Super Smash Bros. Ultimate

Super Smash Bros Ultimate

Super Smash Bros. Ultimate to gra komputerowa wyprodukowana na konsolę Nintendo Switch w 2018 roku. Celem gry jest wyrzucenie z areny swoich przeciwników. Poniżej 10 ciekawostek o tej grze:

1. Gra na samym początku daje do dyspozycji tylko osiem postaci. W miarę postępów jednak istnieje możliwość odblokowania kolejnych 61 postaci. Istnieje też możliwość wykupienia dodatkowych postaci za określoną opłatę.

2. Dodatkowymi płatnymi postaciami w grze są: Joker z gry Persona 5 , Hero , Banjo, Kazooie oraz Terry Bogard z serii Fatal Fury oraz The King of Fighters ’94.

3. Jednocześnie gra przewidziana jest dla 8 osób, które mogą pojedynkować się na jednej planszy. Każdy bohater ma procentowy wskaźnik wskazujący obrażenia. Im jest on większy, tym łatwiej daną postać wyrzucić poza arenę walki.

4. W grze istnieją 3 tryby rozgrywki: czasowa, gdzie gracze muszą zdobyć jak najwięcej punktów w określonym czasie, stock, gdzie każdy z graczy ma określoną liczbę żyć i wygrywa ta która ostanie na arenie jako ostatnia oraz tryb stamina, gdzie każdy z uczestników ma określoną liczbę zdrowia, którą przeciwnicy muszą obniżyć do zera.

5. W czasie gry można zbierać i używać różne przedmioty, dla przykładu uczestnik może użyć pokeballa i wywołać za jego pomocą pokemona.

6. W grze deweloperzy zaprojektowali aż 103 mapy o różnym poziomie trudności gdzie znajdują się liczne pułapki oraz utrudnienia.

7. Ciekawym trybem rozgrywki jest tournament. Jest to rozgrywka w formie pucharowej, gdzie rywalizuje ze sobą równocześnie 32 graczy z których tylko jeden na końcu zwycięża.

8. W Super Smash Bros. Ultimate możemy zagrać przez sieć czyli on-line oraz poprzez wewnętrzną sieć WI-Fi na kilku konsolach Nintendo.

9. Dzięki pokonywaniu kolejnych graczy można zdobywać odznaki. Można je wymieniać na walutę dostępna w grze. Dzięki tej walucie możemy odblokowywać nowe postacie i ulepszać już te dostępne.

10. Gra umożliwia też, obsługę figurek Amiiboo poprzez ich skan NFC.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *