Polska

5 Najlepszych Restauracji Meksykańskich w Warszawie 2023 🌶️

krewetka

Restauracji w Warszawie jest sporo, a odwiedzający, a nawet mieszkańcy stolicy, często mają problem z wybraniem tej jedynej, do której się wybiorą. Dzięki nam nie będzie to już takie trudne, ponieważ damy do wyboru jedynie 5 najlepszych. Dzisiaj skupimy się jednak na jednej kuchni, którą jest nieziemska kuchnia meksykańska.

Zobacz też -> 20 Najlepszych Restauracji w Warszawie

1. Restauracja El Popo

fot. fb.com/restauracja.el.popo

Już na pierwszy rzut oka widać, że jest to restauracja meksykańska. Kultura Meksyku bowiem umiłowała sobie wszelkiego rodzaju kolory. U nich wszystko musi być radosne i widoczne. Taka również jest „El Popo”. Wnętrze knajpy aż prosi się o uśmiech na twarzy. Jest ono bardzo kolorowe i żywe, dzięki czemu nawet posiłki je się w lepszym humorze. W restauracji znajdują się dwie kolorowe sale, antresola, a także muzyką na żywo! Lokal ma również swój własny program występów tanecznych, na które serdecznie zaprasza gości. Jedzenie w takiej atmosferze aż smakuje lepiej, a to trudne w przypadku „El Popo”, ponieważ dania tam są naprawdę wyśmienite. Lokal znajduje się przy ulicy Senatorskiej 27.

2. Restauracja Rico

fot. fb.com/rico.warszawa

Tacos, burrito, czy inne meksykańskie dania tradycyjne tylko w „Rico”! Tak zapewne myśli wielu klientów, którzy już wcześniej odwiedzili to miejsce. Nic dziwnego, ponieważ nie tylko dania tam są niepowtarzalne, ale również wystrój i cała atmosfera lokalu. Nie tylko wnętrze jest kolorowe i przyciągające, ale także piękna porcelana oraz estetyczne podanie dań. Ważną kwestią tutaj, którą warto nadmienić, jest również świetna obsługa. W „Rico” wszystko jest na plus! Ta knajpę odwiedzisz przy alei Jana Pawła II 61C/lok. 204.

3. Restauracja La Sirena

fot. fb.com/profile.php?id=100077570529205

Restauracja ta jest niezwykle elegancka, modna. Może nie do końca oddaje klimat meksykański, ponieważ nie ma tutaj zbyt wielu kolorów, ale takie miejsca też są potrzebne, ponieważ nie wszyscy goście chcą jeść w nadmiernie wystrojonych i wymalowanych knajpach. „La Sirena” będzie więc idealnym wyborem dla osób, które chcą jeść w nieco bardziej stonowanym pomieszczeniu. Miejsce to jest warte odwiedzenia, ponieważ jedzenie tutaj jest wyśmienite. Jak to mówi stare przysłowie „niebo w gębie”. Restaurację tą znajdziesz przy ulicy Pięknej 54.

4. Restauracja Taco Bar

fot. fb.com/tacobarwaw

Miejsce to przyciąga gości, ponieważ jest kameralne, ale przy tym świetnie urządzone. Na ścianach zauważyć można modne malowidła. Wielu odpowiada również bardzo rodzinna i przyjazna atmosfera, a o taką tutaj nie trzeba się martwić. Obsługa stoi przy ladzie i serwuje najlepsze tacos i burritos. „Taco Bar” znajduje się przy ulicy Giełdowej 4A/U3.

5.  Restauracja Frida

fot. fb.com/restauracjafrida

Jak sama nazwa wskazuje, goście spodziewać mogą się spokojnego wnętrza, które opiewać będzie w obrazy Fridy Kahlo, czyli meksykańskiej malarki, która słynie z autoportretów. Miejsce to jest pięknie urządzone, bardzo czyste. Już po samym wejściu czuć klimat meksykański, jednak nieco bardziej spokojniejszy, niż kolorowe ściany i różnego rodzaju ozdoby. Tutaj doświadczysz tą bardziej stonowaną i artystyczną część Meksyku. Restauracja „Frida” swoje położenie znalazła przy Nowym Świecie, pod numerem lokalu 34.

Czytaj dalej: gdzie dobrze zjeść w Warszawie

5/5 - (liczba ocen: 1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *