Podróże

Urlop zimą. Gdzie go spędzić, żeby się nie rozczarować?

Wyspy Kanaryjskie

Niektórzy wybierają wakacje w szczycie sezonu, inne wolą wypoczywać zimą, kiedy w Polsce jest mroźno i szaro. Choć Ci pierwsi mają do wyboru długą listę kierunków, w których mogą wypocząć, to drudzy cieszą się większą różnorodnością w wyborze. Gdzie najlepiej spędzić urlop zimą, by wszyscy członkowie rodziny wrócili zadowoleni? Podpowiadamy!

Wakacje zimą last minute

rodzina na stoku

Szukanie ofert wyjazdów na ostatnią chwilę jest naprawdę łatwe i szybkie. Na stronach biur podróży możesz skorzystać ze specjalnych szybkich filtrów, które jednym kliknięciem przeniosą Cię do listy wszystkich ofert tego typu. Dodatkowo najczęściej znajdziesz tam także cenowy kalendarz, dzięki któremu zobaczysz, w jakim dniu wylotu ceny są najniższe. Doskonałym przykładem jest polskie biuro ITAKA, które pokazuje swoim klientom na stronie daty wylotów i cenę najtańszej oferty w określonym dniu. Dzięki temu od razu wiesz, kiedy jest najtaniej. Nie zwlekaj z ich rezerwacja, bo najlepsze propozycje wyprzedają się jak świeże bułeczki. Koniecznie przejrzyj oferty last minute w ITACE.

Zanzibar

A jeśli jeszcze nie wiesz, jaki kierunek wybrać, podpowiadamy! Do najpopularniejszych miejsc na wakacje last minute zimą należą: Egipt z rodzinnymi hotelami z aquaparkami i bogatym all inclusive, Tajlandia z przepięknymi plażami i hotelami ze świetną infrastrukturą sportową, Wyspy Kanaryjskie doskonałe na wypoczynek we dwoje, jak i rodzinny wyjazd oraz Turcja, która oferuje mnóstwo atrakcji dla całej rodziny.

Egzotyczne kierunki idealne na urlop zimą

last minute

Poszukiwanie idealnego miejsca na zimowy urlop często rozpoczyna się od pytania: gdzie jest ciepło? Kiedy w Polsce jest zimno, szaro i szybko robi się ciemno, w egzotycznych krajach słupki rtęci wskazują nawet ponad 30 st. C, słońce świeci, a na turystów czekają piaszczyste plaże i ciepła woda w morzu lub oceanie. Te najchętniej wybierane przez polskich turystów to Orientalny i egzotyczny jednocześnie Oman, słynące z przepychu i luksusu Zjednoczone Emiraty Arabskie, zachwycający dziewiczym pięknem Natury Madagaskar, a także znane i lubiane Zanzibar, Malediwy i Dominikana. To nie jedyne miejsca, gdzie możesz spędzić zimowe wakacje w pełni słońca. Długą listę krajów i atrakcyjne cenowo oferty egzotycznych wakacji znajdziesz w ITACE.

egzotyka

Rodzinny zimowy urlop

Jeśli planujesz urlop z dziećmi, najlepiej połączyć go z feriami zimowymi. W tym przypadku świetnie sprawdza się wyjazdy narciarskie, wypoczynek na plaży lub wycieczki objazdowe. Na szaleństwa na stoku najlepiej wybrać jeden z topowych kierunków narciarskich. W Turcji, Hiszpanii, Włoszech czy Austrii znajdziesz wysokiej klasy hotele blisko wyciągów, stoków i wypożyczalni sprzętów. Najczęściej posiadają one także szafki na narty czy deskę, a po dniu na stoku dają szeroki wybór après-ski.

ferie

Jeśli szukasz miejsca na rodzinne ferie zimowe z krótkim lotem i przyjemną temperaturą przekraczającą 20 st. C, to świetnym wyborem będą słynące z rodzinnych hoteli w all inclusive Turcja, Egipt oraz idealne na aktywny wypoczynek Madera, Wyspy Kanaryjskie i Malta. W każdym z tych miejsc znajdziesz też mnóstwo atrakcji i zabytków. Rodziny, które podczas wspólnego wyjazdu chcą zwiedzać, mają do dyspozycji szereg ciekawych wycieczek objazdowych. W czasie ferii zimowych najlepiej wybrać się na objazd po Egipcie, który skrywa tajemnice faraonów, do Włoch, gdzie niemal każde miasto to muzeum na świeżym powietrzu czy do Tajlandii łączącej niesamowitą historię i zabytki z doskonałymi warunkami do wypoczynku. A jeśli jeszcze nie wiesz, kiedy Twoje dzieci mają zimową przerwę, ich termin znajdziesz – podobnie jak najlepsze oferty ferii zimowych – w ITACE.

materiał partnera