Ciekawostki

To już 170 lat tradycji szwajcarskiej marki

tissot

Jednym z najsłynniejszych i najbardziej cenionych w branży zegarmistrzowskiej producentów zegarków jest Tissot. O wysokiej jakości, precyzji i niezawodności tej marki nikogo nie trzeba przekonywać. Tissot świętuje w tym roku 170 lat swojej działalności. W ofercie ma zarówno klasyczne zegarki, modele sportowe, jak i podążające za aktualnymi trendami – nowoczesne smartwatche.

Marka Tissot to wśród szwajcarskich producentów zegarków jeden z czołowych brandów. Słyną ze względu na wysoką jakość mechanizmów i materiałów, dopracowanie, precyzję, podążanie za duchem czasu, różnorodną ofertę i wzornictwo. Tissot dba od pokoleń o swoje tradycje oraz stosuje najlepsze mechanizmy szwajcarskie. 

Tradycja i innowacja – krótka historia marki Tissot

Tissot obecny jest na rynku od 1853 roku – w tym roku obchodzi 170 urodziny. Siedziba firmy znajduje się od początku w mieście Le Locle, w górach Szwajcarskiej Jury. Tissot uznawany jest za innowatora, ale wiernego swoim tradycjom, bo dba o zasady rzemiosła zegarmistrzowskiego. 

Dziś Tissot jest jedną z najbardziej liczących się szwajcarskich marek w branży, produkuje zarówno zegarki, jak i dopracowane mechanizmy oraz podzespoły. Należy do Swatch Group – największej grupy producentów i dystrybutorów zegarków. Prężnie się rozwija, poszerzając ofertę o nowoczesne zegarki wielozadaniowe – jak m.in. Tissot T-Touch Solar

Nowoczesne rozwiązania i ciągły rozwój wyróżnikami marki

Dbałość o tradycję przejawia się w wykorzystywaniu najlepszych mechanizmów i innych komponentów, a także czerpanie z wiedzy i doświadczenia zdobytego przez 170 lat istnienia. Z kolei innowacyjność widoczna jest w ciągłym rozwoju i oferowaniu nowych rozwiązań oraz podążaniu za technologią. 

Jednym z przełomowych momentów w historii marki był debiut dwustrefowego zegarka w 1853 roku. Inne ważne zegarki to m.in. czasomierz antymagnetyczny z 1930 roku oraz linie Pearl, Rock oraz Wood z lat osiemdziesiątych XX wieku.

Tissot T-Touch Solar – flagowy symbol innowacyjności marki

Dzisiaj Tissot stawia m.in. na zaawansowane funkcjonalności, czego dowodem jest m.in. seria dotykowych zegarków hybrydowych wysokiej technologii T-Touch Solar. Gwarantują wysoką funkcjonalność i mają sportowy design w wielu wariantach. 

T-Touch Solar to modele zasilane dowolnym źródłem światła z wyjątkowym, opatentowanym przez markę szkłem dotykowym. Poprzez muśnięcie szkiełka opuszkiem palca można uzyskać  dostęp do wielu funkcji zegarka – jak prognoza pogody, powiadomienia, chronograf, licznik spalonych kalorii, krokomierz, kompas, przebyty dystans, strefy czasowe, wysokościomierz czy barometr.

To interaktywne i nowoczesne urządzenie, które dzięki wielu funkcjonalnościom i połączeniu z aplikacją w smartfonie przydaje się w życiu codziennym czy podczas uprawiania sportu i dalekich wypraw.  Po raz pierwszy Tissot wprowadził do oferty zegarek, który łączy tradycje sztuki zegarmistrzowskiej i funkcje wykorzystujące Internet.