Podróże

Poznaj pomysł na idealne zimowe wakacje z Biurem Turystycznym Hawrań Travel Zakopane

kulig

Poszukując możliwości wyjazdu na zimowy odpoczynek warto zainteresować się polskimi Tatrami. Zakopane to nie tylko tłok, Krupówki i wysokie ceny. To przede wszystkim spacer koronami drzew, kulig, góralska biesiada, a także wiele innych ciekawych atrakcji. Pod Tatrami świetny odpoczynek czeka nie tylko na osoby z dziećmi, ale także na singli, paczki przyjaciół czy osoby starsze.

Przeczytaj nasz artykuł dowiesz się:

  • Kulig Zakopane – dlaczego warto skusić się na tę atrakcję
  • Zakopane atrakcje – co oprócz pięknych widoków oferuje nam stolica polskich Tatr

Dla wielu osób wyjazd w polskie Tatry kojarzy się z dużymi kosztami. Jednak takie zimowe atrakcje to niezapomniane wrażenia i wielka przygoda. W Zakopanem możemy cieszyć się wypoczynkiem w ciekawym miejscu z pięknym widokiem za oknem. Jednocześnie, poza wędrówkami po terenach górskich czy spacerem koronami drzew możemy także sprawić sobie inne ciekawe atrakcje.

Zakopane atrakcje – kulig i nie tylko. Jak spędzić ciekawie zimowy wypoczynek pod Tatrami, w centrum Zakopanego i na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego?

W Zakopanem możemy zdobywać górskie szlaki, odpoczywać spacerując po Krupówkach, a także zdecydować się na szereg innych ciekawych atrakcji. Może to być na przykład kulig, który Zakopane oferuje swoim gościom w zimowe miesiące, a także biesiada góralska czy wypad do Term Chochołowskich. Termy Chochołowskie to doskonałe miejsce na odpoczynek i spędzenie czasu w gronie najbliższych oraz przyjaciół. Dodatkowo możemy wybrać się na dalekie i długie spacery lub zamówić przejazd nad Morskie Oko. Jeśli nie jesteśmy amatorami długich pieszych wędrówek możemy skorzystać z oferty biura turystycznego. Wystarczy tylko kliknąć „zamów przejazd nad Morskie Oko” i wtedy będziemy mogli cieszyć się przejazdem pięknymi terenami wprost w okolice Morskiego Oka. Co ważne, w Zakopanem czeka na nas nie tylko masa atrakcji takich jak termy, hotele i ośrodki SPA, ale także pyszne jedzenie i lokalne potrawy. To właśnie w Zakopanem spróbujemy najpyszniejszych na świecie oscypków, a także kwaśnicy i innych regionalnych potraw, których nie znajdziemy nigdzie indziej. Dodatkowo możemy cieszyć się kulturą górali i muzyką, która będzie towarzyszyła nam wszędzie, gdzie udamy się w Zakopanem. Jeśli nie chcemy samodzielnie spacerować po górach możemy zapisać się na piesze górskie wycieczki wraz z biurem turystycznym Hawrań Travel, które organizuje takie wycieczki w formie zorganizowanej, aby turyści czuli się pewniej i bezpieczniej. Rodziny z dziećmi w Zakopanem spędzą bardzo miło czas nie tylko w pięknym otoczeniu term, ale także spacerując po Zakopanem. A kiedy już zmęczą się spacerami, będą mogli skorzystać z regionalnej atrakcji jaką jest kulig. Zakopane bardzo chętnie organizuje tego typu atrakcje, zdając sobie sprawę z tego, że jest to forma rozrywki, która wyjątkowo przyciąga turystów z całego kraju, a także ze świata. Seniorzy również mogą cieszyć się ciszą i spokojem, odpoczywając tutejszych ośrodkach wypoczynkowych, które oferują im spokojny wypoczynek wraz z wyżywieniem oraz możliwość długich i spokojnych spacerów, nie tylko w wysokie Tatry.

Atrakcje dla narciarzy i nie tylko – Muzeum Tatrzańskie, Muzeum Stylu Zakopiańskiego

Stoki narciarskie to jedna z najważniejszych atrakcji Zakopanego w okresie zimowym. Przyjeżdzający i miejscowi mają ich w okolicy bardzo szeroki wybór, zarówno jeśli chodzi o trasy biegowe jak i zjazdowe. Jednak narciarze po zejściu ze stoku również chętnie korzystają z możliwości spacerów po Tatrzańskim Parku Narodowym, a także z takich atrakcji jak biesiada góralska czy kulig. Dodatkowo można także zwiedzać lokalne małe muzea, które pozwolą przybliżyć historię regionu.

W Zakopanem znajduje się kilka ciekawych muzeów. Najważniejsze z nich jest Muzeum Tatrzańskie. Główny gmach znajduje się w samym centrum Zakopanego – na Krupówkach. Pozostałe oddziały znajdują się w różnych urokliwych miejscach Zakopanego. Są to: Willa Koliba. Muzeum Stylu Zakopiańskiego, Chałupa Gąsieniców Sobczaków, Dwór w Łopusznej, Galeria Kobierców Wschodnich. im Włodzimierza i Jerzego Kulczyckich, Galeria Sztuki w willi Oksza, Galeria Władysława Hasiora, Muzeum Kornela Makuszyńskiego, Zagroda Bafiów w Chochołowie, Zagroda Korkoszów w Czarnej Górze i Zagroda Sołtysów w Jurgowie.

Innym z interesujących muzeów w Zakopanem jest Muzeum Oscypka, czyli najsłynniejszego produktu polskich Tatr. Poza poznaniem historii tego sera oraz możliwości jego zakupu możemy zobaczyć pokazy jego wyrobu.

W Zakopanem znajdziemy również Muzeum Karola Szymanowskiego, oddział Muzeum Narodowego w Krakowie, umiejscowiony w willi „Atma”. Kolejną atrakcją jest Muzeum Jana Kasprowicza. Na miłośników tatrzańskiej flory i fauny czeka z kolei Muzeum Przyrodnicze.

Atrakcje w Zakopanem to oczywiście nie tylko muzea. Otworem czekają na nas klimatyczne restauracje regionalne, w większości zbudowane w stylu zakopiańskim, gdzie zjemy miejscowe przysmaki i nie tylko. Dla miłośników sportu najważniejsza atrakcja Zakopanego to oczywiście Wielka Krokiew i umiejscowiona na północnym stoku góry Krokiew skocznia narciarska. Interesującym miejscem będzie również Aqua Park Zakopane i zimowy park rozrywki, gdzie znajduje się gigantyczna zjeżdżalnia grawitacyjna.

Jednak Zakopane to głównie piękne widoki, zarówno te naturalne jak i stworzone przez człowieka. Czeka na nas niejedna piękna drewniana willa zbudowana w różnych okresach istnienia miasta, na przykład Willa Koliba – śliczna budowla stojąca na najstarszej ulicy Zakopanego, przy Kościeliskiej. To pierwszy dom w stylu zakopiańskim projektu Stanisława Witkiewicza. Możemy również podziwiać widoki zwykłych drewnianych zakopiańskich domów.

Jeżeli nie wiemy na co się zdecydować i jakie atrakcje zwiedzić, z pomocą przyjdą nam pracownicy biura turystycznego Hawrań Travel z bogatą ofertą gotowych wycieczek i atrakcji (jak na przykład spływ Dunajcem Zakopane).