Ciekawostki

Ubezpieczenie przesyłki kurierskiej – kiedy się na nie zdecydować i ile kosztuje?

kurier

Przesyłki kurierskie kursują po całym świecie w coraz bardziej zawrotnym tempie. Jednak nie zawsze wszystko przebiega gładko. Za niewielką kwotę możesz dokupić ubezpieczenie paczki, które zrekompensuje straty w razie jej zgubienia lub zniszczenia. W tym artykule sprawdzamy, jak je ubezpieczać i ile to kosztuje!

Nigdy nie masz pewności, co przydarzy się Twojej paczce w drodze do odbiorcy. Niektóre firmy kurierskie oferują ubezpieczenie w cenie, ale nie zawsze wystarcza na pokrycie szkody. W myśl zasady „przezorny zawsze ubezpieczony” dowiedz się, jak ubezpieczać swoje paczki.

Nadaj przesyłkę kurierską bez wychodzenia z domu

Zaletą naszych czasów jest szeroki wybór metod nadawania przesyłek. Nie masz ochoty wychodzić z domu? Wygeneruj etykietę online i zamów kuriera prosto pod drzwi. Przy składaniu zamówienia wybierasz datę i godzinę odbioru, a następnie spokojnie oczekujesz na przewoźnika oglądając serial czy wykonując domowe obowiązki.

Jedyną przeszkodę może stanowić konieczność wydrukowania etykiety. Niewiele osób posiada dzisiaj w domu drukarkę. Jeśli należysz do tych szczęśliwców, masz problem z głowy. Nie należysz? W takim razie też masz problem z głowy, bo kurier może przyjechać z gotową etykietą! Wystarczy zaznaczyć odpowiednią opcję pośród usług dodatkowych.

Tania wysyłka kurierem – gdzie porównać ceny?

Zapewne zależy Ci na wysyłce paczki po najniższej cenie. Jednak cenniki firm kurierskich często ulegają zmianie i trudno być na bieżąco. Warto korzystać z porównywarek cen dostępnych online. Pamiętaj, że szybko nadasz swoje przesyłki kurierskie z pomocą Ship Center!

Wystarczy wybrać najkorzystniejszą ofertę, a następnie przejść do generowania etykiety. Nie musisz przechodzić na stronę przewoźnika, Ship Center wyśle zlecenie za Ciebie. Zyskujesz najlepszą ofertę przy zachowaniu profesjonalnego standardu charakterystycznego dla najbardziej znanych firm kurierskich.

Wysyłka kurierem z ubezpieczeniem – dlaczego warto?

Nawet wybór najbardziej profesjonalnego przewoźnika nie uchroni Cię w 100% przed utratą lub uszkodzeniem paczki w trakcie transportu. Dlatego warto zdecydować się na zakup dodatkowego ubezpieczenia, zwłaszcza przy wysyłce cennych przedmiotów. Obowiązkowo musisz wykupić usługę w przypadku przesyłek międzynarodowych.

O dodatkowym zabezpieczeniu powinny pomyśleć osoby sprzedające przez internet. Do Ciebie w pierwszej kolejności zwróci się klient, który otrzyma uszkodzoną paczkę i możesz mieć pewność, że będzie oczekiwał wysyłki nowego przedmiotu.

Po wykupieniu ubezpieczenia firma kurierska ma obowiązek zwrotu kosztów poniesionej szkody pod jednym warunkiem – kiedy uszkodzenie powstało z winy kuriera. Jeśli paczka była źle zapakowana, a zawartość niewystarczająco zabezpieczona, możesz napotkać problemy.

Niektóre firmy kurierskie oferują ubezpieczenie paczki w cenie usługi, ale jedynie do pewnej kwoty – najczęściej 5000 zł. Przy większych paczkach warto pomyśleć o zwiększeniu limitu. Zapłacisz zaledwie kilka lub kilkanaście złotych więcej, a będziesz mieć spokój ducha.

Wykupienie ubezpieczenia nieznacznie zwiększy koszt wysyłki, ale zawsze stanowi dobry wybór. Dużo łatwiej o zgubienie paczki idącej za granicę. Z kolei ciężkie, wielkogabarytowe przesyłki oznaczają większe ryzyko uszkodzenia w transporcie. Nie sposób przewidzieć wypadków losowych, dlatego warto dmuchać na zimne, co w przypadku przesyłek kurierskich oznacza zakup ubezpieczenia i solidne zapakowanie każdej paczki.