Ciekawostki

Super Smash Bros. Ultimate

Super Smash Bros Ultimate

Super Smash Bros. Ultimate to gra komputerowa wyprodukowana na konsolę Nintendo Switch w 2018 roku. Celem gry jest wyrzucenie z areny swoich przeciwników. Poniżej 10 ciekawostek o tej grze:

1. Gra na samym początku daje do dyspozycji tylko osiem postaci. W miarę postępów jednak istnieje możliwość odblokowania kolejnych 61 postaci. Istnieje też możliwość wykupienia dodatkowych postaci za określoną opłatę.

2. Dodatkowymi płatnymi postaciami w grze są: Joker z gry Persona 5 , Hero , Banjo, Kazooie oraz Terry Bogard z serii Fatal Fury oraz The King of Fighters ’94.

3. Jednocześnie gra przewidziana jest dla 8 osób, które mogą pojedynkować się na jednej planszy. Każdy bohater ma procentowy wskaźnik wskazujący obrażenia. Im jest on większy, tym łatwiej daną postać wyrzucić poza arenę walki.

4. W grze istnieją 3 tryby rozgrywki: czasowa, gdzie gracze muszą zdobyć jak najwięcej punktów w określonym czasie, stock, gdzie każdy z graczy ma określoną liczbę żyć i wygrywa ta która ostanie na arenie jako ostatnia oraz tryb stamina, gdzie każdy z uczestników ma określoną liczbę zdrowia, którą przeciwnicy muszą obniżyć do zera.

5. W czasie gry można zbierać i używać różne przedmioty, dla przykładu uczestnik może użyć pokeballa i wywołać za jego pomocą pokemona.

6. W grze deweloperzy zaprojektowali aż 103 mapy o różnym poziomie trudności gdzie znajdują się liczne pułapki oraz utrudnienia.

7. Ciekawym trybem rozgrywki jest tournament. Jest to rozgrywka w formie pucharowej, gdzie rywalizuje ze sobą równocześnie 32 graczy z których tylko jeden na końcu zwycięża.

8. W Super Smash Bros. Ultimate możemy zagrać przez sieć czyli on-line oraz poprzez wewnętrzną sieć WI-Fi na kilku konsolach Nintendo.

9. Dzięki pokonywaniu kolejnych graczy można zdobywać odznaki. Można je wymieniać na walutę dostępna w grze. Dzięki tej walucie możemy odblokowywać nowe postacie i ulepszać już te dostępne.

10. Gra umożliwia też, obsługę figurek Amiiboo poprzez ich skan NFC.