Podróże

Restauracja Bistro Stacja – serwuje pizze i kuchnię nowoczesną

bistro stacja
źródło: bistrostacja.pl

Nasze odkrycie podczas zimowej wyprawy!

Podczas wyprawy do Karpacza – turystycznej stolicy Karkonowszy – warto zatrzymać się w restauracji nieco innej niż większość „Zagród Zbójnickich” – Przecież nie każda osoba jadąca do Karpacza musi mieć ochotę na placki po zbójnicku i żurek.

Kilka kilometrów przed Karpaczem znajdziecie Restaurację Bistro Stacja – która serwuje kuchnię nowoczesną – często inspirowaną też Karkonoszami – jak już tam będziecie, spróbujcie koniecznie placków z cukinii, czyli nieco innego spojrzenia na klasyczne górskie placki ziemniaczane!

źródło: bistrostacja.pl

Bistro Stacja położona jest, jak sama nazwa wskazuje, przy stacji. Wejście jest trochę ukryte, ale każdy powinien tutaj trafić bez problemu. Na miejscu jest duża sala, bar oraz autentyczny, włoski piec „Morello Forni”, jaki można znaleźć tylko w kilku miejscach w Polsce. Należy zaznaczyć, że pizza, jaką serwuje Bistro Stacja, wyróżnia się bardzo dobrym wykonaniem i nietypowymi kompozycjami składników. W ofercie Bistro Stacji można znaleźć nawet pizzę z nutellą i bananami! Zaletą Bistro Stacji jest również „Pokój Malucha”. Można tam znaleźć konsolę Xbox oraz dużą ilość zabawek, które umilą dzieciom oczekiwanie na zamówione jedzenie. Bistro Stacja to restauracja z piękną panoramą Karkonoszy, a mieści się przy stacji BP na trasie Karpacz – Jelenia Góra.

Bistro Stacja to restauracja z piękną panoramą Karkonoszy, mieszcząca się przy stacji BP na trasie Karpacz – Jelenia Góra.

Karkonosze to najwyższe pasmo Sudetów. Część gór po polskiej stronie odwiedza co roku ponad 2 miliony turystów. Wszystko to dzięki rozwiniętej infrastrukturze turystycznej. Są tutaj liczne szlaki wspinaczkowe, schroniska górskie, czy trasy narciarskie. Karkonosze są piękne i obfitują w bogactwo niezwykłych okazów flory i fauny, przyciągają przyrodników, badaczy, artystów wrażliwych na piękno natury.

źródło: bistrostacja.pl

Góry te ciągną się pasmem o długości około 36 km od Przełęczy Szklarskiej (886 m n. p. m.) na zachodzie aż po Bramę Lubawską (511 m n. p. m.) na wschodzie. Niepowtarzalnego uroku nadają górom liczne potoki i rzeki, które spływają po niezwykle stromych, skalistych dolinach, głazach i kamieniach. Tworzą się w ten sposób malownicze kaskady oraz wodospady – największe i najpiękniejsze to Kamieńczyk oraz Szklarka.

Chociaż Bistro Stacji położona jest przy stacji benzynowej BP, to nie ma nic wspólnego z restauracjami ze stacji paliw, jakie możemy kojarzyć. Jest tutaj dużo zielni, ciepłe wnętrze, a także wspaniały widok na panoramę Karkonoszy. Jadąc do Karpacza z dowolnej części Polski powinniście minąć Bistro Stację – zatrzymajcie się, a na pewno się nie zawiedziecie.

źródło: bistrostacja.pl

Domowa atmosfera w Bistro Stacji zyskuje sporo także dzięki pokojowi Malucha. To miejsce stworzone z myślą o dzieciach, ale również rodzicom pozwala na chwilę relaksu.

Bistro Stacja stawia przede wszystkim na składniki wysokiej jakości, od których wszystko się zaczyna, a zaopatruje się u lokalnych dostawców. Bardzo smaczne jedzenie, profesjonalna obsługa. Położona w malowniczym miejscu, z widokiem na Karkonosze i Śnieżkę. Wystrój jest bardzo przytulny, dzięki czemu każdy czuje się, jak u siebie w domu. Dobre miejsce na smaczny i szybki posiłek w drodze do Karpacza.

Adres „Bistro Stacja”: ul. Widokowa 1, 58-508 Łomnica

Instagram: https://www.instagram.com/bistrostacja.jg/

Restauracja Bistro Stacja jest miejscem godnym polecenia!