Ciekawostki

12 Ciekawostek o Universal Studios na Florydzie

Universal Studios

Fani wszelkiego rodzaju rozrywki uwielbiają wybierać się do parków rozrywki, gdzie poza zabawą i emocjami czekać może na nich także pewna doza wiedzy. Przykładem są parki tematyczne. Jednym z nich jest Universal Studios na Florydzie. Komu może się tu spodobać? Nie tylko fanom telewizyjnych produkcji, ale każdemu, kto zdecyduje się na wizytę w tym miejscu.

1. Universal Studios powstało w 1990 roku na Florydzie nieopodal Orlando.

2. To pierwszy park tematyczny, który wchodzi w skład kompleksu rozrywkowego Universal Orlando Resort.

3. Właścicielem jest NBCUniversal, popularna amerykańska korporacja mediowa.

4. Poza spotkaniem z postaciami z filmów takich jak „Terminator” czy „Van Helsing”, które powstały w studiach Universal, spotkać można również bohaterów zapożyczonych – między innymi bohaterów „Facetów z czerni”.

5. Park podzielony jest na kilka części: parki tematyczne Universal Studios Florida i Universal’s Islands of Adventure, park wodny Volcano Boy, centrum handlowo-rozrywkowe Universal City Walk.

6. Na terenie Universal Studios znajduje się sześć hoteli.

7. Największym konkurentem jest znajdujący się w pobliżu Disneyland (Orlando).

8. Poza skorzystaniem z urządzeń, takich jak kolejki górskie, zjeżdżalni, rollercoasterów można również zobaczyć atrakcje związane z planem filmowym i być świadkiem odtworzenia scen z najbardziej znanych filmów Universal Studios.

9. Na większy napływ turystów znaczny wpływ miało otwarcie stref tematycznych: The Wizarding World of Harry Potter: Hogsmeade w 201 i Diagon Alley w 2014 roku.

10. Najnowszą rozrywką, z której można skorzystać, jest otwarty w 2017 roku aquapark Volcano Boy. Zastąpił on park Wet ‘n Wild.

11. Planując wyprawę do Universal Studios na Florydzie, można skorzystać z usługi „Crowd Calender” na Undercover Tourist – pozwala on sprawdzić, w jakich dniach można się spodziewać się największej liczby turystów i dzięki temu uniknąć tłumów.

12. Wybierając się do parku, warto wcześniej zapoznać się z cenami biletów oraz pamiętać, że płatny jest także parking – koszt pozostawienia na nim samochodu to dwadzieścia dwa dolary.