Europa

Polskie szkółki narciarskie we Włoszech – idealne dla początkujących

dziecko na nartach

Nauka jazdy na nartach może być trudna. Właśnie dlatego warto zdecydować się na oferty prezentowane przez szkółki narciarskie. Takie punkty dostępne są nie tylko w Polsce – z usług polskich szkółek można skorzystać także za granicą, między innymi w malowniczym włoskim Livigno.

Włochy to wspaniałe miejsce dla każdego, kto chciałby nauczyć się jeździć na nartach. Zachwycające krajobrazy Alp oraz świetnie przygotowane trasy i ośrodki gwarantują wspaniały wyjazd. Osoby, które nie mają jeszcze doświadczenia w jeździe na dwóch deskach, mogą skorzystać tam także ze szkółek narciarskich, które służą kompleksową pomocą w zdobyciu potrzebnych umiejętności.

Livigno – najpopularniejszy kurort narciarski we Włoszech

Livigno to miejscowość i gmina we Włoszech, która położona jest w Lombardii, w północnej części Włoch. To popularny ośrodek narciarski, który położony jest na wysokości 1,8 tysiąca metrów nad poziomem morza, ale jego najwyższe wyciągi sięgają nawet do 2,8 tysiąca metrów. Panujący tam mikroklimat powoduje, że okrywa śnieżna utrzymuje się tam nawet do maja. W Livigno dla narciarzy oraz dla snowboardzistów przygotowano szeroką gamę wyciągów oraz tras narciarskich. Są one położone po obu stronach miejscowości, która zlokalizowana jest w dolinie – są to Carosello 3000 oraz Mottolino. Na uwagę zasługuje również doskonale rozwinięta baza noclegowa oraz transportowa – można korzystać z bezpłatnych skibusów. Miejscowość jest też objęta strefą bezcłową.

Nauka jazdy na nartach w Livigno

Osobom chcącym dopiero nauczyć się jeździć na nartach, Livigno może zaproponować dostęp do wielu różnych szkółek, aby łatwo znaleźć taką, w której będzie można zdobyć pierwsze umiejętności. Dostępne są także usługi jak polska szkółka narciarska we Włoszech prowadzona przez osoby znające język polski. To świetna propozycja dla każdego, kto nie zna języka włoskiego. Szkółki zapraszają zarówno dzieci i młodzieży, jak również osoby dorosłe – z kompleksowej obsługi można skorzystać niezależnie od wieku.

Organizacja wyjazdu na narty do Włoch

Swój wyjazd na narty do Włoch można zorganizować we własnym zakresie, ale również można wybrać jedną z dostępnych wycieczek organizowanych przez biura podróży. W pierwszym wariancie wyjazd można zaplanować samodzielnie od A do Z, natomiast drugi jest wygodniejszy, ponieważ za sprawy organizacyjne odpowiedzialne jest wtedy biuro. Gdy zatem chodzi o wyjątkowy wyjazd na narty Livigno to jeden z najlepszych kierunków – również dla tych osób, które dopiero chciałyby nauczyć się jeździć na nartach.