Polska

5 Najlepszych Restauracji Chińskich w Poznaniu 2023 🥢

Lunch

Kuchnia chińska stała się obecnie bardzo popularna w naszym kraju. Dużo osób zaczęło odchodzić od tradycyjnych, polskich dań, za to chcą próbować nowych smaków i nie można się im dziwić. Orientalne kuchnie mają w sobie coś niepowtarzalnego. Specjalnie dla Was sporządziliśmy listę dla ulubieńców chińskiej kuchni. Poznaj 5 najlepszych chińskich restauracji na terenie Poznania.

1. Bar „Nam Kim”

Przytulny lokal, do którego goście uwielbiają wracać. Atmosfera jest rodzinna, obsługa wykwalifikowana i zawsze miła dla gości, czego każdy z pewnością oczekuje od kelnerów w knajpach. W barze „Nam Kim” można uraczyć się klasycznymi daniami chińskiej kuchni, przyrządzonymi ze świeżych i naturalnych składników, pod czujnym okiem doświadczonego szefa kuchni. Idealne miejsce na rodzinny obiad, czy wieczorny wypad ze znajomymi. W ofercie dania mięsne, a także opcje wegetariańskie. Bar znajduje się na Osiedlu Bolesława Śmiałego pod numerem 16A.

2. Kuchnia wietnamska „Thanh Ha”

Miejsce utrzymane w domowym stylu, bardzo przytulny i prosty wystrój. Obsługa zawsze uśmiechnięta i chętna do pomocy gościom, już od progu wita ciepło, co potrafi umilić dzień każdemu klientowi. W restauracji serwowane są typowe dania wietnamskie oraz tajskie, a także tradycyjne chińskie napoje, soki, piwa i inne. Knajpa prowadzona jest już od wielu lat, przez małżeństwo Wietnamczyków, którzy mieszkają w Polsce, a więc możesz być pewny, że zjesz tutaj jak u mamy, tylko tej zagranicznej. „Thanh Ha’ swoje położenie znalazł przy ulicy Szamarzewskiego 11.

3. „Shanghai”

Restauracja z chińskim jedzeniem, która znajduje się w galerii handlowej, dlatego warto wstąpić do niej przy okazji jakichś zakupów. Jest ona jednak jedną z najlepiej ocenianych knajp z chińską kuchnią na terenie Poznania, dlatego też znalazła się na tej liście. Czasem podczas wyjazdu również wybieramy się do galerii, a nuż akurat podróżujący znajdą się z poznańskiej Plazie i będą chcieli zjeść pyszne dania mięsne rodem z Chin? „Shanghai” jest knajpką, której menu znajduje się „nad naszymi głowami”, jest ono jednak bardzo przejrzyste. Porcje są spore, niedrogie, a jedzenie jest naprawdę wyśmienite i chwalone przez odwiedzających.

4. „Ming Wok”

Spokojna knajpa, bardzo przytulna i rodzinna, utrzymana w kameralnym stylu. Szef kuchni serwuje tutaj tradycyjne dania kuchni chińskiej, takie jak dania mięsne, makarony, zupy, czy kotlety. Każda potrawa z pewnością jest sycąca, porcje bowiem są duże. Idealne miejsce na rodzinny obiad w niepowtarzalnej atmosferze. Knajpa znajduje się przy ulicy Ratajczaka 18.

5. „Gong”

Jak już pierwsza opinia od klienta daje do wiadomości, że jest to najlepsza restauracja azjatycka na terenie całego Poznania, to nie ma żadnych wątpliwości! Wspaniałe miejsce, utrzymane w świetnym, kameralnym i przytulnym stylu, ze ścianami z odkrytej cegły. Na każdym stoliku znajduje się mała roślinka, co dodatkowo dodaje świetnego klimatu. Dania wykonywane są na miejscu, z najwyższej jakości produktów, co czuć już po zrobieniu pierwszego kęsa. „Gong” zaprasza przy ulicy Rybaki 12/2.