10 najlepszych ciekawostek Sportowych

W sporcie wszystko może się zdarzyć.

Poznaj top 10 ciekawostek sportowych.

1. Sport

Sport towarzyszy ludziom od bardzo dawno. Już 15300 lat temu ludzie uprawiali aktywność fizyczną dla przyjemności, nie tylko po to, by zdobyć pożywienie.

2.Siatkówka

Akcja w siatkówce toczy się bardzo szybko. Najdłuższa rwała 1 minutę i 35 sekund. Rywalizowały wtedy ze sobą chińskie drużyny męskie Army i TianJin.

3. Medal olimpijski

Złoty medal olimpijski nie jest w całości wykonany ze złota. Czyste złoto łatwo ulega zniekształceniom, ponadto wzbogacenie o większą ilość pewnie pogrążyłoby jego sponsorów. Złoto stanowi zatem zaledwie 1 % składników medalu.

4. Jocem Rindt

W 1970 roku Jocem Rindt został zdobył tytuł mistrza w Formule 1 .Co ciekawe, w momencie wręczania nagród, ten człowiek już nie żył. Podczas jednego treningu zdarzył się wypadek, w którym zginął.

Do końca sezonu zostały 4 wyścigi, ale przewaga Rindta była tak duża, że żaden z zawodników nie był w stanie go przegonić. To jedyny człowiek, który został mistrzem świata pośmiertnie.

5. Finlandia

Finlandia wymyśliła sobie bardzo ciekawą dyscyplinę i od 1992 roku organizuje zawody w noszeniu żony na plecach. Zawodnik, który pokona tor przeszkód z żoną, otrzymuje nagrodę w postaci piwa. Ile dokładnie? Na podstawie wagi żony ustala się ilość puszek.

6. Tenis

Gra w tenisa wymaga skupienia. Najdłuższa wymiana w historii tej gry trwała aż 29 minut. odnotowano ją w 1984 roku podczas meczu tenisistek.

7. Flaga olimpijska

Flaga olimpijska to znany motyw. 5 kontynentów symbolizuje 5 kontynentów. Dobór ich kolorów nie jest jednak przypadkowy. Kolory dobrano tak, by przynajmniej jeden z nich był obecny na którejś z flag państwa.

8. Żużel

Żużel to nietypowa dyscyplina. Motocykle żużlowe nie mają skrzyni biegów. Hamulców też nie. Tymczasem średnia prędkość na torze wynosi około 90 km/h.

9. Skok w dal

Rekord skoku w dal padł w 1969 roku i od tego czasu nikomu nie udało się go przeskoczyć.

10. Tour de France

Słynny Tour de France zapoczątkowano w 1902 roku.

2/5 - (liczba ocen: 1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.