Podróże

Walizki kabinowe 55x40x20

Walizki kabinowe

Bez względu na to, czy jest to weekend, krótka podróż służbowa, czy też przygoda, godny zaufania bagaż podręczny oznacza, że możesz przenieść wszystkie niezbędne rzeczy, a może nawet więcej, unikając dodatkowych kłopotów.

Przy zakupie walizki kabinowej o rozmiarze 55x40x20 warto zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów. Mianowicie, trzeba zwrócić uwagę na materiał wykonania. Najlepsze, na przykład w przypadku podróży samolotem, są te, wykonane z elastycznego a zarazem lekkiego ABS.

Charakteryzują się lekkością oraz niską ceną. Jednak w przypadku przewożenia cięższych rzeczy, mogą nie zdać one egzaminu. Poliwęglan jest kolejnym materiałem, z którego mogą być wyprodukowane walizki. Posiadają one już dużo większą trwałość na przykład na uderzenia, a przy tym są stosunkowo lekkie.

Innym istotnym parametrem, jeśli chodzi o zakup walizki, jest na pewno rączka. Powinna być ona wysuwana, teleskopowa z blokadą. Walizka z taką rączką jest bardzo funkcjonalna oraz niezwykle praktyczna. Warty jest również uwagi fakt, iż w celu uniknięcia nieprzyjemności związanych na przykład z kradzieżą lub też uszkodzeniem zamka wyżej wymienionej walizki kabinowej, warto wybrać model, który posiada specjalny zamek TSA. Kluczyk w zamkach TSA posiadają wyłącznie służby celne, które mogą otworzyć walizkę w razie kontroli bez żadnych zniszczeń.

Kolejnym czynnikiem, na który należy zwrócić uwagę jest wnętrze walizki. Powinno posiadać ono możliwie jak najwięcej kieszeni zasuwanych na suwak. Jest to bardzo wygodne, dzięki temu rzeczy nie będą się mieszały ze sobą, lecz będą solidnie umieszczone w danej komorze. Posiadanie wewnętrznych pasów przytrzymujących odzież w obydwu komorach jest również bardzo wygodne i warto zakupić walizkę z takim wyposażeniem. Ważną kwestię stanowią również kółka.

Idealna walizka posiada kółka wykonane z kauczuku, które osadzone są w łożyskach. Ostatnią tak naprawdę sprawą jest zewnętrzny wygląd walizki. Kwestią indywidualną jest wybór kolorystyki walizki. Można wybrać na przykład oryginalną, stylizowaną modernistycznie walizkę lub też klasyczną w kolorze czarnym. Na pewno żywe, metaliczne kolory nadadzą walizce ciekawego wyrazu, z kolei kolor czarny jest zawsze uniwersalny i sprawdzi się dobrze w każdej sytuacji.