Polska

Gdzie Najlepiej Zjeść Meksykańskie Jedzenie w Poznaniu 2023 🌮

tacos

Meksyk słynie ze swojej wspaniałej kuchni. Na ogół potrawy meksykańskie są ostre, jednak restauracje, aby przyciągnąć więcej klientów oraz żeby każdy z przybyłych na pewno mógł coś zjeść, wprowadziły możliwość zamieniania składników na łagodne. Prawdziwi fani tego rodzaju kuchni jednak marzą o tym, aby zjeść klasyczne dania, nie zważając na ich stopień ostrości. Tradycyjne dania meksykańskie jednak nie są aż takie proste do zrobienia, jak może się wydawać. Przedstawiamy zatem 5 najlepszych restauracji z kuchnią meksykańską w Poznaniu, gdzie na pewno zjesz idealne i profesjonalnie przyrządzone dania!

1. Restauracja The Mexican

fot. fb.com/TheMexicanPoznan

Knajpa ta ma same zalety, dzięki czemu przyciąga ogromną liczbę gości. Już wystrój przenosi klientów do ciepłego Meksyku, a to dopiero początek najlepszej podróży kulinarnej w życiu odwiedzających, którą mogą przebyć w naszym kraju. Dania, które są tutaj serwowane, nawet pachną tamtejszymi regionami, a kiedy weźmiesz pierwszego kęsa, nie będziesz chciał się oderwać od potrawy. Szef kuchni zadbał o to, aby posiłki były duże, sycące, świetnie doprawione i estetycznie podane. Wszystko to czeka na Ciebie przy ulicy Kramarskiej 19.

2. Restauracja Czerwone Sombrero na Starym Rynku

fot. fb.com/czerwonesombrero.staryrynek

Jak sama nazwa wskazuje, czerwone sombrero jest motywem przewodnim tej restauracji, a jej właściciele nie rzucają słów na wiatr. To okrycie głowy rzeczywiście zobaczysz w wielu miejscach po wejściu, ponieważ stało się ono… lampami nad każdym stolikiem! Możesz nie dowierzać, ale tak naprawdę jest wewnątrz tego lokalu. „Czerwone sombrero” to knajpa z pomysłem, bardzo rodzinna i przyjazna atmosfera panuje wewnątrz. Dania są fantastyczne, przygotowywane na miejscu, z najwyższej jakości składników. Odwiedź lokal na Starym Rynku w Poznaniu, pod numerem 94.

3. Restauracja Niezły Meksyk

fot. fb.com/NiezlyMeksyk1

„Niezły” to mało powiedziane, ponieważ goście uważają, że jest to jedna z najlepszych meksykańskich knajp na terenie całego Poznania. Miejsce to tętni życiem, jest kolorowe i bezpretensjonalne, co idealnie odwzorowuje klimat i atmosferę całego Meksyku oraz jego mieszkańców. Jedzenie można dostać na miejscu, a także na wynos, jednak tak świetnie urządzony lokal wprost trzeba zobaczyć na własne oczy. Wykwalifikowana obsługa oraz szef kuchni czekają właśnie na Ciebie przy ulicy Różanej 15.

4. Restauracja LA PAPAYA

Kolejne miejsce z niepowtarzalnym klimatem oraz fantastycznymi daniami pochodzącymi z klasycznej kuchni meksykańskiej. Obsługa jest miła oraz przyjazna, co wprowadza do lokalu rodzinną atmosferę. Jedzenie przygotowywane na miejscu, idealnie przyprawiane, estetycznie podane na świetnej porcelanie. „LA PAPAYA” to zdecydowanie miejsce dla osób, które chcą odwiedzić prawdziwą, meksykańską knajpę. Obsługa czeka na Ciebie przy ulicy Szamarzewskiego 8.

5. Restauracja Mamasitas

Gorąca nazwa, a wnętrze i posiłki potrafią aż rozpalić. Niekoniecznie przełyk (jedzenie prędzej), ale z pewnością żar w sercu, które po wizycie tutaj pukać będzie już tylko i wyłącznie dla tego miejsca. Dania zawsze pięknie ułożone na ciekawych talerzach i miskach, obsługa witająca z uśmiechem, czego chcieć więcej od świetnego lokalu? Odwiedź restaurację przy ulicy Stanisława Taczaka 24.