Polska

10 najlepszych tras rowerowych w Zakopanem

trasy rowerowe w zakopanem

W Polsce jest bardzo dużo ciekawych miejsc, które zdecydowanie warto zobaczyć, chociaż raz w życiu. Jednak wiadomo, że nie każdy musi lubić to samo. Są osoby, które uwielbiają spędzać czas nad morzem, a są też takie, które zdecydowanie wolą góry.  Nawet więcej osób uważa, że w górach można zrobić  i zwiedzić znacznie więcej.

Bardzo popularnym miastem w górach, które jest co roku oblegane przez turystów  jest oczywiście Zakopane. Miejscowość ta wybierana jest najczęściej przez osoby, które uwielbiają aktywnie spędzać czas wolny.  Jeśli ktoś nie wie, gdzie dokładnie leży Zakopane to warto wspomnieć, iż położone jest ono w południowej Polsce. A dokładniej znajduje się ono w województwie małopolskim.

Warto także dodać, iż jest to  największa miejscowość w bezpośrednim otoczeniu Tatr, która jest jednocześnie ośrodkiem sportów zimowych. Nie bez powodu nazywa się ją zimową stolicą Polski.  Jednak warto zastanowić się czy w lato też można uprawiać sport.

Oczywiście, że tak. Do takich dyscyplin zdecydowanie można zaliczyć jazdę na rowerze. Niniejsze artykuł ma za zadanie przedstawić kilka najpopularniejszych a zarazem najlepszych tras rowerowych w Zakopanem. Jeśli kogoś interesuje treść to zdecydowanie warto, aby się z nią zapoznał. Dlaczego warto jeździć rowerem po tej miejscowości? Na pewno dlatego, że można podziwiać tam przepiękne krajobrazy.

Zanim jednak przejdziemy do opisywania tras to warto wspomnieć, iż mają one różne stopnie trudności. Dlatego też, na pewno każdy znajdzie jakąś odpowiednią dla siebie.

Oto lista najpopularniejszych tras rowerowych w Zakopanem:

  1. Zakopane – Krzeptówki – Zakopane – Trasa ta jest dość prosta, no i oczywiście niezbyt długa, gdyż wynosi zaledwie 10 km. Tu trasę zaczyna się od skoczni Wielka Krokiew. A kończymy w Zakopanem przy ulicy Kościeliskiej.
  2. Zakopane – Harenda – Poronin – Cyrhla – Zakopane – Ta trasa także nie jest jakoś bardzo trudna i wymagająca, jednak wynosi ona już 26 km. Jednak trasa jest na tyle łatwa, że każdy sobie z nią poradzi, nawet osoba początkująca. Jest to trasa przez Antałówkę.
  3. Poronin – Bukowina Tatrzańska – Gliczarów Górny – Poronin – Ta trasa uważana jest przez większość turystów za średnią. Liczy ona odległość 17 km.
  4. Zakopane – Gubałówka – Chochołów – Witów – Zakopane – Trasa ta także jest określana jako średnia. Jej długość to 30 km. Jednak jest o tyle ciekawa, że trzeba dostać się kolejką na Gubałówkę i tam dopiero zaczynamy jazdę.
  5. Kościelisko – Dolina Chochołowska – Ta trasa jest uznawana za trudną, gdyż jest naprawdę dość wymagająca. Trzeba mieć dużo siły w nogach. Wszystko dlatego, że jest dużo wzniesień. Trasa ma długość około 25 km.
  6. Zakopane – Droga pod Reglami – Dolina Chochołowska – Zakopane – Ta trasa także jest bardzo wymagająca i dość długa. Na pewno trzeba poświęcić na nią ponad 3 godziny. Długość jej wynosi około 38 km.
  7. Jazda po okolicach Zakopanego – To prosta trasa, idealna dla osób, które są początkujące i chcą podziwiać piękną okolicę.
  8. Małe Ciche — Zazadnia — Zgorzelisko — Stasikówka – To średnia trasa, która odbywa się z Murzasichla. Długość trasy wynosi 18 km.

Jak widać tras rowerowych w Zakopanem jest naprawdę dużo. I oczywiście to nie jest tak, że nie można sobie ich zmienić. Jeśli ktoś uzna, że te trasy są za łatwe, a chce spróbować czegoś innego, trudniejszego to zdecydowanie poleca się, aby sam stworzył sobie taką trasę rowerową.

zakoatrakcje reklama