Polska

Najlepsze trasy rowerowe we Władysławowie

trasy rowerowe władysławowo

Władysławowo od lat znajduje się na liście najchętniej odwiedzanych nadmorskich miast. Malownicze krajobrazy, znakomite położenie, doskonała infrastruktura i liczne zabytki przyciągają rzesze turystów. Miasto z jednej strony otoczone jest Zatoką Pucką a z drugiej Bałtykiem.

Niewątpliwie większość ludzi przyjeżdża tutaj wylegiwać się na plażach, odpocząć a wieczorem się pobawić w licznych klubach. Jednak nie powinno to zrażać miłośników aktywnego wypoczynku. Również oni znajdą tutaj coś dla siebie.

Turystyka rowerowa cieszy się coraz większą popularnością i zawitała również nad polskie morze. W sezonie letnim we Władysławowie działa kilka wypożyczalni rowerów więc nie trzeba zabierać ze sobą swoich dwóch kółek jeżeli nie ma się takiej możliwości. Niezwykłą popularnością cieszy się Bulwar Nadmorski, który prowadzi od Władysławowa aż do Karwi, ale oprócz tego w gminie Władysławowo znajduje się więcej oznakowanych i nieoznakowanych szlaków rowerowych.

 

Najlepsze trasy rowerowe we Władysławowie:

 

  1. Wokół Zatoki Puckiej można przejechać się trasą liczącą 40 km. Prowadzi ona następująco: Puck – Swarzewo – Władysławowo – Jastarnia – Jurata. Wyruszając z Pucka kierujemy się wzdłuż linii brzegowej, mijamy port rybacki i żeglarską promenadę. W Swarzewie znajduje się Sanktuarium Matki Boskiej Swarzewskiej i można sobie zrobić tutaj mały przystanek.
  2. Władysławowo – Hel to najpopularniejsza trasa wśród rowerzystów i świetny sposób na zwiedzenie Półwyspu. Autem można utknąć w niezłych korkach a rowerem szybko przemknąć i nie martwić się również gdzie zaparkować. Trasa prowadzi przez takie miejscowości jak Chałupy, Kuźnica, Jastarnia i Jurata poprzez ulice, ale również lasy i malownicze łąki. Po drodze można zjechać na którąś z okolicznych plaż, a jeżeli akurat zdecydujemy się to zrobić w Chałupach to natkniemy się na naturystów i zanucić piosenkę Zbigniewa Wodeckiego „Chałupy welcome to”.
  3. Jastrzębia Góra – Władysławowo prowadzi poprzez asfaltową nawierzchnię co zainteresuje zwłaszcza tych, którzy nie lubią się zbytnio męczyć. Trasa nie jest długa bo liczy sobie tylko 8 km. Natomiast po drodze warto zrobić przystanek w Rozewiu i zobaczyć tamtejszą latarnię morską a po dotarciu do Władysławowa można udać się na wieżę widokową w Domu Rybaka czy odwiedzić Gwiazdę Północy (najbardziej wysunięty punkt na północ).
  4. Władysławowo – Puck to kolejny niezbyt długi odcinek (długość 11 km). Trasa ta należy do Nadmorskiej Ścieżki Rowerowej, która swój początek ma w Juracie. Warto się jednak wybrać nawet w tak krótką podróż ponieważ po drodze czekają liczne atrakcje i miejsca widokowe.
  5. Władysławowo – Krynica Morska to trasa, którą najlepiej podzielić sobie na kilka dni, jeżeli nie jest się wytrawnym kolarzem. Trasa jest głownie płaska i dobrze oznaczona, a także bezpieczna więc w tę podróż może się wybrać również amator jeżeli dobrze sobie ją rozplanuje i podzieli.
  6. Pętla Krokowska ma swój początek i koniec w Krokowej. Dystans ok. 50km. Start przy kościele w Krokowej i przez pierwsze 18 km trasa prowadzi drogą asfaltową do Swarzewa. Po drodze można napotkać tablice informujące o atrakcjach w okolicy, to idealny sposób na chwilę odpoczynku. Następnie ze Swarzewa należy kierować się w stronę Władysławowa, tutaj również można zrobić sobie odpoczynek i zjeść świeżą rybę lub po prostu odpocząć i pozwiedzać. Kolejny przystanek to Rozewie, a później drogą prosto do Jarzębiej Góry i Ostrowa, skąd udajemy się z powrotem w stronę Krokowej.