Polska

Tuchola

Tuchola kościół
źródło: Przemysław Jahr / Wikipedia

Tuchola – jedno z miast borawiackich zlokalizowane w województwie Kujawsko-Pomorskim. Jest to tak zwana stolica Borów Tucholskich. Niewielkie miasto zlokalizowane około 60 km od Bydgoszczy. Miejsce, w którym turyści mogą zarówno odpocząć na świeżym powietrzu obcując z przyrodą, jak i zapoznać się z licznymi zabytkami. Według nas jest to idealne miasto dla osób, które szukają miejsca na spędzenie wiosennego lub letniego weekendu.

Jesteśmy pewni, że właśnie tu będziecie mogli zebrać energię niezbędną w trakcie tygodnia. Przeżyjecie tu naprawdę miłe chwile napawając się pięknem naszego świata. Naprawdę warto wziąć pod uwagę to miejsce i zaplanować choć kilka dni w Borach Tucholskich, które posiadają tak wielu zwolenników. My ze swojej strony przedstawimy kilka atrakcji, dla osób, które zdecydują się na wycieczkę do tego miasta.

1. Stare miasto

Posiada zachowany układ urbanistyczny z  XIV wieku. Warto wybrać się tam na spacer i podziwiać walory naszej polskiej architektury.

2. Kościół św. Jakuba Apostoła

Wybudowany w XIX wieku. Znajdują się tam dzwony poświęcone przez naszego rodaka Papieża Jana Pawła II.

3. Muzeum Borów Tucholski

Atrakcja, która zainteresuje fanatyków historii, etnografii oraz przyrody. Można tam poszerzyć swoją własną wiedzę i dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na temat Borów Tucholskich.

4. Górnicza Wioska

Atrakcja ta znajduje się kilka kilometrów od samej Tucholi, jednak warto się tam wybrać, ponieważ jest to naprawdę wyjątkowa ekspozycja. Możemy tam dowiedzieć się więcej na temat historii górnictwa.

5. Gołąbek

Ścieżka przyrodniczo-dydaktyczna. Niewielka osada leśna w okolicach Tucholi, która umożliwia zapoznanie się turystom z wieloma gatunkami flory i fauny. Idealne miejsce, dla osób, które szukają odpoczynku na łonie natury. Można się tu zrelaksować i znaleźć wytchnienie z dala od zgiełku dużych miast.

6. Dworek Wymysłowo

Atrakcja o wspaniałych walorach wizualnych. Warto wybrać się tam, aby podziwiać piękne okolice, ale również ze względu na wyjątkowo pyszne jedzenie serwowane w tutejszej restauracji.

7. Jelenia Wyspa

Urokliwa ścieżka dla fanów pieszych spacerów. Według nas warto wybrać się w to miejsce z rodziną w celu obcowania z przyrodą oraz otaczającą nas naturą. Spędzenie w ten sposób czasu jest idealnym sposobem na odpoczynek w trakcie weekendu. Polecamy wszystkim miłośnikom pieszych wędrówek.

8. Tucholski Park Narodowy

Kolejny punkt dla fanów przyrody oraz odpoczynku na świeżym powietrzu. Według nas można świetnie spędzić tu czas wspólnie ze znajomymi oraz z rodziną. Spodoba się tu również dzieciom.

9. Kąpielisko nad Jeziorem Głęboczek

Atrakcja dla fanów spędzania czasu nad wodą. Można udać się tu w dniach, w których pogoda sprzyja plażowaniu. Świetna zabawa zarówno dla dzieci, jak i rodziców. Jeśli spędzasz czas w Tucholi powinieneś wybrać się właśnie w to miejsce.

10. Aquapark w Chojnicach

Jest to miejsce oddalone o około 20 kilometrów od samej Tucholi, jeśli jednak wybrałeś się na dłuższe wakacje w Bory Tucholskie to z chęcią wybierzesz się na taką wycieczkę. Przyniesie to również wiele radości twoim dzieciom, które na pewno będą świetnie bawić się korzystając ze zjeżdżalni wodnych.

Bory Tucholskie posiadają ofertę skierowaną głównie dla fanów spędzania czasu na powietrzu. Piękna przyroda jest głównym atutem, z którego możemy tu korzystać. Właśnie ze względu na nią jest to idealne miejsce do odpoczynku.