Porady

Spływ Dunajcem w Zakopanem – zobacz bajkowe Pieniny

góral

Zakopane to miasto w południowej Polsce otoczone przez Tatry Wysokie. Jest to znane miejsce do uprawiania turystyki pieszej w lecie i narciarstwa w zimie.

Zwiedzanie Zakopanego to świetna okazja, aby poznać drewnianą architekturę górali podhalańskich, a także zobaczyć piękne wille w stylu zakopiańskim, inspirowane folklorem tego regionu.

Rzeka Dunajem ma swój początek w Tatrach, które są najwyższą częścią łańcucha górskiego Karpat. Rzeka ma swój początek w postaci dwóch odrębnych potoków zwanych „Czarny Dunajec” i „Biały Dunajec”, które łączą się w pobliżu miasta Nowy Targ tworząc rzekę Dunajec.

Spływ Dunajcem Zakopane atrakcje

W górnym biegu Dunajca wybudowano zaporę, która utworzyła sztuczne jezioro Czorsztyńskie, bogate w piękne krajobrazy przyrodnicze.

Na okolicznych skałach znajdują się dwa stare zamki: Nidzica i Czorsztyn. Poniżej Jeziora Czorsztyńskiego rzeka Dunajec powiększa się i przyspiesza swój nurt, płynąc kanionem zbudowanym ze skał.

Park Narodowy zapewnia doskonałe warunki naturalne dla ryb, rzeki w pobliżu granicy państwa zawsze zaskakują wędkarzy niespodziewanymi sytuacjami. Rzeka Dunajec po opuszczeniu Pienin przepływa przez tereny Beskidu Sądeckiego, malowniczego łańcucha gór, zbudowanego z piaskowca, otoczonego gęstymi lasami.

Spływ Dunajcem Zakopane atrakcje turystyczne

Spływ Dunajcem na tratwie to niesamowite spotkanie z dziką przyrodą. Niezmieniona przyroda od tysiącleci to jedna z najciekawszych atrakcji turystycznych w Zakopanem. Rzeka Dunajec wyżłobiła w wapiennych skałach wąwóz zwany Przełomem Dunajca – to prawy dopływ Wisły. Sprawdź -> Spływ Dunajcem Zakopane

Dunajec przebija się przez piękne wapienne góry na południu Polski, tworząc jedne z najbardziej niesamowitych formacji skalnych. Pieniński Park Narodowy to wyjątkowy pomnik przyrody nietknięty przez cywilizację.

Warto sprawdzić jednodniową wycieczkę dla rodzin z dziećmi i nie tylko: www.splyw.fan

Zobaczysz niesamowity widok na Pieniny, florę i faunę, wapienne formacje skalne oraz szczyty: Sokolica, Trzy Korony. Przepływając przez Sromowce Wyżne, zobaczysz most graniczny nad Dunajcem łączący Słowację i Polskę oraz Czerwony Klasztor. Przez czas trwania spływu flisacy umilą Ci czas, opowiadając historie z dodatkiem góralskiego humoru.