Polska

10 Najlepszych Atrakcji w Pogorzelicy 2023

Pogorzelica plaża

Pogorzelica to miejscowość wypoczynkowa w województwie zachodniopomorskim. Posiada letnie kąpielisko morskie, które przyciąga do niej wielu turystów, ale to nie wszystkie atrakcje, jakie tu na nich czekają.

1. Kąpielisko

Wspomniane kąpielisko obejmuje 200 metrów linii brzegowej, szczyci się również jasnymi i czystymi plażami.

2. Szlak turystyczny

Przez miejscowość przebiega zielony szlak turystyczny „Szlak Liwiej Łuży”.

3. Zabytkowy dworzec

Zabytkowy dworzec Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej pochodzi z przełomu XIX i XX wieku. Powstał on na terenie dawnej wsi, która obejmowała obecny region ulic Spokojnej i Leśnej.

4. Aquapark Sandra

Aquapark Sandra w Pogorzelicy to największy tego typu park w północnej części Polski. Wejście pojedyncze to dziewięćdziesiąt minut możliwości korzystania z całej oferty obiektu. Sezonowo do dyspozycji są baseny zewnętrzne, przez cały rok zaś wewnętrzne.

5. Bagno Pogorzelickie

Miłośnicy przyrody powinni udać się nad Bagno Pogorzelickie – jest to płytkie jezioro, które powstało w wyniku wytopiska po bryłach martwego lodu po ostatnim zlodowaceniu. Natknąć się tu można na ptactwo wodno-błotne, zaobserwować przepiórki czy żurawie czy też wstąpić do kompleksu leśnego „Liwski Las”.

6. Ciuchcia Retro

Ciuchcia Retro to możliwość przejechania się jedyną w Europie kolejką wąskotorową jeżdżącą po nowych wąskich torach. Ciuchcia przejeżdża przez Pogorzelicę każdego dnia, a stare wagoniki i parowóz to świadectwo tego, jak dawniej wyglądała kolej.

7. Sandra Spa

W ośrodku Sandra Spa skorzystać można z oferty, jaką jest kręgielnia. Cztery tory zlokalizowane są w pubie hotelowym, osoby chętne nie muszą być gośćmi hotelu. Ponadto, jeżeli nie jest się fanem kręgli, do dyspozycji pozostają dwa stoły bilardowe i potrzebny do gry sprzęt.

8. Park linowy Revolta

Park linowy Revolta to miejsca dla osób spragnionych wrażeń. Na terenie parku znajdują się cztery trasy, które różni poziom trudności. Wśród nich znajduje się szlak dla dzieci od trzeciego roku życia. W ofercie występuje również możliwość zjazdów tyrolskich.

9. Ośrodek Rehabilitacyjno-Wypoczynkowy Mira-Mar

Ośrodek Rehabilitacyjno-Wypoczynkowy Mira-Mar przez cały rok oferuje możliwość skorzystania z pływalni, która dostępna jest również dla osób spoza tego obiektu. Woda na tej pływalni jest podgrzewana.

10. Kanał Liwka

Kanał Liwka to niewielki, bo zaledwie kilometrowy kanał łączący jezioro Liwia-Łuża z Morzem Bałtyckim. Można nad nim powędkować oraz spędzić czas na łonie natury.