Ciekawostki

Podróżuj taniej: Jak oszczędzać na wyprawach

Podróżowanie jest jedną z najbardziej fantastycznych rzeczy, jakie możemy dla siebie zrobić. Podróże w ciekawe miejsca kształcą i są najlepszym pomysłem na pożyteczne spędzanie czasu. Nie jest ważne czy planujesz wielką wakacyjną podróż, czy raczej chodzi Ci po głowie weekendowy wypad za miasto. Jeśli natomiast chcesz się nieco wspomóc dodatkową gotówką na wakacje, warto przejrzeć ofertę takich porównywarek produktów finansowych jak Matchbanker. Dzięki nim krótkoterminowa pozyczka na 60 dni będzie nie tylko tańsza, ale też szybciej załatwisz formalności, a więcej czasu zostanie ci na planowanie podróży. Niezależnie od tego, czy planujesz wziąć pożyczkę na wyjazd, czy może dysponujesz gotówką zobacz, jak zaoszczędzić konkretne pieniądze, dzięki trikom taniego podróżowania. Oto one.

Podróżuj poza sezonem

Sezon letni to czas żniw dla firm turystycznych, kiedy rekreacyjne miejscowości są oblegane przez wczasowiczów a ośrodki i pensjonaty pękają w szwach. Wybieranie się na wakacje w ścisłym sezonie to jak igranie z ogniem. Możemy sporo przepłacić za pokój czy jedzenie, które jeszcze kilka tygodni temu były o połowę tańsze. Jeżeli chcesz podróżować taniej, to zastanów się na serio, czy musisz koniecznie udać się na wakacje w sezonie, czy też może będziesz w stanie wygospodarować trochę czasu w innym terminie. 

Taniej niekoniecznie oznacza tanio

Jeśli przeglądasz oferty wyjazdów urlopowych w Internecie, to wiedz, że powinna zapalić Ci się ostrzegawcza lampka w momencie, gdy trafiasz na bardzo tanią okazję. Pamiętaj, że w dzisiejszym świecie wszystko kosztuje. Gdy wynajmujesz pokój, to cena wynajmu zawiera również zużyty przez Ciebie prąd, wodę, zmianę pościeli, kosmetyki łazienkowe a także koszty sprzątania i środków czystości. Z kolei wyżywienie, w skład którego wchodzą dobrej jakości produkty, również ma swoją cenę. 

Zaskakująco niska cena może oznaczać, że mamy do czynienia z oszustwem lub że warunki pobytu będą na naprawdę marnym poziomie. Gdy nie zależy Ci na komforcie to możesz się zdecydować na taką podróż, ale nie licz na przesadne luksusy i pamiętaj, że pretensje możesz mieć tylko do siebie.

Patrz na ręce biurom turystycznym i przewoźnikom

Korzystanie z usług biur turystycznych jest wygodne. Ponieważ przewoźnik załatwia za nas wszystkie formalności, oszczędzamy sporo czasu niż kiedy planujemy podróż indywidualnie. Mamy również do dyspozycji opiekuna, który zawsze nam pomoże w razie napotkanej trudnej sytuacji w obcym miejscu. Jednak biura turystyczne często wykorzystują przewagę pozornego komfortu i poczucia bezpieczeństwa za granicą, jakich oczekują turyści. Dlatego zawsze powinniśmy dokładnie zapoznać się z ofertą wyjazdu. Może się okazać, że owszem, wycieczka wydaje się atrakcyjna, ale wyjazd z biurem będzie droższy niż gdybyśmy zorganizowali taki sam wypad indywidualnie. 

Unikaj modnych miejsc turystycznych

Darmowe atrakcje turystyczne mogą przyprawić o zawrót głowy. Wielu turystów podróżuje do Rzymu, żeby wrzucić pieniążek do słynnej fontanny di Trevi. Ale na miejscu doznaje szoku, gdy okazuje się, że ten cudowny zabytek jest oblegany przez masę ludzi z aparatami, a do tego jesteśmy co chwila nagabywani przez nachalnych sprzedawców. Tymczasem w Wiecznym Mieście możemy zwiedzić wiele innych, naprawdę ciekawych miejsc, w których nie ma tłoku. 

Niektóre miasta czy kurorty są po prostu bardzo drogie. Wybierając się do Amsterdamu musimy liczyć się z najdroższymi biletami do muzeum w całej Europie, sięgającymi nawet do 30 euro. Decydując się na modne miejsce trzeba zdawać sobie sprawę, że i ceny będą w nim wygórowane, ale to wcale nie oznacza, że otrzymamy lepszą jakość. Dlatego proponujemy unikanie modnych atrakcji, a wyszukiwanie równie ciekawych, tańszych opcji podróży. Będziemy wówczas bardziej zadowoleni i jednocześnie zaoszczędzimy pieniądze.