Europa

10 Najlepszych Restauracji w Sztokholmie 2023 🍝

posiłek

Sztokholm jest stolicą oraz największym miastem w całej Szwecji. Niezwykle urokliwe, z wieloma pięknymi budynkami i zabytkami. Przed wybraniem się jednak na wycieczkę warto poznać najlepsze restauracje, do których można się udać. Z nami jest to bardzo proste! Przedstawiamy listę 10 najlepszych restauracji na terenie Sztokholmu.

1. Restauracja Rodolfino

fot. fb.com/RistoranteRodolfino

Działająca już od 1972 roku restauracja przez ten czas zebrała stałych klientów, którzy za każdym razem chwalą to miejsce coraz bardziej. Wyśmienite dania, wykwalifikowana obsługa i oczywiście świetny wystrój to wszystko, czego gość oczekuje od lokalu. W „Rodolfino” można uraczyć swoje kubki smakowe tradycyjnymi, włoskimi daniami. Lokal położony jest przy ulicy Stora Nygatan 11.

2. The Hairy Pig Restaurant

fot. fb.com/thehairypigrestaurant

Nieskazitelny wystrój i bezpretensjonalna atmosfera to ogromny plus tego miejsca. Szef kuchni przygotował dla swoich gości pyszne dania, wykonane z najwyższej jakości składników. Karta menu jest bardzo bogata, z pewnością każdy wybierze dla siebie coś specjalnego. „The Hairy Pig Restaurant” i obsługa restauracji czekają na klientów przy ulicy Lilla Nygatan 13.

3. Restauracja Stockholms Gastabud

fot. fb.com/stockholmsgastabud

W tym miejscu goście zjedzą przepyszne dania, klasyczne dla kuchni sztokholmskiej. Porcje są duże, szef kuchni nie oszczędza na swoich klientach. „Stockholms Gastabud” jest miejscem spokojnym, kameralnym, idealnym na wspólny posiłek z rodziną. Swoje położenie restauracja znalazła przy ulicy Osterlanggatan 7.

4. Restauracja Aifur

fot. fb.com/p/Aifur-Krog-Bar-100064561457096

Goście uwielbiają tutaj wracać, ponieważ atmosfera, posiłki oraz wystrój są wprost nie do podrobienia. „Aifur” to miejsce, gdzie zjeść można średniowieczne posiłki i grog, które inspirowane są erą wikingów. Wewnątrz klimat jest niebywały, świece oddają idealnie atmosferę właśnie tej ery. „Aifur” znajduje się przy ulicy Vasterlanggatan 68b.

5. Restauracja La Ragazza

Zdjęcie ilustracyjne fot. Anna Marie | Unsplash

Ogromnym plusem tego miejsca są pięknie podane potrawy, o adekwatnych do jakości i porcji cenach. Obsługa wprowadza rodzinny i przyjazny klimat, zawsze gotowa jest do odpowiedzenia na każde zadane przez gości pytanie. Wystrój idealny jest na wieczorną kolację ze swoją drugą połówką. „La Ragazza” swoje położenie znalazła przy ulicy Stora Nygatan 20.

6. Restauracja Singerbulten

Piękny wystrój i jeszcze piękniej podane dania, co jest niesamowicie ważne, ponieważ wiadomo, że każdy z nas najpierw „je oczami, a dopiero potem buzią”. Potrawy w karcie to klasyczne dania kuchni sztokholmskiej. Restauracja ta znajduje się przy ulicy Stora Nygatan 24, niedaleko centrum.

7. Restauracja 85 Kvadrat Tapas

Jest to polska restauracja na terenie Sztokholmu, która uwielbiana jest nie tylko przez turystów, ale także przez mieszkańców stolicy. Polacy uwielbiają do niej wracać za każdym razem, kiedy znowu pojawiają się w Szwecji. Można tutaj dobrze sobie pojeść, a w barze znajdują się oryginalne, polskie wódki! Miejsce to znajduje się przy ulicy John Ericssonsgatan 15.

8. Mom’s Kitchen Nybrogatan

Jak sama nazwa wskazuje, zjeść tutaj można jak u mamy. Serwowane są tutaj typowe dania kuchni sztokholmskiej, które przypominają nieco dania kuchni polskiej, więc polscy turyści rzeczywiście poczują się tutaj jak w domu. Ogromnym plusem jest również rodzinna atmosfera. „Mom’s Kitchen Nybrogatan” znajduje się przy ulicy Nybrogatan 40.

9. Restauracja Hermans

Restauracja z pięknym widokiem, ponieważ za jej oknami rozciąga się niebieska woda. Porcje są duże, a naprawdę pyszne i do tego tanie. Wystrój jest prosty, idealny dla każdego, kto woli stonowane miejsca. „Hermans” znajduje się przy ulicy Fjallgatan 23B.

10. Restaurant Tradition

Tutaj zjeść można tradycyjne potrawy tamtejszej kuchni, w pięknie wystrojonej, stonowanej restauracji. Wewnątrz panuje lekki półmrok, pomieszczenie oświetlają delikatne światełka, które wprowadzają niesamowity klimat. Lokal znajduje się przy ulicy Osterlanggatan 1.