Polska

15 Najlepszych Restauracji w Suchej Beskidzkiej i okolicy

Sucha Beskidzka to miejsce, gdzie smocze legendy mieszają się ze szlachecką historią, a całość „doprawiona” jest wspaniałymi krajobrazami Beskidów. Samo zaplecze gastronomiczne również jest niezwykle ciekawe, ponieważ w Suchej Beskidzkiej i okolicach można znaleźć kilkanaście lokali, które zasługują na wyróżnienie. Oto najlepsze z nich!

1. Restauracja Pełna Chata

„Pełna Chata” to jeden z najpopularniejszych lokali gastronomicznych w mieście, co jest widoczne w ilości turystów odwiedzających to miejsce w sezonie. Można tutaj zjeść między innymi pysznego schabowego, pstrąga z warzywami oraz placek po zbójnicku. Jest w czym wybierać!

Adres: Andrzeja Szczepkowskiego, Telefon: 501 127 302

2. Bistro u Przyjaciół

Bistro serwuje dania kuchni światowej, a wpływy amerykańskie łączą się tutaj z klimatem południowej Europy. Menu opiera się na kilku rodzajach sałatek, burgerach oraz dodatkach w postaci frytek oraz tapasów. Na uwagę zasługuje również karta przystawek, gdzie króluje grillowane halloumi oraz chorizo.

Adres: Adama Mickiewicza 9A, Telefon 500 088 801

3. Złoty Smok

Bar orientalny „Złoty Smok” to znakomity przykład kuchni azjatyckiej, którą można znaleźć w samym sercu Beskidów. Sajgonki, won-ton, pad thai oraz różne rodzaje makaronów. Eksplozja smaków na wyciągnięcie ręki!

Adres: Adama Mickiewicza 157, Telefon: 33 874 45 06

4. Karczma Rzym

Lokal ten został wspomniany w „Pani Twardowskiej” przez samego Adama Mickiewicza! Menu opiera się na specjałach kuchni staropolskiej oraz regionalnej, a na wyróżnienie zasługują kotlety, rolady, sznycle oraz żurek i barszcz. Nie można zapominać również o szerokim asortymencie trunków, które w miejscu tym serwowane są o każdej godzinie.

Adres: Rynek 1, Telefon: 33 874 27 97

5. Kasper Suski

Restauracja w kompleksie „Kasper Suski” przywodzi na myśl najwyższej jakości lokale, jakie można spotkać w zachodniej Europie. Takie też jest menu, gdzie obok krewetek, śledzi i tatarów dumnie prezentują się burgery, naleśniki oraz placki ziemniaczane.

Adres: Zamkowa 1, Telefon: 33 874 16 39

6. Pizzeria Magnolia RestoBar

„Magnolia” to zdecydowanie najciekawsze miejsce w Suchej Beskidzkiej, w którym serwowane są pizze, pasty oraz calzone. Dla fanów kuchni włoskiej wizyta w tym lokalu to punkt obowiązkowy całego pobytu.

Adres: Kościelna 1, Telefon 733 660 662

7. Restauracja Szafran

Czy regionalna kuchnia może być zaskakująca? Zdecydowanie tak! Potwierdzeniem tego jest menu „Szafranu”, które opiera się na stekach, polędwiczkach, eskalopkach i plackach po węgiersku. Wygląda obiecująco, a smakuje jeszcze lepiej!

Adres: Adama Mickiewicza 81, Telefon: 33 874 14 8

8. MUMU grill&pub

Jeśli szukasz miejsca, gdzie zjesz najlepszego burgera w swoim życiu, a następnie popijesz posiłek pysznym trunkiem, to „MUMU” jest idealnymi miejscem dla Ciebie! Wołowina, pikle, ser cheddar i krążki cebulowe – w tym miejscu nie można być głodnym!

Adres: Adama Mickiewicza, 63, Telefon: 794 162 377

9. raZ ta kurra

Ciekawą alternatywą dla staropolskich jadłodajni jest lokal, który znajduje się przy ulicy Mickiewicza 29a. Serwowane tu są stripsy z kurczaka, frytki, wrapy, burgery i kilka rodzajów sałatek. Jedno jest pewne – to fast food na miarę XXI wieku!

Adres: Adama Mickiewicza 29a, Telefon: 515 151 262

10. REZO Resto & Bar

„REZO” to restauracja i cocktail bar, który słynie z pysznych tatarów, moskoli, krewetek, makaronów i steków. Duży wybór i spora ilość przestrzeni we wnętrzu lokalu sprawiają, że miejsce to można odwiedzić na czas rodzinnego obiadu w Suchej Beskidzkiej.

Adres: Adama Mickiewicza 32, Telefon: 570 177 004

11. Venti

Przełamaniem staropolskich smaków może się również okazać „Venti”, czyli funkcjonująca od wielu lat pizzeria. Włoskie placki nie stanowią jednak całego menu, ponieważ w karcie można znaleźć również klasyczne dania obiadowe, takie jak na przykład filety z kurczaka, flaczki oraz leczo.

Adres: Marszałka Józefa Piłsudzkiego 2, Telefon 33 874 15 37

12. Restauracja Magnolia

Pyszny posiłek da się zjeść również w niedalekiej odległości od centrum Suchej Beskidzkiej, a dokładnie w Budzowie. W miejscowości tej znajduje się hotel i restauracja „Magnolia”, a na miejscu serwowane są tradycyjne polskie dania, w których widoczne są wpływy europejskie. Warto!

Adres: Budzów 661, Budzów, Telefon: 785 911 224

13. Knajpa

Lokal ten może poszczycić się nie tylko chwytliwą nazwą, ale też rewelacyjną kartą dań grillowanych. Szczególnie polecamy żeberka, które szef kuchni serwuje w kilku odsłonach – w każdej smakują przepysznie.

Adres: Głowackiego 3, Maków Podhalański, Telefon: 880 208 880

14. Bułka z Masłem

Kto powiedział, że fast food nie może mieć polskiej duszy? Szybkie i pożywne dania w formie mini burgerów, zapiekanek oraz kanapek to coś, czym w smaczny sposób zaspokoisz nawet największy głód.

Adres: Kojszówka 150, Kojszówka, Telefon: 600 180 207

15. Bistro. Bar

W miejscu tym zjesz rybę z frytkami, która jest przyrządzana w niezmieniony od lat sposób. Kuchnia staropolska i regionalna to nie jedyna opcja, jaka jest dostępna w Suchej Beskidzkiej, a „Bistro. Bar” jest tego najlepszym potwierdzeniem. Przepyszne jedzenie!

Adres: Makowska 14, Telefon: 33 874 58 20