Ameryka Północna

10 najlepszych atrakcji dla dzieci w Stanach Zjednoczonych

W Los Angeles można spędzić naprawdę piękne chwile, ale trzeba się też nastawić na wszechobecny beton. Do atrakcji Los Angeles, które każdy musi zobaczyć zaliczono:

1. Hollywood Boulevard

Hollywood, czyli spacer po Hollywood Boulevard i poszukiwania gwiazd ulubionych aktorów.

2. Chinese Theatre

Chinese Theatre (Teatr Chiński Graumana), gdzie odbywały się ceremonie wręczenia Oscarów. Teatr ten został otwarty w 1927 roku, a chodnik przed nim jest zasłany odciskami rąk i stóp gwiazd, w tym nawet Kaczora Donalda.

3. Hollywood Sign

Hollywood Sign, czyli napis Hollywood na wzgórzach wokół miasta.

4. Spadena House

Spadena House, czyli Domek Czarownicy w Beverly Hills. Domek ten został wybudowany w latach 20. a projekt stworzył jeden z pracujących w Hollywood art directorów. Początkowo mieściły się tam biura jednego ze studiów filmowych.

Przed ruiną dom uratował agent nieruchomości i dziś domek zachwyca przede wszystkim dzieci.

5. Venice Beach

Venice Beach, czyli plaża, która zachwyca szeroką, piaszczystą plażą, a dzieciom oferuje plac zabaw tuż przy deptaku i plaży.

6. Santa Monica

Santa Monica, która jest znana z szerokiej plaży oraz słynnego molo, czyli Santa Monica Pier (wybudowanego w 1909 roku. To w tym miejscu kończy się słynna Droga 66, Route 66 (przebiega przez wiele stanów).

7. Griffith Observatory i Griffith Park

Griffith Observatory i Griffith Park, gdzie można obejrzeć wystawy na temat kosmosu i planet, Z Parku jest cudowny widok na Hollywood Sing oraz na całe miasto.

8. Universal Studio

Universal Studio, gdzie jest tylko jeden rollercoaster, a pozostałe atrakcje bazują na filmowych trikach i efektach. Dzieci mogą tu spotkać ulubione postacie jak Minionki, Shrek czy Simpsonowie.

9. Petersen Automotive Museum

Petersen Automotive Museum, które ma aż 4 piętra i pozwala zobaczyć wystawy ponad 300 samochodów i motocykli, które zostały wyprodukowane od 1886 po dziś.

10. Disneyland

Disneyland, czyli pierwszy wybudowany na świecie park, w którym wszystkie atrakcje są oparte na filmach wytwórni Walt Disney Studio.