Ciekawostki

Pokemon Let’s Go Pikachu – Ciekawostki, Informacje i Fakty

Pokemon Lets Go Pikachu

Pokemon let’s go pikachu to gra na konsole Nintendo, która wzoruje się na fantastycznej bajce dla dzieci Pokemon. Opowiada ona historię chłopaka który przemierza świat w poszukiwaniu oraz łapaniu pokemonów czyli przyjaznych potworów o różnych umiejętnościach.

W trakcie podróży bierze on udział też w różnego rodzaju walkach i turniejów pokemon. Poniżej 10 ciekawostek o grze :

1. W grze na samym początku istnieje możliwość nadania płci oraz imienia naszego bohatera. Dzięki temu możemy bardziej utożsamić się w grze z główną postacią.

2. Łapanie pokemonów odbywa się podobnie jak w znanej serii gier na smartfona Pokemon Go! Należy użyć pokeballa i w prawidłowy sposób rzucić nim z pokemona, aby ten nie miał szans na ucieczkę.

3. Łapanie pokemonów bossów odbywa się w nieco inny sposób. Należy najpierw takiego pokemona osłabić w walce używając własnego pokemona. Kiedy nasz cel znacznie obniży swoje punkty życia, wtedy możemy dopiero użyć pokeballa.

4. Walki pokemonów odbywają się w tej grze w sposób turowy. Oznacza to, że każdy z graczy ma do zadania jeden cios , po którym musi również przyjąć jeden cios od przeciwnika.

5. Każdy schwytany przez nas pokemon posiada pewne umiejętności przydatne w walce, w wiele z nich uczy się poprzez trening oraz walki z innymi pokemonami. Ważne jest, że dany pokemon może mieć do dyspozycji nie więcej jak 4 umiejętności.

6. Można dokupić do tej gry specjalny kontroler, który współgra z konsolą Nintendo. Ma on postać pokeballa i możemy nim łapać pokemony w grze.

7. Kontroler Pokeball posiada w środku ukrytego pokemona – Mew. Można go rozwijać podczas gry lub umieścić innego pokemona.

8. Kontroler Pokeball, jest również kompatybilny z grą Pokemon Go!

9. W naszej drodze po wirtualnym świecie w grze przewija się ciągle postać Pikachu, którego możemy karmić, przebierać lub bawić się z nim.

10. Istnieje możliwość uwolnienia drugiego pokemona i podróżować po świecie z dwoma sztukami.