Ameryka Północna

Wakacje Marzeń w San Francisco – Jak Zaplanować Podróż

Piękny widok na centrum biznesowe w centrum San Francisco w USA o zmierzchu.

Chociaż o zwiedzaniu Stanów Zjednoczonych marzy wielu z nas, to wakacje w San Francisco już rzadziej znajdują się w planach podróżników. Czy słusznie? W tym artykule przekonamy się, dlaczego warto poświecić kilka dni na to miasto!

Wakacje w San Francisco – dlaczego warto?

San Francisco jest miastem znanym w Polsce, ale popularnością zdecydowanie ustępuje Waszyngtonowi, Nowemu Jorkowi czy Miami. Nie jest często tłem dla filmów i seriali, przyjmuje też mniej turystów. Ale wciąż jest 13., największym miastem Stanów Zjednoczonych i ma do zaoferowania bardzo wiele niedostępnych nigdzie indziej doznań. Jest to miasto pełne historii, w którym można zwiedzić wiele zabytków i fascynujących miejsc. Coś dla siebie znajdą tu nawet miłośnicy sportu. Poniżej przeczytasz trzydniowy plan wakacji w San Francisco.

Jak dojechać na wakacje w San Francisco?

Most Golden Gate latem w San Francisco, Kalifornia USA

Dotarcie do San Francisco wymaga odbycia lotu z przesiadką. Możliwości jest kilka. Bezpośrednie loty wewnętrzne do San Francisco startują chociażby z Nowego Jorku, Chicago i Miami. Podróże turystyczne do Ameryki bardzo często łączą w sobie zwiedzanie więcej niż jednego miasta. W takim wypadku można do San Francisco dolecieć lotem wewnętrznym z miejsca, w którym i tak się znajdujemy. Jeżeli chodzi o loty bezpośrednie z Europy, to obsługiwane połączenia startują z Paryża oraz Monachium. Taką podróż można wybrać, gdy zależy nam na trafieniu tylko do tego jednego miasta lub w przypadku, gdy stamtąd chcemy zacząć odkrywanie Ameryki.

Noclegi w San Francisco

Jak można się spodziewać po amerykańskiej wielomilionowej metropolii, dysponuje ona szeroką bazą noclegową. Noclegi w San Francisco można rezerwować w hostelach i motelach, ale także w apartamentach, kwaterach, pensjonatach i kilkugwiazdkowych hotelach. Przy wyborze noclegów w San Francisco warto zwrócić uwagę, czy wybrany obiekt w ofercie ma wliczone w cenę śniadania oraz przede wszystkim transfer lotniskowy. Centrum San Francisco leży bowiem kilkanaście kilometrów od lotniska. Przy wynajmowaniu noclegu, warto zwrócić uwagę na lokalizację. Jedną z lepszych propozycji będzie na pewno Andrews Hotel. Można w nim zamieszkać w bardzo przyzwoitej cenie, a znajduje się raptem pół kilometra od ważnego punktu miasta – Union Square. Leży też dość blisko plaży. Ponadto jest dobrze skomunikowany z lotniskiem, kilka minut spaceru od jego lokalizacji znajduje się stacja kolejowa. A pociąg to najwygodniejszy sposób na dotarcie do centrum miasta. Podróż trwa pół godziny, bilet kosztuje mniej niż 10 dolarów i nabywa się go w automacie. Inne sposoby to przejazd autobusami linii 292 i 398. Istnieje też możliwość wynajęcia auta na cały pobyt. Ewentualnie w grę wchodzi przejazd taksówką. W tym wypadku trzeba się liczyć z dużo wyższymi kosztami.

Jak poruszać się mieście – wycieczki po San Francisco?

Powell Hyde, ikoniczna atrakcja turystyczna

Co gdy już dojedziemy do San Francisco? Po tym mieście można bardzo sprawnie przemieszczać się komunikacją miejską, która jest bardzo dobrze przemyślana. W jej system wchodzą: kolej lekka po mieście i przedmieściach i metro, do tego autobusy i trolejbusy oraz tramwaje. Oczywiście wycieczki po San Francisco można uskuteczniać też w możliwie najbardziej turystyczny sposób. Mianowicie – pieszo.

Atrakcje – co trzeba zwiedzić, by mieć idealne wakacje w San Francisco?

domy miejskie w San Francisco

Poniżej znajdziesz plan atrakcji na trzy dni. Zrealizowanie go pozwoli na zwiedzenie najważniejszych miejsc tego miasta.

Pierwszy dzień powinien być wypełniony atrakcjami najbardziej ikonicznymi, a do tych zalicza się na pewno most Golden Gate. Bez niego nie ma wycieczki po San Francisco. Przy nim znajduje się park, większy nawet od nowojorskiego Central Parku. Można w nim spędzić długie godziny, zwiedzając ogród botaniczny, muzea czy jeziora. Z parku można nawet dojść nad ocean. Po zwiedzeniu parku Golden Gate, warto odwiedzić Pałac Sztuk Pięknych, czyli muzeum które rokrocznie przyciąga wiele zakochanych par, jako miejsce zawarcia ślubu oraz Fort Mason, czyli miejsce pamietające wojnę secesyjną.

Drugi dzień warto poświęcić na wycieczkę na wyspę Alcatraz. Nie można też przegapić słynnego Chinatown. Znajduje się ono w lokalizacji, która umożliwia szybkie przejście do wielu innych atrakcji. Najbardziej polecane spośród okolicznych atrakcji to: Muzeum Tramwaju Liniowego (Cable Car Museum), Russian Hill oraz Japan Town.

Na ostatni dzień wakacji w San Francisco również nie zabraknie ciekawych miejsc. To dobry moment, by odwiedzić Union Square, czyli główny plac. Jest to centrum San Francisco i skupia najbardziej luksusowe hotele i sklepy, a także teatry i inne ośrodki kulturalne. Na pożegnanie z San Francisco warto zwiedzić park Yerba Buena Gardens.

Jedzenie w San Francisco

Jak widać, mnogość atrakcji sprawia, że większość osób znajdzie coś dla siebie w tym mieście. Intensywne wycieczki po San Francisco mogą wpływać na apetyt. W tak dużym mieście łatwo przypadkiem znaleźć bardzo dobrą jakościowo knajpkę, jeśli jednak chcemy taki wyjazd uświetnić, to warto wybrać się w tym celu do Tomasso Ristorante Italiano lub do śniadaniowni Eight Am.