Afryka

Planujesz wycieczkę do Egiptu? Przygotuj się na zwiedzanie starożytnych zabytków

Egipt to niezmiennie jeden z chętniej obieranych przez Polaków kierunków letnich i zimowych wyjazdów. Do wypoczynku zachęca wspaniała pogoda, słońce i cudowny pustynny piasek. Wyobraźnię Europejczyków rozpalają też fantastyczne, wielowiekowe zabytki. Jeśli planujesz wkrótce wyjechać do Egiptu, zobacz, co Cię czeka na miejscu. Poniżej najciekawsze punkty egipskiej wycieczki.

Punkt pierwszy: piramidy w Gizie

Czy na świecie istnieje ktoś, kto dotychczas nie słyszał o piramidach w Gizie? Trudno to sobie wyobrazić. Po raz pierwszy można je było zobaczyć w podręcznikach do historii, by potem przez lata snuć wizje tego, jakie są w rzeczywistości. A w istocie są imponujące. Jeśli planujesz słoneczne i ciepłe wakacje Egipt dostarczy Ci wrażeń nie tylko za sprawą przepięknej pogody, ale także zapierających dech w piersiach piramid. Gdy będziesz mieć dość słońca, będziesz mógł skryć się na chwilę w ich cieniu. Nieopodal piramid będziesz mógł wypożyczyć poczciwego wielbłąda, który powiezie Cię tam, dokąd tylko dusza zapragnie. Więcej informacji o zabytkach uzyskasz, wchodząc na stronę https://www.egipt-wakacje.pl/.

Punkt drugi: Dolina Królów

Grobowiec Tutanchamona w Dolinie Królów w pobliżu Luksoru w Egipcie robi oszałamiające wrażenie na każdym, kto zobaczy go na własne oczy. Jest żywym dowodem tego, jak skomplikowane były praktyki pogrzebowe zamożnych Egipcjan, a zwłaszcza faraonów. Wielu z tych dumnych władców Egiptu zostało pochowanych w Dolinie Królów, na zachodnim brzegu Luksoru. Jeżeli cenisz sobie niesamowite artefakty, płaskorzeźby i freski sprzed 4,5 tysięcy lat na długo zapadną Ci w pamięć. Wiele z grobowców przez lata padło łupem złodziei. Grób Tutanchamona, owiany złą sławą, imponuje swoim bogactwem do dziś. Jest to z pewnością jedno z najważniejszych miejsc, które po prostu trzeba zobaczyć, będąc na wycieczce w Egipcie.

Punkt trzeci: Park Al-Azhar
Park Al-Azhar stanowi wyjątkowej urody oazę. Jest zlokalizowany w samym sercu Kairu. Ta zielona przestrzeń jest pełna ścieżek spacerowych i ogrodów, dlatego stanowi świetnie miejsce odpoczynku dla turystów i miejscowej ludności. Nieopodal znajduje się meczet Darb Al Ahmar, stare miasto Fatimid oraz Cytadela Ayyubid. Na uwagę zasługuje również krajobraz Kairu rozciągający się z wzgórz parku. Imponujący widok, który na długo zapada w pamięć.

Punkt czwarty: Wieża Kairska
Wieża Kairska wznosi się na wysokość 187 metrów. Ta piękna granitowa wieża została zbudowana tak, by swoim kształtem przypominała lotos. Na tarasach widokowych obiektu znajdują się restauracje, w których można zatrzymać się, aby się posilić.