Europa

Pomysły na słoneczne wakacje – gdzie jechać w Dalmacji

Dalmacja

Okres wakacyjny coraz bliżej, więc polscy turyści tradycyjnie planują wakacje w Chorwacji. Chorwacja jako jeden z najpiękniejszych krajów nad Adriatykiem od pewnego czasu jest popularnym kierunkiem wypoczynkowym dla osób planujących słoneczny urlop przy lazurowej wodzie, na plaży i w towarzystwie doskonałego jedzenia.

Czas sprawdzić, które miasto Dalmacji wybrać na wakacje i jak zaplanować swój długo wyczekiwany urlop w nowoczesnych willach, apartamentach i w pięknych okolicznościach kryształowo czystych wód, urokliwych wysp oraz bogatej historii i kultury.

Gdzie pojechać w Dalmacji – najciekawsze kierunki

Poddaliśmy analizie kierunki najczęściej wybierane przez Polaków na podstawie analizy danych z poprzedniego roku. Wybraliśmy pięć miejsc, które są najbardziej polecane przez turystów. Miejsca te gwarantują spokojny wypoczynek i mają do zaoferowania o wiele więcej szczególnie dla osób chętnych, które na wakacjach chcą odwiedzić naprawdę ciekawe miejsca w przerwie od plażowania i opalania.

1. Wyspa Korčula

Jako urocza wyspa słynie z pięknych plaż, malowniczych miasteczek i lokalnych winnic. Można znaleźć tam miejską starówkę, gdzie według legendy urodził się słynny podróżnik Marco Polo. Każdy odwiedzający tę wyspę powinien wybrać się na wieżę wiatrów i spróbować tradycyjnego jedzenia gotowanego na bazie lokalnych produktów. Korcula ma do zaoferowania całkiem sporo – produkowane są tam najlepsze wina regionu, znajdują się tam malownicze plaże, pierwsze osady i naprawdę stare budowle.

2. Wybrzeże Dalmacji

Najczęściej wybierane przez turystów miasta wybrzeża Dalmacji to Split, Dubrownik, Zadar i w końcu Makarska. Wspomniane miejscowości są świetną bazą wypadową do wszelkich okolicznych zabytków i malowniczych plaż, których nie można ominąć, będąc w Chorwacji. Wybrzeże Dalmacji oferuje turystom doskonałe połączenie z pobliskimi wyspami, na przykład niedrogim promem lub bezpośrednio przez mosty. Dalmacja jest najczęściej wybieranym kierunkiem turystycznym, bo oferuje Polakom całkowicie odmienny klimat, bliski temu, który znamy z najdroższych wycieczek oferowanych przez biura podróży.

3. Pula i Arena Rzymska

Zwolennicy zwiedzania, historii i kultury nie mogą przejechać obojętnie obok Puli – miasta starożytnego, na którego terenie znajdziemy stary i dobrze zachowany amfiteatr, Arenę Rzymską. Miasto Pula jest dość spore, więc w przerwie od zwiedzania warto wyjść na wybrzeże, gdzie na turystów czeka marina i kamieniste plaże.

4. Zatoka Kvarner

Zatoka Kvarner to miejsce pełne malowniczych miasteczek i atrakcji. W jej obrębie można znaleźć sporo interesujących wysp, które szczególnie warto zwiedzić. Zachęcamy, by zwiedzić miasteczko Opatija, Rijekę, lokalne plaże i by koniecznie wybrać się na pobliską wyspę Krk.

Gdzie jechać w Dalmacji – jak zaplanować podróż?

Docelowe miejsce wyjazdu jest pierwszym elementem, który będzie trzeba ustalić, planując wakacyjną podróż do Chorwacji. Dalmacja ma wiele do zaoferowania, jednak by cieszyć się spokojnym i urlopem wymagana będzie odpowiednia organizacja podróży. Mając ustalone miejsce i termin przyjazdu, warto szczególnie zainteresować się jednym z ważniejszych tematów, jakim jest nocleg w Chorwacji. Apartamenty i wille z widokiem na morze można bezpiecznie rezerwować z wykorzystaniem popularnych stron internetowych, które świetnie obrazują i informują o warunkach i możliwościach danego obiektu.