Polska

10 najlepszych atrakcji w Przywidzu

Przywidz

Przywidz jest to miejscowość położona w województwie pomorskim, zaledwie 32 kilometry od samego centrum Gdańska. Bliskość Trójmiasta sprawia, że do Przywidza przyjeżdża całkiem sporo odwiedzających w poszukiwaniu nowych atrakcji i doświadczeń.

Przywidz jest miejscowością wypoczynkową, doskonałą na spędzenie w tym miejscu swoich letnich wakacji. Oto najlepsze atrakcje jakie znajdziemy w Przywidzu:

1. Wyciąg Narciarski – jest to atrakcja typowo zimowa, lecz bardzo interesująca. Stok ten należy do ośrodka Zielona Brama i posiada naprawdę długie tradycje. 600 metrów długości i aż 100 metrów szerokości mierzy stok, który jest jednocześnie najdłuższym na całym Pomorzu. Znajdują się tutaj wyciągi orczykowe dla starszych oraz wyciąg dla nieco młodszych narciarzy. W Przywidzu można zaznać zjazdu na dętce, który nazywany jest snowtubingiem. Dostępna jest również osobna trasa dla narciarzy biegowych, jednak wymaga ona naturalnego śniegu, w przeciwieństwie do ratrakowanego i naśnieżanego stoku.

2. Lądowisko – na terenie ośrodka Zielona Brama znajduje się lądowisko Przywidz – Katarynki. Lądowisko jest miejscem szczególnie ciekawym turystycznie, ponieważ można podziwiać jak i samemu spróbować latania oraz szybowania. Na lądowisko przyjeżdżają także odwiedzający z Trójmiasta, ponieważ znajduje się ono niecałe 20 kilometrów od obwodnicy miasta. Na Lądowisko można również samodzielnie przylecieć, pod warunkiem posiadania uprawnień oraz pozwoleń. Jest to doskonałe miejsce na wypoczynek dla całej rodziny.

3. Footgolf – czyli połączone ze sobą dwie dyscypliny sportowe – piłka nożna oraz golf. Gra polega na wkopaniu piłki do odpowiedniego dołka przy pomocy jak najmniejszej ilości uderzeń nogą. Na torach do gry znajdują się liczne przeszkody, będące doskonałym urozmaiceniem zabawy. Tory osiągają do 50 metrów długości. Teren, na którym znajdują się tory, jest urozmaicony w różne pagórki i dołki, które są dodatkowym utrudnieniem dla graczy. Footgolf to doskonała forma wypoczynku dla osób w każdym wieku, ponieważ ze względu na utrudnienia występujące na torach, gra nadaje się zarówno dla najmłodszych uczestników, jak i tych nieco starszych.

4. Stadnina – dla osób, które pragną aktywnego wypoczynku, doskonałym wyborem będzie wizyta w Ośrodku Jeździeckim Zielona Brama. Ośrodek ten posiada certyfikat wydany przez Polski Związek Jeździecki i znajduje się tutaj klub jeździecki, umożliwiający zainteresowanym jazdę konną. Ośrodek jest sporych rozmiarów i posiada wiele zwierząt, również tych w hotelu. Dla zainteresowanych organizowane są specjalne szkolenia oraz wyjazdy w teren, będące bardzo dużą atrakcją. Przy Ośrodku działa również hotel dla koni, które mają w tym miejscu bardzo komfortowe warunki i przyjemne otoczenie pastwisk i wybiegów.

5. Jezioro – znajdujące się na terenie Przywidza jezioro kusi odwiedzających wieloma atrakcjami. Można tutaj odpocząć przy plaży, lecz także spędzić czas bardzo aktywnie korzystając z kajaków lub rowerków wodnych. Ze względu na panujący klimat oraz ukształtowanie terenu, możliwe jest zwiedzanie Przywidza również z poziomu roweru na udostępnionych ścieżkach rowerowych. Przywidz jako miejscowość wypoczynkowa oferuje odwiedzającym wiele typowo letnich atrakcji wodnych.

6. Dolina Miodu – jest to miejsce bardzo wyjątkowe, które oferuje odwiedzającym bardzo wyjątkowe atrakcje. Wdychanie powietrza pochodzącego prosto z ula jest bardzo nietypową i niepowtarzalną okazją. W Dolinie Miodu można poznać prawdziwe życie pszczół oraz ich pracę. W tym wyjątkowym miejscu można posmakować prawdziwego miodu o wielu bardzo dobrych korzyściach zdrowotnych, a także zakupić je do własnego użytku. W okolicy Doliny Miodu znajdują się bardzo kameralne i urokliwe miejsca do przenocowania w sąsiedztwie pszczół.

7. Labirynt – Świat Labiryntów to wyjątkowe i jedyne takie w całym kraju miejsce. Jego wyjątkowość polega na stworzonych tutaj labiryntach pośród pól kukurydzy. Każdego roku tworzy się całkiem nowy wzór, który osiąga 4 kilometry długości i zapewnia doskonałą zabawę dla osób w każdym wieku. W Świecie Labiryntów można wziąć także udział w warsztatach, przeróżnych zabawach terenowych oraz edukacji ekologicznej. Projektantem jest Adrian Fisher, który jest znanym na całym świecie projektantem szczycącym się projektami na miarę rekordów Guinessa.

8. Motylarnia – obiekt znajdujący się w sąsiedztwie Świata Labiryntów to bardzo unikatowa atrakcja. Pomieszczenie przeznaczone dla owadów ma swój specjalny klimat, w którym można podziwiać te niesamowite stworzenia. Wysoka temperatura oraz wilgotność powietrza, szczególnie sprzyja motylom, które niestety żyją jedynie kilka dni. Ze względu na warunki, które są wymagane możliwość zwiedzania jest tylko w miesiącach letnich, czyli w lipcu oraz sierpniu. Gatunki, które są w Motylarni obecne, najczęściej można spotkać również w kraju, jednak motyli jest coraz mniej, dlatego wszystkie w jednym miejscu na raz są bardzo ciekawą atrakcją.

9. Lot balonem – ponieważ Przywidz może poszczycić się bardzo urokliwą okolicą i terenem, lot balonem jest bardzo interesujący. Krajoznawcza wycieczka balonem będzie doskonałą i bardzo wyjątkową atrakcją. Jednak należy pamiętać, że do lotu balonem wymaga jest jak najlepsza i przede wszystkim bezwietrzna pogoda.

10. Lawendowa Osada – jest to wyjątkowe miejsce posiadające własne pole lawendowe. Doskonałe do efektywnego odpoczynku w bardzo przytulnym i kameralnym miejscu, w otoczeniu pięknej scenerii. W Osadzie można się doskonale zrelaksować wykorzystując takie atrakcje jak ruska bania lub spacer po pobliskich lasach.