Polska

Atrakcje dla dzieci w Pomorskim na ferie

Zamek w Malborku

Ferie to czas, w którym najmłodsi, jak zwykle pełni energii, pragną zabawy i atrakcji. W województwie pomorskim znajdziemy ich na tyle dużo, aby zadowolić dzieci.

1. Akwarium w Gdyni, jest podobno największym akwarium w Polsce. W jednym miejscu zobaczyć można ponad 1 600 morskich zwierząt z całego świata. Znajduje się tam ich dwieście gatunków. Bez nudy można spędzić tam pół dnia.

2. Manufaktura CiuCiu w Gdańsku jest najsłodszą atrakcją Trójmiasta. Jest to manufaktura słodyczy, w której bawić się mogą zarówno dzieci jak i ich rodzice. Cukierki wyrabiane są tam wyłącznie ręcznie.  Dzieci także mają możliwość wykonania własnych słodkich dzieł.

3. Centrum Nauki Experyment w Gdyni, to atrakcją posiadająca cztery strefy tematyczne, takie jak hydroswiat, drzewo życia, niewidoczne siły i człowiek. Jest to nowoczesne miejsce, otwarte w roku 2013.

4. Centrum Hewelianum w Gdańsku, jest kolejnym nowoczesnym centrum nauki i zabytkowej architektury. Centrum to mieści się w dawnym porcie militarnym. Znajdziemy tam wiele interaktywnych i multimedialnych wystaw. Dzieciom spodoba się głównie to, że wszystkiego można tam dotykać.

5. Loopy’s World w Gdańsku, to bardzo popularna sala zabaw. Dzieci mają tam do swojej dyspozycji między innymi trampoliny, zjeżdżalnie, baseny z kulkami oraz wiele innych. Sala posiada trzy tysiące metrów kwadratowych!

6. Zamek w Malborku to charakterystyczny zamek z czerwonej cegły. Robi on wrażenie zarówno za dnia, jak i nocą. Z myślą o najmłodszych turystach przy zamku zorganizowano historyczny park rozrywki.

7. Sopocki Aquapark, to miejsce w którym niezależnie od wieku czeka dużo atrakcji. Jest to duży budynek, z którego każdy wyjdzie zadowolony.

8. Aquapark Reda, to park wodny otwart w Redzie, w roku 2016. Najbardziej niesamowite jest to, że można pływać tam z żywymi rekinami! Pływają one oczywiście za szklem jednak przeżycie jest niesamowite. To zdecydowanie jedno z najlepszych tego rodzaju miejsc w Polsce.

9. Żywe Muzeum Ceramiki w Chmielnie to miejsce, w którym odbywają się ciekawe warsztaty dla dzieci. Największą atrakcją dla dzieci, będzie oczywiście udział w warsztatach garncarskich, a także możliwość własnoręcznego wykonania garnków.

10. Skansen we Wdzychach Kiszewskich, Dom do góry nogami w Szymbarku, Wieżyca z wieżą widokową to miejsca, których nie można pominąć w czasie wizyty na Kaszubach. Są to atrakcje, które każdy musi znać i zobaczyć.