Polska

10 najważniejszych atrakcji w Polsce

Polska

Polska niewątpliwie jest pięknym krajem, który warto zwiedzić. Coraz więcej turystów odwiedza Polskę, gdyż znajduje się w niej wiele ciekawych miejsc. Przedstawiamy atrakcje i ciekawe zakątki Polski.

Kraków

Jednym z najczęściej odwiedzanych polskich miast jest Kraków. Ta stolica małopolski zachwyca pięknym budownictwem, krajobrazami, ale również zabytkami. Będąc w tym mieście koniecznie należy zobaczyć Smoka Wawelskiego, który zionie ogniem. Warto też udać się na zwiedzanie kościoła Mariackiego i posłuchać tamtejszego hejnału. Również nie można nie odwiedzić Sukiennic, gdzie można zakupić pamiątki, zresztą to miejsce niegdyś było targiem, jednym z największych w Europie. Na rynku można również pójść do wielu tamtejszych restauracji i zasmakować regionalnej kuchni. Oczywiście trzeba zobaczyć jeszcze zamek królewski, czyli Wawel.

Toruń

Toruń kojarzy się z Kopernikiem i piernikami, zatem są dwa miejsca, które każdy zwiedzający powinien zobaczyć. Przede wszystkim powinien udać się na rynek, by podziwiać duży pomnik Mikołaja Kopernika, który jest swoistym hołdem dla tego wielkiego naukowca. Warto również zobaczyć Dom Kopernika. Obowiązkowym elementem wycieczki powinno być również odwiedzenie Muzeum Piernika, gdzie własnoręcznie można przygotować ten smakołyk, a także poznać pradawną recepturę. Oczywiście koniecznie trzeba pójść do Planetarium, które oferuje wiele ciekawych pokazów.

Zator – Energylandia

Warto również udać się do Energylandii, która jest jednym z największych parków rozrywki w całej Europie. Znajduje się tam wiele ultra nowoczesnych karuzeli, w tym największy i najszybszy Rollercoster. Ponadto w tym miejscu znajdują się różne strefy, dlatego rodziny z dziećmi są tam mile widziane.

Warszawa – poznaj stolicę Polski

Stolica Polski niewątpliwie również jest pięknym miastem, które również koniecznie należy zwiedzić. Warto zwiedzić Pałac Kultury i Nauki, a w nim muzea, między innymi Paeobiologii. Koniecznie trzeba także wejść na punkt widokowy i obejrzeć panoramę miasta. Gdy już znudzi nas całodniowe zwiedzanie zabytkowych uliczek Warszawy można także udać się do jednego z największych centrów handlowych, czyli Złotych Tarasów.

Wrocław

Kolejnym punktem, który trzeba odwiedzić jest Wrocław. Tutaj znajduje się bardzo wiele zabytkowych mostów, na których można pozostawić pamiątkowe kłódki. Oczywiście nie można zapomnieć o Ostrowie Tumskim we Wrocławiu, gdzie znajduje się sporo zabytków sakralnych. W tym miejscu znajduje się także Archikatedra św. Jana Chrzciciela. Oczywiście nie można zapomnieć o obejrzeniu „Panoramy Racławickiej”. Rynek we Wrocławiu to także jedna z najpiękniejszych starówek w Polsce. Ponadto we Wrocławiu znajdziemy dużo krasnali, które zaczęły pojawiać się w latach 80-tych XX wieku.

Zakopane

Zakopane to zimowa stolica Polski, co wcale nie oznacza, że nie warto wybrać się tam także latem. Zakopane zachwyca pięknymi widokami. Miłośnikom zakupów i tradycyjnego regionalnego jedzenia polecamy Krupówki. Z kolei jeżeli lubisz piesze wędrówki to koniecznie wybrać się w dolinę Chochołowską, a także na Morskie Oko. Ponadto możesz wybrać wiele innych tras o różnym poziomie trudności.

Poznań

Poznań znany jest ze swojego ratusza, gdzie w południe można zobaczyć słynne koziołki uderzające się rogami. Ponadto warto także zwiedzić stary rynek, a także utrzymany w neoromańskim stylu Zamek Cesarski. Kolejną atrakcją jest wycieczka po jeziorze Maltańskim, skąd można podziwiać piękną architekturę miasta. Dla miłośników muzeów polecamy Muzeum Sztuki Użytkowej, a także Muzeum Uzbrojenia.

Olsztyn

Kolejnym pięknym miastem jest Olsztyn, który również słynie z wielu atrakcji turystycznych. W centrum znajdują się liczne zabytki architektoniczne. Warto oczywiście odwiedzić zamki leżące na szlaku zamków gotyckich. Trzeba także zobaczyć Wysoką Bramę, czy ratusze, które znajdują się na Starówce. W Olsztynie znajduje się również Planetarium, jedne z najsłynniejszych w całej Polsce. Stąd tylko krok do Wielkich Jezior Mazurskich.

Częstochowa

Kolejny punkt obowiązkowego zwiedzania, to Częstochowa. Należy wybrać się na Jasną Górę zobaczyć Klasztor Ojców Paulinów i Sanktuarium Matki Boskiej Jasnogórskiej. Na uwagę zasługuje również ratusz i Park Miniatur Sakralnych. Koniecznie należy również odwiedzić pomnik częstochowskich Żydów, który jest miejscem pamięci, podobnie jak Plac Pamięci Narodowej.

Kurorty nad morzem

Oczywiście koniecznie należy odwiedzić polskie morze. Tutaj możliwości jest całkiem sporo. Można wybrać się do Trójmiasta. Między Sopotem, Gdańskiem i Gdynią jest bardzo dobre połączenie komunikacyjne. Świetnym wyborem są także Międzyzdroje i znajdująca się tam Aleja Gwiazd. Warto wybrać się również do Świnoujścia i zwiedzić zarówno wyspę Wolin, jak i Uznam. To tu można obserwować Orła Bielika. W miejscowościach nadmorskich znajduje się również wiele atrakcji dla dzieci. Są to kina 7D, karuzele, parki wodne oraz linowe. Ponadto wokół molo znajduje się wiele kawiarni i restauracji, gdzie można skosztować regionalnej, a także międzynarodowej kuchni. Ponadto w Świnoujściu warto odwiedzić Muzeum Rybołówstwa Morskiego. Warto także odwiedzić Kamień Pomorski.