Polska

Najlepsze trasy rowerowe w Międzyzdrojach

trasy rowerowe międzyzdroje

Międzyzdroje to miasto znajdujące się w województwie zachodniopomorskim na wyspie Wolin. Bezpośrednie sąsiedztwo Morza Bałtyckiego to wystarczający argument, aby miejscowość ta była oblegana w sezonie letnim, ale ma ona również do zaoferowania świetne trasy rowerowe. Które z nich warto przetestować? Poniżej znajdują się wybrane propozycje.

1. Trasa zaczynająca się i kończąca w Międzyzdrojach, a prowadząca przez Wisełkę ma prawie trzydzieści kilometrów długości. Jest to trasa bardzo łatwa i przyjemna, ponieważ wiedzie przez las i częściowo przez drogę asfaltową. Jest to dobry wariant dla osób, które jeżdżą dla przyjemności i możliwości podziwiania pięknych miejsc.

2. Trasa, która zaczyna się w Międzyzdrojach wiedzie przez las do Świnoujścia, gdzie zupełnie bez stania w kolejkach można załapać się na prom i przepłynąć do Korswandt. Tam na rowerzystów czekają piękne ścieżki rowerowe z widokiem na morze.

3. Trasa ze Świnoujścia przez Międzyzdroje do Dziwnowa wynosi ponad 50 kilometrów i nie należy do zbyt trudnych. Warto dobić na klif Gosań i latarnię Kikut, aby zobaczyć przepiękne krajobrazy z zupełnie innej perspektywy. Zresztą uroda okolicy jest największym walorem tej trasy.

4. Trasa z Wrzosowa przez Międzyzdroje, Lubin i Wolin ma nieco ponad 90 kilometrów długości i jest zalecana rowerzystom nawykłym do długich dystansów. Jest to droga wyjątkowo zróżnicowana i pełna atrakcji. Częściowo wiedzie przez Woliński Park Narodowy, a w Kamieniu Pomorskim warto zobaczyć średniowieczne zabytki.

5. Trasa rowerowa wiodąca dookoła wyspy Wolin ma aż 109 kilometrów, ale nie należy do trudnych, za to pokonany dystans z pewnością zaowocuje wielką satysfakcją. Trasa jest w stu procentach asfaltowa i wygodna, dlatego w szybkim tempie można ją pokonać w niespełna sześć godzin, zaś w tempie turystycznym i z licznymi przerwami  warto zarezerwować cały dzień.

6. Trasa, która wiedzie z Międzyzdrojów do Międzywodzia ma blisko 55 kilometrów długości i należy do umiarkowanie trudnych. Zdarzają się odcinki dość męczące ze względu na dużą ilość piachu, ale zdecydowanie jest to droga warto polecenia. Samo Międzywodzie ma zaawansowaną infrastrukturę turystyczną i można się tam zatrzymać na obiad, a także na noc.

7. Trasa rowerowa z Międzyzdrojów do miejscowości Bansin, zwanej również Bądzyniem Morskim, wynosi prawie 58 kilometrów i obfituje w przepiękne widoki. Trasa nie powinna nastręczać zbyt wielkich problemów większości rowerzystów, ale trzeba przygotować się na to, że większość trasy stanowią drogi szutrowe.

8. Pętla zaczynająca się i kończąca w Międzyzdrojach, a wiodąca przez Lubin, ma ponad 15 kilometrów długości. Jest to trasa łatwa i przyjemna, a po drodze warto zatrzymać się przy punkcie widokowym na Zalew Szczeciński. Jedyną wadą trasy jest fakt, że w godzinach szczytu trzeba się liczyć z dużą ilością samochodów.

9. Trasa rowerowa wiodąca z Międzyzdrojów do Kołobrzegu ma ponad 90 kilometrów i warto się na nią zdecydować, jeśli ktoś zamierza nocować w tej drugiej miejscowości. Czeka tam na turystów nie tylko potężna baza wypoczynkowa, ale również sporo atrakcji turystycznych takich, jak architektura neogotycka czy kołobrzeskie molo.

10. Trasa rowerowa wiodąca przez polsko-niemieckie wybrzeże zaczyna się w Międzyzdrojach i prowadzi przez las do przeprawy promowej w Świnoujściu. Stamtąd promenadą nadmorską można dostać się do niemieckich miejscowości Ahlbeck, Herringsdorg czy Bansin. Cała trasa wynosi nieco ponad 31 kilometrów w jedną stronę, ale na trasie znajduje się sporo miejsc, w których można złapać oddech i pożywić się przed dalszą drogą.