Polska

Najlepsze trasy rowerowe w Poznaniu

trasy rowerowe toruń

Polska to naprawdę piękny kraj. Jest w niej sporo ciekawych miejscowości do zwiedzania. Warto odwiedzić niektóre miejsca. Nasz kraj ma równie ciekawą roślinność i piękne krajobrazy. Większość osób wybiera albo morze albo góry. Ale czy ktoś zastanawiał się nad zwiedzaniem takich miast jak Poznań? Wiele osób na pewno uważa, że nie ma tam nic ciekawego. Dlatego też warto zapoznać się z treścią niniejszego artykułu, gdzie zostanie wszystko ładnie opisane. A szczególnie poleca się ten tekst osobom, które uwielbiają spędzać wolny czas w sposób aktywny. A dokładniej to jeżdżąc na rowerze. Zacznijmy jednak od tego, gdzie leży Poznań. Ta miejscowość znajduje się w zachodniej Polsce. A dokładniej w województwie wielkopolskim, nad rzeką Wartą. Dodatkowo warto wspomnieć, iż leży w Pojezierzu Wielkopolskim. Dlatego widać wyraźnie, że jadąc szlakami rowerowymi na pewno będzie co zwiedzać. Poznań to nie tylko budynki. Dlatego zdecydowanie warto zapoznać się z treścią. Być może kogoś ona zainteresuje i zachęci do pojechania do tej miejscowości.

Oto lista najpopularniejszych tras rowerowych w Poznaniu:

  1. Wartostrada – To dość łatwa trasa. Odległość jaką trzeba pokonać wynosi prawie 23 kilometry. Jest to ciekawa trasa, która prowadzi droga asfaltowa. Jadąc tym szlakiem można zobaczyć sporo ciekawych atrakcji. Zaliczamy do nich między innymi: rzeka Warta, plaże i miejsca na grilla i piknik, place zabaw, tramwaj wodny, muzeum ICHOT, Katedra Poznańska, Park Cytadela.
  2. Gniezno – Poznań – dookoła Malty – Trasa ta jest określana jako łatwa. Odległość jaką trzeba pokonać wynosi ponad 57 kilometrów. To idealna trasa dla osób, które uwielbiają jazdę rowerem, a przy okazji zwiedzanie ciekawych miejsc.
  3. Pierścień Rowerowy Powiatu Poznańskiego – Można śmiało powiedzieć, że jest to trasa o średnim poziomie trudności. Do pokonania jest ponad 160 kilometrów. Czyli widać, że ta trasa nie jest dla osób początkujących, a dla osób zaawansowanych, którzy mają lepsze kondycje fizyczne. Szlak ten biegnie przez miejscowości takie jak Kórnik, Rogalin, Stęszew, Biedrusko, Kostrzyn.
  4. Rusałka – To trasa bardzo łatwa i krótka. Trzeba pokonać zaledwie 3,58 kilometra. Jest przyjemna. Jedziemy po równej powierzchni. Idealna podróż z dziećmi.
  5. Poznań – Rogalin – Ta trasa jest prosta, jednak trochę męcząca. Wszystko dlatego, że jest do pokonania aż 73 kilometry. Jadąc tym szlakiem można pozwiedzać między innymi Kościół w Tulcach, Zamek w Kórniku, Pałac i Dęby w Rogalinie, Muzeum A.Fiedlera.
  6. Poznań – Biedrusko – Poznań – Trasa ta ma średni poziom trudności. Trzeba w tym przypadku pokonać około 46 kilometrów. Przeważają drogi polne. Dlatego jest to idealny szlak dla ludzi kochających przyrodę.
  7. Ziemiański Szlak Rowerowy – To dość łatwy szlak. Trzeba jednak pokonać 242 kilometry. Jest to zatem trasa odpowiednia dla osób, które mają po pierwsze dobrą kondycję, a po drugie uwielbiają długie trasy. Wiadomo, że w takim przypadku trzeba robić przerwy.
  8. Poznań – Murowana Goślina – To bardzo łatwa trasa. Trzeba przebyć nią jedynie 22 kilometry.
  9. Poznań – Głuszyna Puszczykowo – Trasa bardzo łatwa. Odległość jaką trzeba pokonać wynosi prawie 62 kilometry. Ważne jest to, iż ten szlak nie jest w ogóle męczący. Trasa przez asfalt czy las.

Jak widać Poznań jest także ciekawym miastem do zwiedzania. Nawet i rowerem. Zawsze to szybciej wszędzie dotrzemy aniżeli mielibyśmy się poruszać pieszo. Rower działa relaksująco. Dlatego warto z niego korzystać jak najwięcej.