Europa

Szwecja w jeden dzień – co zobaczyć w tym czasie?

Szwecja
grafika: pexels.com

Zagraniczna wycieczka nie zawsze wiąże się z koniecznością wzięcia długiego urlopu! Jeśli chciałbyś przeżyć niezapomnianą przygodę w Skandynawii, a nie masz zbyt wiele czasu, wybierz się na wycieczkę pod hasłem „Szwecja w jeden dzień”. Przekonaj się, jak wiele możesz zobaczyć w tak krótkim czasie – wystarczy dobrze zaplanować wyjazd! Podpowiadamy, co robić w Szwecji w jeden dzień, by spędzić przyjemnie czas.

Dwie szalone noce na promie i jeden dzień pełen zwiedzania

Plan każdej wycieczki powinien zaczynać się od sposobu dotarcia do celu. W przypadku podróżowania do Szwecji, warto przyjrzeć się bliżej ofercie rejsów promami Stena Line. Opcja „Szwecja w jeden dzień” została bardzo dobrze przemyślana – obejmuje dwie noce na statku i cały dzień zwiedzania na lądzie. Tak skonstruowana oferta sprawia, że ani przez chwilę nie będziesz się nudził i nie „zmarnujesz” ani minuty! Na promie czeka na Ciebie wygodna kabina z łazienką i TV, w której możesz oddawać się błogiemu relaksowi. To idealne miejsce, by „naładować baterie” przed zwiedzaniem lub odpocząć po dniu pełnym wrażeń. Jeśli nie chcesz, nie musisz jednak spędzać tam całego rejsu. Na pokładzie znajdziesz m.in. salon gier, sklepik, restaurację czy bar, w którym odbywają się szalone imprezy! Sam rejs jest więc już świetną przygodą i ekscytującym elementem wycieczki. Pamiętaj tylko, że ilość miejsc na promie jest ograniczona, więc jak najszybciej zapoznaj się ze szczegółami na https://www.stenaline.pl/wycieczki/rejsy-dwudniowe.

Co zrobić w Szwecji w jeden dzień?

Promy do Szwecji kursują między Gdynią, a Karlskroną. Oznacza to, że nad ranem dopływasz w świetne miejsce, idealne do rozpoczęcia swojej skandynawskiej przygody. Karlskrona to miasto położone na 33 wyspach, z malowniczymi uliczkami i licznymi zabytkami wpisanymi na listę UNESCO. Zwiedzanie można więc rozpocząć od centrum miasta, gdzie znajduje się m.in. rynek, Targ Rybny, Nabrzeże Królewskie oraz Bjorkholmen – dzielnica pełna charakterystycznych małych kolorowych domków. Warte zobaczenia jest również Muzeum Morskie oraz punkt widokowy Bryggareberget. Widać z niego doskonale piękną panoramę archipelagu szkierowego. Będąc w Karlskronie, można też skorzystać z okazji i odwiedzić pobliski Kalmar. Oddalona o zaledwie 90 km miejscowość w średniowieczu była jednym z największych szwedzkich miast. Do dziś podziwiać tam można drewnianą starówkę, renesansowy zamek i XVII-wieczną katedrę.

Co jeszcze warto zobaczyć?

Inne opcje na wycieczkę „Szwecja w 24h” to potraktowanie Karlskrony jako bazy wypadowej do innych regionów. Szwecja nie jest dużym krajem, co w przypadku, gdy chcemy zwiedzić ją w jeden dzień, niewątpliwie stanowi zaletę. Proponujemy np. wyjazd autokarem na Olandię – drugą największą wyspę na Bałtyku. Można tam wspaniale spędzić czas, spacerując długim na 6 km mostem lub odkrywając uroki miasteczka i portu Byxelkrok. Warto też zobaczyć imponujący wiatrak Sandvik, największą tego typu konstrukcję w Skandynawii oraz rezerwat przyrody zwany Lasem Trolli. Inna odpowiedź na pytanie, co zrobić w Szwecji w jeden dzień, to propozycja wycieczki do Smalandii. W tym regionie będziesz mieć sposobność zwiedzić wioskę rzemieślniczą Korro czy… muzeum IKEA! Koniecznie wybierz się też do Vaxjo, największego miasta regionu, gdzie znajdziesz Muzeum Szkła, zabytkową katedrę, średniowieczny kamień z napisami runicznymi oraz ciekawą wieżę ciśnień.

Szwecja w 24h – podejmij podróżnicze wyzwanie!

Korzystny rozkład rejsów promowych pozwala na spędzenie całego dnia na szwedzkim lądzie. W zależności od dnia tygodnia przypłynięcie do Karlskrony odbywa się o 7:30 lub 9:00 rano, a rejs powrotny rozpoczyna się w godzinach wieczornych, o 19:30 lub 21:00. Można więc dobrze wykorzystać czas i zwiedzić jak najwięcej atrakcji w Karlskronie i okolicach. Jednodniowa wycieczka nie jest może najłatwiejsza do zaplanowania, jeśli robi się to indywidualnie, ale z pewnością da się to zrobić tak, by dostarczyła mnóstwa wrażeń. Dowodem na to są z resztą wycieczki oferowane przez Stena Line pod hasłem „Szwecja w jeden dzień” – naprawdę jest w czym wybierać! Wycieczka do Szwecji nie kojarzy Ci się z tanim podróżowaniem? Także niskie ceny wycieczek ze Stena Line pozytywnie Cię zaskoczą.

Artykuł sponsorowany