Najlepsze trasy rowerowe w Krynicy-Zdrój

trasy rowerowe krynica-zdrój

Jedno z największych uzdrowisk w Polsce znajduje się nie gdzie indziej a w Krynicy-Zdrój. Początek pięknej historii zaczyna się w czasach zaboru austriackiego, kiedy to podjęto decyzję o przebudowie źródła wody. Wiele słynnych osób odwiedzało to miejsce, m.in. Jan Matejko czy Henryk Sienkiewicz. Znajdziemy tutaj sporą liczbę atrakcji ale również coś dla miłośników aktywnego wypoczynku.

Przez Krynicę Zdrój przebiega bowiem wiele tras rowerowych o różnorakim dystansie i trudności. Jest to idealne miejsce do uprawiania rowerowej turystyki. Znajdują się tutaj zarówno trasy asfaltowe jak i trasy szlakami turystycznymi, a po drodze można podziwiać uroki samej Krynicy jak i okolic. Trasy te zadowolą zarówno zagorzałych rowerzystów jak i amatorów. Sama miejscowość jak i okolice znalazły się na trasie wyścigu Tour de Pologne.

 

Poniżej kilka tras asfaltowych. Większość zaczyna się i kończy przy Deptaku.

 

 1. Dystans 12km: Velo Krynica – Deptak – Powroźnik – Muszyna
 2. Dystans 15km: Deptak – Pułaskiego – ul. Zieleniewskiego 1km (w lewo, natrafimy tutaj na podjazd) – Jakubik 3km (kolejny podjazd) – Mochnaczka 4,5km (lewo, chwila odpoczynki i zjazd) – Krzyżówka 10km (lewo i znowu podjazd) – Deptak (na końcu zasłużony relaks i zjazd)
 3. Dystans 21km: Deptak – Krynica Dolna (zjazd) – Powroźnik 8km (skręt w lewo) – Tylicz 14km (skręt w lewo) – Roma (chwilowy wysiłek, znajduje się tutaj podjazd)- ul. Pułaskiego – Deptak (na końcu zjazd i odpoczynek)
 4. Dystans 26km: Deptak – Pułaskiego – ul. Zieleniewskiego 1km (w lewo) – Jakubik 3km – Mochnaczka 4,5km (w prawo) – Tylicz 9,5km (trzymać się prawej strony, po 600 m skręt w lewo) – Powroźnik 18km (skręt w prawo za przejazdem kolejowym) – Deptak
 5. Dystans 28km: Deptak – Powroźnik – Muszyna 11km (skręt w prawo pod zamkiem) – Złockie 12,5km (skręt w prawo) – Mofeta 16km (tutaj znajduje się podjazd) – Jastrzębik 20 km (skręt w lewo za mostem) – Deptak (również na samym końcu natrafimy na podjazd)
 6. Dystans 55km: Malownicza Dolina Popradu (łagodny zjazd) Deptak – Muszyna Rynek 10km – Żegiestów 22km – Wierchomla 31km – Piwniczna 38km – Rytro 45km – Stary Sącz

 

Do najciekawszych tras turystycznych należą:

 

 1. Dystans 12 km: Deptak – Stara Droga – Kopciowa 4km, Jaworzynka -Przełęcz Krzyżowa – Krzyżowa – Deptak
 2. Dystans 12km: Deptak – Krynica Dolna 5km (skręt w lewo w Szczawiczne) – wjazd do lasu 6km – koniec lasu 8km (skręt w prawo) skrzyżowanie z niebieskim szlakiem 9km (skręt w lewo) Góra Parkowa 11km – Deptak
 3. Dystans 13km: Deptak – Stara Droga – Kopciowa 4km, Jakubik – Huzary – Kopiec – Góra Parkowa – Deptak
 4. Dystans 20km: Deptak – ul. Halna (w prawo),  Krzyżowa 4km (uwaga na podjazd), Przełęcz Krzyżowa – Jaworzynka 9km (podjazd)- Jakubik 15km (w prawo wjazd na asfalt i zjazd) – ul. Pułaskiego 17km (w lewo, tutaj chwila oddechu i zjazd) – powyżej Kopca Pułaskiego 18km (w prawo płytami i znowu trochę trudności i podjazd) – Góra Parkowa 19km – Deptak (na końcu oddech i zjazd)
 5. Dystans 23,5km: Deptak – Łabowska Hala, Łabowiec – Łabowa
 6. Dystans 27km: Deptak – Słotwiny (za cerkwią w lewo) – skrzyżowanie z 4,5km (skręt w prawo) Bukowinki – Runek 7km, Łabowska Hala 14,5km – Rytro
 7. Dystans 35/37km: Deptak – Czarny Potok Gondola 6km (asfalt przechodzi w drogę leśną) Jaworzyna 10 km (tutaj znajduje się teren z podjazdem), Runek 13,5 km (również można napotkać trudność w związku z podjazdem), Bacówka nad Wierchomlą 15,5 km – Szczawnik 21km (tutaj znajduje się zjazdu i chwila oddechu) – Krynica (przez Muszynę 35km- Jastrzębik 37km)
Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.