10 najlepszych restauracji w Wałbrzychu

mięso z grilla na talerzu

Artykuł zostanie poświęcony restauracjom miasta Wałbrzych. A na początek kilka słów o tej wspaniałej miejscowości. Mianowicie, Wałbrzych to miejsce niegdyś znane z wyrobu węgla. Niestety z biegiem lat, musiał on się przekształcić pod względem branży, i szukać nowych źródeł finansowania.

Istnieje już od XIII-XVI wieku. Miasto na Dolnym Śląsku, przetrwało liczne najazdy, II wojnę światowa. Zamek Książ, który jest bardzo słynny, zwiedzany przez steki turystów. W czasie wojny uległ lekkiemu zniszczeniu.

Rynek w Wałbrzychu
źródło: Paweł Marynowski / Wikimedia

10. Green Food

Jest to pierwsza na terenie całego Wałbrzychu restauracja o charakterze typowo śniadaniowym. Wyróżnia ją przede wszystkim wyśmienita kuchnia, a także dość atrakcyjne ceny, które zdecydowanie nie wychodzą poza obowiązujące na obecnym rynku normy.

9. Polskie Smaki

Miejscówka ta powstała na przełomie 2013 roku, natomiast sam lokal znajduję się niemalże w centrum miasta niedaleko słynnego rynku. Tuż obok niego mieści się w pełni bezpłatny parking przeznaczony wyłącznie dla gości restauracji. Znajdziemy w niej klasyczne polskie dania, które zdecydowanie chwytają dech w piersiach.

8. Koku Sushi

Jest to fantastyczne miejsce serwujące w swoim dość bogatym menu typowe japońskie dania. W restauracji można złożyć zamówienie zarówno na zewnątrz, jak i w środku. Istnieje także możliwość wzięcia dania na wynos do domu. Ceny co by nie mówić stoją na dość umiarkowanym poziomie i nie są zbytnio wywindowane do góry.

7. House Burger

Kapitalna burgerownia w której zdecydowanie znają się na rzeczy. Mieszkańcy Wałbrzycha wręcz uwielbiają jedzenie pochodzące z tej restauracji. Wynika to przede wszystkim z nietuzinkowych walorów smakowych, które potrafią zaskoczyć w pozytywny sposób niemalże każdy kubek smakowy.

6. La Vera Italia

Lokalizacja z tradycyjnymi daniami włoskimi. Obsługa traktuję dosłownie każdego gościa w sposób niezwykle wyjątkowy co przekłada się na dość spore zadowolenie ze strony klientów. Wszystkie dania przygotowywane są z serca, na poczekaniu, wyłącznie z najlepszych składników najwyższej jakości.

5. Złota Stacja

W miejscu tym znajdziemy charakterystyczny klimat inspirowany wyłącznie miejscowymi legendami o poszukiwaniach słynnego zaginionego Złotego Pociągu. Pub poza wykwintnym piwem rzemieślniczym oferuję ponadto kapitalną kawę, czy świetne zestawy składające się z różnego rodzaju ciast, a także deserów.

4. Dobra Nasza

Potrawy przygotowywane są tu wyłącznie w stylu tradycyjnych babcijnych przepisów, które zdecydowanie należą do jednych z najlepszych na świecie. W tym miejscu gotowanie traktuję się jak najwyższą świętość w związku z czym dominuję w nim dbałość o wszelakie elementy zarówno wizualne, jak i smakowe.

3. Polskie Smaki

Tak jak sama nazwa wskazuje znajdziemy tu potrawy charakterystyczne dla naszej rodzimej polskiej kuchni. W knajpie dominują przede wszystkim aspekty czysto regionalne przez co nie trudno znaleźć tu wiele ciekawych propozycji.

2. Kryształowa

Całość w sposób perfekcyjny łączy nietuzinkowe połączenie tradycji, oraz poczucia smaku. Znajdziemy tu dania zarówno polskie, jak i czeskie dzięki czemu będziemy mieli naprawdę bogate pole manewru. Sama lokalizacja swoim stylem nawiązuje do typowego praskiego wystroju wnętrz co dodaje jej kolorytu.

1. Zmiana Tematu

Miejsce to może pochwalić się nieskalanymi opiniami wśród gości. Wynika to głównie z fantastycznej, dobrze przeszkolonej obsługi, atrakcyjnych cen względem jakości oferowanych przez restaurację usług, pięknego wystroju, czy naprawdę smakowitych pozycji w karcie dań.

Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.