Ciekawostki

Pomeranian – 10 ciekawostek, informacji i faktów

Pomeranian

Pomeranian to pies z rodziny szpicowatych. Jest to więc pies miniaturka, która zmieści się nawet w damskiej torebce. Poniżej 10 ciekawostek o tej rasie psów:

1. Ta rasa jest bardzo wierna swojemu właścicielowi. Bardzo zżywa się ze swoim Panem i nie lubi rozłąki. Decyzja więc za zakupie tego psa powinna być świadoma i przemślana.

2. Pomeranian to rasa psa, która jest bardzo energiczna i aktywna. Szczególnie szczeniaki są bardzo ruchliwe i w domu należy bardzo uważać żeby żadnego nie nadepnąć. Warto też szczególnie uważać kiedy mamy małe dzieci w domu które wyrządzić krzywdę temu miniaturowemu psiakowi.

3. Pomeranian to rasa która niczego się nie boi. W czasie spaceru należy uważać, ponieważ potrafi on zaatakować nawet dużo większego psa od siebie.

4. Ta rasa bardzo lubi kopać w ziemi. Jeżeli trzymamy go w ogródku może zdarzyć się pies zrobi podkop i nam ucieknie. Wystarczy, że zobaczy coś ciekawego na ulicy i już mknie jak pocisk.

5. Pomeranian to bardzo szczekliwa rasa psa. Działa lepiej niż nie jeden alarm w mieszkaniu. Jeżeli wyczuje zagrożenie lub intruza to narobi hałasu na całe osiedle.

6. Pielęgnacja tego psa nie należy do łatwych. Musi on być czesany codziennie i bardzo dokładnie, ponieważ ma on skłonność do gubienia sierści. Jeżeli zaniedbamy te czynności to może okazać się że do sprzątania będzie cały dom.

7. Ta rasa posiada dość bogatą kolorystykę, sierść psa może mieć kolor biały, szary, pomarańczowy lub brązowy.

8. Pochodzenie tego psa określa się na pomorze polsko – niemieckie. Największa popularność zdobył on jednak w Anglii w XIX wieku.

9. Pomeranian zmaga się z kilkoma chorobami takimi jak: zwichnięcia rzepki, załamanie tchawicy, infekcje skórne, łysienie, niedoczynność tarczycy.

10. Jednym z najbardziej popularnych psów tej rasy nazywa się Boo. Swoją popularność zawdzięcza on swojemu profilowi na portalu społecznościowym – facebook. W chwili obecnej posiada on aż 17 milionów fanów.