiedzić to miejsce.

3. Kościół św. Anny

Jest to najstarszy zabytek miasta, wzniesiony przez Jakuba Wejhera. Wraz z Kalwarią Wejherowską tworzy on Sanktuarium Pasyjno-Maryjne. Jest to niezwykle piękny kościół, oraz godny zobaczenia. Charakteryzuje się on niesamowitym ołtarzem oraz obrazami. W środku panuje podniosła atmosfera, która udzieli się każdemu, kto będzie chciał zobaczyć na własne oczy to miejsce.

4. Fontanna św. Franciszka

Na placu Wejhera, niedawno powstała przepiękna fontanna, która została poświęcona św. Franciszkowi. Jego postać została stworzona przez Dorotę Dziekiewicz-Pilich. Przepiękna rzeźba została stworzona z brązu, jej niezwykłość wzbogacają liczne zwierzątka, które św. Franciszek błogosławi. Jest to z pewnością miejsce, które zdecydowanie musisz zobaczyć będąc w Wejherowie.

5. Sierra Golf Club

Uwielbiasz grać w golfa? Jeśli tak, to Sierra Golf Club to idealne miejsce dla Ciebie. Piękna i soczysta zieleń pól golfowych sprawi, że odpoczynek w tym miejscu będzie jeszcze lepszy. Większość osób uważa, że jest to najpiękniejsze pole golfowe w Polsce. Świetnym rozwiązaniem jest również możliwość przenocowania w apartamentach, które są do wynajęcia na terenie klubu golfowego. Jeżeli zdecydujesz się tam udać na wypoczynek z pewnością, będziesz zadowolony i już nigdy więcej nie wyjedziesz do innego klubu golfowego niż Sierra Golf Club.

6. Aquapark Reda

Wypoczynek nad morzem musi wiązać się z wodą. Aquapark to świetne rozwiązanie, jeśli temperatura powietrza i wody, nie jest odpowiednia do kąpieli. Zlokalizowany w Redzie Aquapark oferuje multum wodnych atrakcji, takich jak nowoczesne zjeżdżalnie, hydromasaż, zjeżdżalnia z rekinami, zjeżdżalnie pontonowe. Jest to miejsce, które z pewnością przypadnie do gustu, zarówno najmłodszym ale także i starszym.
Znajduje się tutaj punkt gastronomiczny, więc każdy zgłodniały pływak i pływaczka, może się smacznie posilić. Odwiedzenie Aquaparku w Redzie jest niemalże punktem obowiązkowym w każdej wyprawie na pomorze.

7. Park Miejski im. Aleksandra Majkowskiego

Jest to przepiękny park Wejherowski, który co roku przyciąga turystów swoim dopracowanym i zadbanym wyglądem. Charakteryzuje się on fontanną, parkową restauracją oraz placem zabaw dla dzieci. Jednak najważniejszym punktem parku jest duża ilość ścieżek, którymi możemy się przejść w niedzielne popołudnie wraz z rodziną. Jeśli natrafimy na piękną pogodę, to miejsce w naszych oczach zyska raz jeszcze.

8. Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko pomorskiej

Muzeum powstało w 1968 roku. Jest to dział zajmujący się badaniem kultury muzycznej Kaszub i Pomorza. Specjaliści gromadzą i upowszechniają dawne i teraźniejsze osiągnięcia muzyczne. Zbiory muzyczne obejmują materiały drukowane oraz rękopiśmienne. Jeżeli wybierasz się w strony Wejherowa, koniecznie musisz zajrzeć do tego Muzeum. Jest to miejsce oferujące niesamowitą historię oraz emocje związane z wizytą w tym miejscu.

9. Strusia Farma

Jeżeli podróżujesz po Polsce wraz z dziećmi idealną rozrywką dla was będzie spędzenie czasu na strusiej farmie. W tym miejscu będziecie mogli spotkać się oko w oko ze strusiem afrykańskim. Na strusiej farmie spotkasz nie tylko ze strusiami ale i osiołkami, lamami, królikami i kurkami. Ty oraz Twoi bliscy z pewnością będziecie zadowoleni z tej atrakcji.

10. Muzeum Techniki Wojskowej GRYF

Muzeum GRYF znajduje się Dąbrówce i jest to prawdziwa gratka dla wszystkich fanów militariów, broni i wojska. Eksponaty, które znajdują się w muzeum ucieszą zarówno dzieci, jak i dorosłych. Na terenie muzeum znajduje się także muzeum saperstwa, w którym można spędzić długie godziny. Co ciekawe, atrakcje nie są tylko i wyłącznie przeżyciami opartymi na oglądaniu eksponatów. Możliwa jest przejażdżka prawdziwym czołgiem, a także strzelnica, oferująca prawdziwą, ostrą amunicję. Właśnie dlatego muzeum to, jest tak bardzo nietypowe i interesujące.