Ciekawostki

10 Fascynujących Ciekawostek o Samochodach

samochód

W dzisiejszych czasach każdy z nas porusza się używając samochodów osobowych. Coraz częściej możemy spotkać się z sytuacją, w której w danym gospodarstwie domowym znaleźć możemy po jednym samochodzie dla każdego członka rodziny.

Bardzo często kupujemy samochody atrakcyjne pod względem wizualnym, których cena znacznie przewyższa nasze miesięczne dochody. Jednak posiadanie dobrego samochodu jest bardzo ważnym aspektem życia większości z nas.

Wielu mężczyzn nie tylko wykorzystuje auta w celach transportu, ale wiąże z nimi swoje pasje. Branża motoryzacyjna towarzyszy nam zatem na każdym kroku i obecnie większa część społeczeństwa nie wyobraża sobie bez nich życia.

Jednak dużą część kierowców nie zagłębiała się w historie na temat samochodów oraz nie poznała ciekawostek na ich temat. My w naszym artykule chętnie przybliżmy wam kilka ciekawych historii dotyczących branży motoryzacyjnej.

1. W Wielkiej Brytanii w 1865 roku wprowadzono ustawę, która umożliwiała poruszanie się omnibusów parowych po ulicach miasta tylko wtedy gdy 50 metrów przed pojazdem biec będzie człowiek z czerwoną flagą lub latarnią w celu ostrzegania poruszających się po drodze uczestników ruchu przed zagrożeniem.

2. Pierwszy wyścig samochodowy odbył się w 1894 roku. Wzięło w nim udział 21 kierowców.

3. W Dubaju jednym z najbogatszych krajów na świecie często możemy spotkać pozostawione bez właściciela luksusowe auta. Są to pojazdy pozostawiane przez bogatych mieszkańców ściganych ze względu na ich długi.

4. Jednym z najbardziej znanych samochodów wyścigowych jest Pink Pig zaprojektowany przez Anatole Lapine. Auto słynie tylko i wyłącznie ze swojego wyglądu zewnętrznego.

5. Rolss-Royce czyli obecnie jeden z najbardziej luksusowych producentów aut w swojej historii posiada samochody, które zajmowały się zbieraniem śmieci.

6. Auto z największym przebiegiem przejechało prawie 5 milionów kilometrów.

7. Największa ciężarówka jaką możemy spotkać waży 203 tony.

8. Nikt z nas nie lubi stać w korkach. Warto jednak pomyśleć o ludziach, którzy mieli okazję stać w najdłuższym korku na świecie – wynosił on 344 kilometry.

9. Każdy samochód posiada swój klakson. jednak w większości krajów są one dość rzadko używane. Sytuacja wygląda jednak inaczej w Indiach, gdzie klaksony używane są tam bardzo często. Niestety to właśnie tam w autach marki Audi klaksony stracił swoją żywotność już po 4 tygodniach używania pojazdu.

10. Dubaj – wcześniej wspominany już kraj luksusu. Tam również policja może cieszyć się świetnymi samochodami. Do floty policyjnej należą tam między innymi Ferrari oraz Lamborghini.