Polska

Weekend w Bydgoszczy – co warto zobaczyć?

widok na stare miasto

Piękne ogrody botaniczne, mnogość zabytków, muzeów i wyjątkowych atrakcji. Bydgoszcz to doskonały wybór na weekendowy wyjazd zarówno z przyjaciółmi, jak i rodziną, czy też drugą połówką. Co warto zobaczyć w Bydgoszczy?

1. Wyspa Młyńska i Młyny Rothera

Historia Młynów Rothera sięga XIX wieku, jednak dziś, wraz z Wyspą Młyńską, pełnią zupełnie inną rolę. Stały się miejscem, w którym toczy się tutejsze życie kulturalno-rekreacyjne. Organizowane przez miasto eventy, festiwale i koncerty cieszą się ogromną popularnością. W samych Młynach odbywają się cykliczne wystawy naukowe.

2. Stary Rynek

Miejska starówka sąsiaduje z Wyspą Młyńską i kawiarnianą, zabytkową ulicą Długą. Zarezerwowanie miejsca w Hotelu Maraton oznacza łatwy dostęp do najważniejszych punktów wycieczki. Znajdujące się na Starym Rynku i ul. Długiej lokale oferują dania i alkohole pochodzące ze wszystkich stron świata – od tych typowych dla krajów europejskich, przez azjatyckie, aż po dania Ameryki Północnej. Jednak to nie jedyna atrakcja, bowiem ponad rynkową płytą, z wysokiego okna ukazuje się postać legendarnego Pana Twardowskiego. Pokaz można zobaczy o nietypowych godzinach – codziennie o 13:13 i 21:13.

3. Ulice Gdańska, Cieszkowskiego, Gimnazjalna i Plac Wolności

Wyżej wymienione ulice codziennie grzmią miejskim gwarem, wypełniając nim ściany zabytkowych kamienic. Znajdujące się na ich parterach lokale ściągają do siebie Bydgoszczan aromatami dań, rzemieślniczymi lodami, czy kawą z lokalnej palarni. Wśród restauracji i kawiarni w miejskim centrum zdecydowanie królują te na ulicy Gimnazjalnej. Designerskie wnętrza i kraftowe menu przyciągają szczególnie młodych Gości. Prowadzący na Gimnazjalną Plac Wolności mieści w sobie mały park miejski i wyjątkową, zabytkową Fontannę Potop. Piękna, zroszona wodą konstrukcja wywiera ogromne wrażenie, szczególnie podczas słonecznego dnia, gdy jej figury skrzą w promieniach. Niemniej ciekawą ulicą, jest ulica Cieszkowskiego, będąca wyjątkową ostoją ciszy. Górujące nad nią odrestaurowane kamienice zachwycają swoim secesyjnym stylem. Wybór hotelu w Bydgoszczy, zlokalizowanego w centrum miasta, najlepiej z pokojem na wyższej kondygnacji, gwarantuje cudowny widok na zabytkową część miasta.

4. Dzielnica muzyczna i Ogród Botaniczny UKW

Dzielnica muzyczna to ciekawe miejsce, mieszczące w sobie miejską filharmonię, fontannę multimedialną, plac zabaw i park. Spacerując nim można dojść do pobliskiego Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Ta cicha enklawa zieleni jest domem dla wielu gatunków zwierząt żyjących w centrum miasta. Przepięknie zaaranżowana przestrzeń ze stawami stanowi częsty wybór odwiedzin Bydgoszczan. Wiosną, gdy przyroda budzi się do życia, warto także zajrzeć nieco dalej, poza Ogród Botaniczny i zachwycić się pięknem kwitnących magnolii. To idealne miejsca na przechadzkę z kubkiem pysznej, lokalnej kawy.

5. Leśny Park Kultury i Wypoczynku – Myślęcinek

Myślęcinek to kompleks rekreacyjny na obrzeżach miasta, mieszczący w sobie minizoo, ogród botaniczny, stok narciarski, pole do mini golfa, park wodny i wiele innych. Wybór hotelu w bydgoskim centrum to doskonałe rozwiązanie, ponieważ Myślęcinek jest świetnie skomunikowany z resztą miasta. Dzięki temu nie trzeba martwić się o problemy z miejscem do zaparkowania samochodu, a jedynie o rozplanowanie ogromu atrakcji na weekend!

Materiał zewnętrzny