Europa

Wczasy na Krymie – Wypoczynek, Życie Nocne, Hotele

krym

Południowo-wschodnie wybrzeże Krymu. Miał to być nasz ostatni dzień w Hotelu na Ukrainie. Marta, moja towarzyszka podróży zaproponowała wyjazd na południowo-wschodnie wybrzeże, ponieważ znała te miejsca, więc po kolejnym wspaniałym śniadaniu zapakowaliśmy nasze torby i pożegnaliśmy się z bardzo przyjaznym personelem hotelu.

Po zjedzeniu czereśni postanowiliśmy przeszukać jeziora, które widzieliśmy na mapie niedaleko drogi. Wkrótce znaleźliśmy ścieżkę i po około 2 km znalazło się jezioro, duże, piękne i z wieloma plażami, więc znaleźliśmy ładne miejsce i osiedliliśmy się na godzinę, aby cieszyć się krajobrazem.

Krym jest półwyspem położonym na południu Ukrainy w Europie Wschodniej. Otoczony jest morzem czarnym, ma górską, spektakularną linię brzegową oraz fascynującą i barwną historię. Był to główny ośrodek turystyczny całego Związku Radzieckiego, a w końcu jest odkrywany przez zachodnich turystów. Jest to intrygujące miejsce, a ja czuję się szczęśliwy mogąc to zobaczyć.

Kiedy dzień dobiega końca, z pewnością spotkacie się Państwo z życiem nocnym praktycznie każdego dnia tygodnia w głównych miastach Krymu. Jak sugeruje stereotyp, życie nocne na Krymie i na całej Ukrainie jest synonimem picia. Ten stereotyp jest całkowicie prawdziwy. Gdy pogoda na to pozwala, ulice pełne są rozkręcanych butelek piwa, a każde wino wlewa się do plastikowych kubków. Podczas długich letnich nocy na Krymie ulice zamieniają się w jeden ogromny bar.

Na Zachodzie ludzie mają skłonność do spotkań towarzyskich w jakiejś oficjalnych placówkach (takich jak bar czy restauracja), a młodzi ludzie na Krymie wolą znaleźć przyjemnie położoną ławeczkę i rozmawiać wieczorem pod rozgwieżdżonym niebem.

Wokół Krymu jest jednak mnóstwo klubów i barów. Są one otwarte przez cały rok w stolicy. W miejscowościach uzdrowiskowych, są one otwarte od maja do października.

Na Krymie i całej Ukrainie można znaleźć tanie i proste bary, z kilkoma plastikowymi stołami i krzesłami, a także niesamowicie dobrą cenę alkoholu. Ogólnie rzecz biorąc, w tych placówkach starsi mężczyźni spotykają się, aby przedyskutować na temat sensu życia.

Życie nocne na Krymie trwa do późnych godzin. Normą jest 4 lub 5 rano. Muzyka którą puszczają składa się z popularnych rosyjskich piosenek pop/dance.

W stolicy Krymu, Simferopol, jest 5 teatrów i są one często pełne. Teatr na Krymie jest sprawą egalitarną, subsydiowaną przez rząd, a więc dostępną dla wszystkich. Atrakcyjność teatru na Krymie nie opiera się na fantazyjnych scenografiach czy efektach specjalnych, ale na jakości spektakli i grze aktorskiej.

Kino stopniowo zyskuje coraz większą popularność, a młodsze pokolenie coraz częściej wybiera je zamiast teatru. W ciągu ostatnich kilku lat rosyjski przemysł odniósł wiele sukcesów, m. in. dzięki filmom takim jak „Nocny Patrol”. Dominują jednak filmy amerykańskie.

Jeśli masz szczęście podróżowania na Krym, będziesz zachwycony tym, jakie są tętniące życiem ulice nocą.